Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

StefanV
Subiect Autor

Trapa panoramica

23 Mai 2013, 21:54

Salut si bine v-am gasit! Este primul meu post aici si m-am inregistrat petntru ca sper sa intru si eu in randul posesorilor de Seat in curand. Astept inceperea programului rabla si intentionez sa-mi iau un Leon la inceputul lunii iunie. Deci nu mai e mult :drive

Sper sa nu vi se para ciudata rugamintea mea, dar as vrea sa vad cateva poze (ideal un video) cu plafonul panoramic de pe noul Leon, privit din interior. Am cautat pe net si nu am vazut pe nicaieri poze din interior. Iar la dealer (PBN) nu aveau o masina cu un astfel de plafon. Asa ca sper sa fie pe aici cineva care are aceasta optiune pe masina lui si are timp/doreste sa faca niste poze. Am crezut initial ca plafonul este la fel ca cel de la A3, dar pe A3 se pare ca este mai mare (acopera o suprafata mai mare din plafon).

Multumesc!

csaban

Re: Trapa panoramica

23 Mai 2013, 22:04

Am eu "trapa panoramica", sper sa nu uit sa fac maine niste poze sa iti arat.
Dar, este o trapa normala :), nu are nimic special, e fix ca pe Leonul vechi.
2013 Seat Leon 1.4TSI, 122CP

StefanV
Subiect Autor

23 Mai 2013, 22:44

Multumesc mult, Csaban. Speram ca deschiderea sa fie ceva mai mare decat la o trapa normala. Din pacate nu o stiu pe cea de pe leonul vechi, dar caut acum poze (poate pentru vechiul model gasesc ceva).

geidi

24 Mai 2013, 10:09

Este mai mare decat la leon-ul vechi, in mod deosebit ca si latime.
Seat Leon FR TFSI

StefanV
Subiect Autor

25 Mai 2013, 10:29

Multumesc pentru poze. Nu e chiar "plafon panoramic", dar pare intr-adevar ceva mai mare decat o trapa normala. Pozele din exterior erau putin derutante din cauza ramei din jurul deschiderii, cu finisaj tot de sticla. Oricum, cred ca pana la urma merita luata optiunea.

Mai citisem pe undeva (nu mai stiu daca tot aici sau in alta parte) ca mai sunt probleme cu scartaitul trapei la denivelari. Voi aveti problema asta?

csaban

25 Mai 2013, 10:47

eu am postat asta cu scartaitul.
inca nu am ajuns la dealer sa o rezolv. imi scartaie cand e inchisa.
2013 Seat Leon 1.4TSI, 122CP