Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

bgd_b92
Bogdan
Subiect Autor

Curatare Tapiterie Interior / Detailing Interior Super pret!

07 Iun 2013, 18:06

De astazi pot oferi membrilor clubseat serviciu detailing interior ( curatare tapiterie, plafon, bord, scaune, mocheta si alte suprafete ) ; Lucrarea o fac cu mare atentie, folosind o solutie speciala de curatat tapiteria pe care o folosesc majoritatea spalatoriilor de top ( am reusit cu greu sa fac rost de ia ) ; Deja am lucrat 3 masini din familie ( inclusiv a mea ) si pot spune ca au iesit ca noi !

Va comunic mai jos preturile speciale pentru membrii clubseat :
- Curatat scaune fata + bancheta spate + fete de usi + stalpi laterali + plafon + mochete + bord = 120 lei
- Curatat scaune fata + bancheta spate + fete de usi + stalpi laterali + plafon = 80 lei
- Curatat scaune fata + bancheta spate + fete de usi = 50 lei
- Curatare un singur element ( un scaun fata / spate, plafon, 2 fete de usi, 2 mochete, mocheta portbagaj, stalpi laterali ) = 20 lei de element / pereche

Preturile afisate sunt - pentru un grad de murdarie normal, unde nu este cazul sa muncesc si sa frec de doua ori ;
- pentru cei care pot veni sau locuiesc in sector 4 ( ma deplasez personal ) ; in caz contrar, mai negociem preturile in functie de distanta la care trebuie sa ma deplasez; va pot servi si la intalniri la CP sau la spontane :hi
La cerere ofer proba inainte sa ma apuc de lucru ( va arata eficienta solutiei pe o pata la alegere )

Pentru cei din provincie ( sau doritori ) pot oferi si solutie concentrata pentru a va efectua singuri lucrarile, sau sa o aveti la indemana atunci cand din intamplare se mai varsa o ceasca de cafea sau accidental va murdariti tapiteria ; Pretul pentru solutie separata este de 30 lei 100 ml concentrat ( 100 ml concentrat se dilueaza cu 900 ml apa -> 1 Litru de solutie pentru a va face singuri lucrarea ; cam asta este cantitatea care "intra" pt un detailing interior complet cu un grad de murdarie mediu )
Pentru intrabari va stau la dispozitie pe forum

bgd_b92
Bogdan
Subiect Autor

Re: Curatare Tapiterie Interior / Detailing Interior Super pret!

09 Iun 2013, 08:01

Up !!

Curatat scaune fata + bancheta spate + fete de usi = 50 lei

Pret promotional pentru solutie concentrata 25 lei !

gabone_leon

10 Iun 2013, 13:34

Salut.
Ma bag eu cu doua auto.
Skoda Superb si Seat Leon.
Discutam exact ce este de facut dupa ce le vezi.
Sa-mi spui cand esti disponibil.

Multumesc.
Gabi 0748.888.170
VW Passat Variant 2.0 TDI 136 CP
Bucuresti

The problem with the world is that intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence

HUNTER
HUNTER

10 Iun 2013, 13:54

Bogdan: daca te rog, faci cateva poze sa vedem cum iese o tapiterie curatata???
sunt interesat si eu de solutie, dar nu ca as fi Toma necredinciosul, insa as vrea sa vad cum iese lucrarea. cred ca pozele ar convinge mai multa lume pt un tratament.
multumesc. :hi

skilz

10 Iun 2013, 14:16

m-ar interesa si pe mine. cam cat dureaza procesul de curatare si cam in cat timp se usuca?
Seat Toledo 1m 1.9 TDI 110 cp
B 88 LCC
Imagine

bgd_b92
Bogdan
Subiect Autor

19 Iun 2013, 21:21

Incepand de astazi nu ma mai ocup personal pentru ca am o mica problema cu coloana si ma omoara destul de tare...va pot ajuta cu solutia cu proba...
1 litru = 25 lei
2 litrii = 40 lei
Atasez si cateva poze..

