Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

waterman

Re: Vand bari stabilizatoare SH

19 Mai 2009, 13:21

Pretul e negociabil ? Se monteaza greu... adica timp mare ? Scuze nu ma pricep asa bine :)... Eu am Leon 1P Stylance echipare Sport Up. Mareste cumva rigiditatea ? Ca e deja cam rigida...
Mersi frumos
A wolf in wolf's clothing. Seat New Leon

www.xsphoto.blogspot.com

Imagine

Nicky

19 Mai 2009, 13:30

De montat se monteaza relativ rapid, desi cel mai usor e sa mergi la service si sa urce masina pe elevator. Nu are atat de mult legatura cu suspensia (sus-jos). Are legatura cu un raspuns mai rapid schimbarile de directie. Cu cat e mai "moale" bara stabilizatorare, cu atat sunt mai "blege" rotile pe viraje.

Cred ca Teacher iti poate spune cat e manopera pt schimbat la dealer, el le-a schimbat acolo din ce imi amintesc.
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

The teacher
Profesoru
Subiect Autor

20 Mai 2009, 12:52

waterman scrie:
Pretul e negociabil ? Se monteaza greu... adica timp mare ? Scuze nu ma pricep asa bine :)... Eu am Leon 1P Stylance echipare Sport Up. Mareste cumva rigiditatea ? Ca e deja cam rigida...
Mersi frumos

La tine sunt aceleasi bari ca si pe FR sau Cupra , exact cum le am eu de vanzare , daca vrei sa stea mai teapana masina trebuie sa pui diametre mai mari de bari care ar fi , 26 sau 28 mm fata si 22 sau 24 mm spate , stoc sunt 24mm fata si 21 mm spate