Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Testosul

Re: guma explodata

11 Noi 2008, 15:04

A fost un ajutor...ca a fost de la cineva binevoitor, ca a sarit o bucata de fier de pe strada, ca ai atins o bordura care avea iesita o bucata de fier beton din ea, a fost ajutor. Totusi cauciucurile astea nu sunt facute din plastelina. :wink:

Bamse
Moderator

20 Noi 2008, 17:05

pai te asteptam cu prezentarea masinii in primul rand, si dupa aia cu problema ta cu anvelopa..... :D
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Danutz

28 Noi 2008, 19:29

prosorin scrie:
salutare,

mi-a pocnit si mie cauciucul drepta fata. Problema e ca nu am calcat pe nimic, guma prezinta o pleznitura de ~3cm pe talon. Ca sa fie si mai urat, jucaria e un pireli P Zero.

A mai patit cineva ?
Sau stie cineva unde pot face o expertiza?

Dupa cite imi dau seama cred ca ai atins-o in ceva......cauciucul nu are semne de uzura...le fel a patit si tatal meu.....nu cred ca un cauciuc...mai ales de firma sa pateasca asa ceva.

1.9TDI

SOo

24 Dec 2008, 14:15

Cred ca tu ai sunat la radio ZU nu?? :D am vb si eu o data cu Mircea Badea for fun :lol:
Imagine

The teacher
Profesoru

25 Dec 2008, 11:52

Danutz scrie:
prosorin scrie:
salutare,

mi-a pocnit si mie cauciucul drepta fata. Problema e ca nu am calcat pe nimic, guma prezinta o pleznitura de ~3cm pe talon. Ca sa fie si mai urat, jucaria e un pireli P Zero.

A mai patit cineva ?
Sau stie cineva unde pot face o expertiza?

Dupa cite imi dau seama cred ca ai atins-o in ceva......cauciucul nu are semne de uzura...le fel a patit si tatal meu.....nu cred ca un cauciuc...mai ales de firma sa pateasca asa ceva.

1.9TDI

Faza patita de mine cu o guma Pirelli , in 2005 aveam un C5 , cumparat jante noi, si apoi gume de la importatorul Pirelli , la momentul cand s-au pus pe jante , o guma s-a crapat , din buza talonului vreo 5 cm , mers la ei cu hartie de la vulcanizare in care explicau cum s-a intamplat , oamenii au spus ca vor organiza o expertiza in cateva zile , eu am spus ca i-mi trebuie setul de roti in doua zile pt. ca plec intr-o deplsare mnai lunga, ei au zis nu se poate , eu am spus pai ce comisie iti trbuie cand guma nici macar nu a rulat pe strada, nici una din cele patru , ei au spus asa e protocolul , eu am spus , ca ma p....s pe el si ca trebuie sa-mi dea o guma noua , ca aia avea defect de fabricatie , mentionez ca toate aveau acelasi DOT, si ca erau Pirelli P6 , dupa amenintarile de rigoare a doua zi am fost sunat ca problema mea s-a rezolvat si ca mi-o aduc acasa , deci se pare ca acest super producator mai are si defecte , vicii ascunse .............care nu pot fii depistate, dar in sprijinul lor vin , cu alta chestie , fosta mea Alfa 75 , a avut niste gume Pirelli produse in Turcia , achzitionate in 95, care au mers impecabil pe aceasta masina km buni, deci nu este o regula..........

b_13_wrc

26 Dec 2008, 12:01

Eu tot aceleasi gume folosesc...asa a venit de fabrica, pana acum nu au nici un defect (23.000km) dar ca si performantze nu prea sunt stralucite adik deloc :)
SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI

The teacher
Profesoru

28 Dec 2008, 18:44

b_13_wrc scrie:
Eu tot aceleasi gume folosesc...asa a venit de fabrica, pana acum nu au nici un defect (23.000km) dar ca si performantze nu prea sunt stralucite adik deloc :)

curios , pt. ca unii le lauda in excess , nici eu nu cred mult in steaua lui Pirelli din ziua de azi.... :D

Shefoo

Ai lovit vreo bordura...

07 Sep 2009, 07:56

Parerea mea este ca ai lovit vreo bordura sau vreo sina de tramvai desprinsa.
Leon 1.4MPI 85HP.