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

De durat..depinde cam cat de repede te misti..cam 1,5 ore ii ia unui incepator sa curete tot interiorul..
Timp de uscare : cca 10 minute.. pulverizezi si stergi..se incepe cu scaunul soferului pentru a avea timp sa se usuce pana terminati celelalte elemente :hi
Se poate folosi cu brio si pentru uz casnic..chiar am vandut unor doamne pentru a-si rezolva petele de pe covoarele blanoase

bgd_b92
Bogdan
Subiect Autor

03 Iul 2013, 17:02

25 lei / L
40 lei / 2L
:hi

B521ANK

13 Iul 2013, 09:10

Vreau si eu :glasses
B-521-MAI

TIBI

13 Iul 2013, 09:44

Lasa pete?
Ma bag si eu la 1l de solutie. De la bio.carpet fac torticolis la caf frec la plafon.
Sa vad ce prieten e dispus sa se intalneasca in B.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

HUNTER
HUNTER

13 Iul 2013, 09:48

Ma bag si eu la 1l de solutie. Cred ca pe sfarsitul lunii ajung la Bucuresti.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

bgd_b92
Bogdan
Subiect Autor

13 Iul 2013, 13:54

Cu mare placere baieti :hi avand in vedere ca sunteti mai multi doritori pot sa va dau cu 20 lei /litru ultimul pret ; mai am cam 13 litri..dupa ce se termina si vor mai fi doritori mai mult ca sigur va creste pretul pentru ca eu am luat la cantitate mai mare ca sa fie pretul mai mic..

Cum adica sa lase pete ? :shock: eu am curatat 3 masini + 2 in familie = 5..nu am avut nicio problema..nu am frecat asa mult la ele pentru ca nu a fost jegu lipit pe scaune de acuma 10 ani..oricum cine vine si o ia personal vede ibiza mea si se convinge :hi

Cand va hotarati ma sunati : 0767548488 , Bogdan

Zona sector 4 ( Tineretului, Sun plaza, Oltenitei vis-a-vis de city mall ) sau curierat cu plata ramburs

B521ANK

13 Iul 2013, 15:41

Am vb la tel .. maine ne vedem pt solutie :hi
B-521-MAI

TIBI

13 Iul 2013, 16:39

Biocarpet si vanish lasa pete/urme.
La asta m-am referit
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

bgd_b92
Bogdan
Subiect Autor

13 Iul 2013, 18:04

B521ANK scrie:
Am vb la tel .. maine ne vedem pt solutie :hi

Cu mare placere :hi

TIBI scrie:
Biocarpet si vanish lasa pete/urme.
La asta m-am referit

Mie nu mi-a lasat nicio pata...de regula dau cu proba si cui nu ii place nu cumpara ( dar pana acum nu s-a intamplat asa ceva ) ; oricum, in caz ca nu esti multumit iti dau banii inapoi nu-i problema :hi

Pentru cei care au cumparat si vor cumpara, postez un "tutorial " ;
Necesar :
1xgaleata ( bidon taiat pe jumate )
1xcarpa de bumbac cu rizuri ( gen prosopel de bucatarie ) ; este indicat sa fie din bumbac ca sa nu pateze materialele gen plafon sau stalpii ( e posibil ca unele carpe sa se decoloreze din cauza solutiei )
1xsolutie

Mod de lucru : se pulverizeaza solutia ( nu va zgarciti, suprafata trebuie sa devina putin umeda ), se freaca bine cu carpa, se lucreaza DOAR pe bucati ( 1x spatar, 1x sezut, plafonul incercati sa il impartiti in 4 bucati egale, stalpii fiecare in parte ) ; dupa ce terminati fiecare bucata spalati bine carpa in galeata, o stoarceti apoi repetati operatia ; e recomandat sa schimbati apa cand se innegreste ;

Nota : se poate curata si bordul sau elementele din plastic dar este indicat sa nu se faca operatia in timp ce este foarte incins sau daca bate soarele in ele..incercati sa mai diluati solutia cu apa pentru plastice si nu lasati sa actioneze ; practic pulverizati si stergeti imediat plasticele ; idem si in cazul in care se intampla sa pulverizati pe plastice atunci cand curatati tapiteria ;

Spor la treaba :hi

bgd_b92
Bogdan
Subiect Autor

15 Iul 2013, 18:01

uP :!:
20lei/litru