Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

dani_muresan77
Subiect Autor

valoarea sigurantei de la bricheta

06 Iul 2013, 09:38

Buna ziua.
Problema este urmatoarea: mi s-a ars siguranta de la bricheta si am inlocuit-o, iar cea noua s-a ars imediat dupa ce am apasat bricheta, cred ca face scurt. Ulterior le-am aruncat pe amandoua(cele arse) si acum nu mai stiu valoarea sigurantei de pe bricheta..daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator. Inca ceva..la mine in soclu de la bricheta exista un inel si cred ca el ar putea fi cauza arderii sigurantelor.poate cineva sa puna o poza cu soclu sa vad daca inelul respectiv este doar la mine(am cautat pe internet si nu am gasit).
Masina este: seat ibiza 1.4 an 2004
Multumesc.
Seat ibiza 1.4 101 cp an 2004

catalinutzu

Re: valoarea sigurantei de la bricheta

06 Iul 2013, 10:40

dani_muresan77 scrie:
Buna ziua.
Problema este urmatoarea: mi s-a ars siguranta de la bricheta si am inlocuit-o, iar cea noua s-a ars imediat dupa ce am apasat bricheta, cred ca face scurt. Ulterior le-am aruncat pe amandoua(cele arse) si acum nu mai stiu valoarea sigurantei de pe bricheta..daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator. Inca ceva..la mine in soclu de la bricheta exista un inel si cred ca el ar putea fi cauza arderii sigurantelor.poate cineva sa puna o poza cu soclu sa vad daca inelul respectiv este doar la mine(am cautat pe internet si nu am gasit).
Masina este: seat ibiza 1.4 an 2004
Multumesc.

15A
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))

dani_muresan77
Subiect Autor

Re: valoarea sigurantei de la bricheta

06 Iul 2013, 14:18

multumesc:)
Seat ibiza 1.4 101 cp an 2004