Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

ciprian83
Zorro

Re: Masina mea,facuta usor usor

30 Mai 2013, 13:18

stai linistit dragalin,nu are nimeni nimic cu tine,ai o masina unica si frumoasa :hi
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004

HUNTER
HUNTER

30 Mai 2013, 13:34

fiind un forum, fiecare se inscrie de buna voie. si, fiind democratie, fiecare are dreptul sa scrie si sa faca ceea ce el crede, pt ca avem niste moderatori, care in caz ca sesizeaza ca se sare calul, vor aplica un regulament, pe care toti l-am acceptat odata cu inscrierea pe forum.
fiecare are dreptul la o opinie pe acest forum. daca cel spre care se indreapta opinia nu o accepta, asta e alegerea lui, dar nu cred ca e cazul sa ne scoatem ochii.
fiecare face ce vrea cu masina lui, dar, atata timp cat o pune pe forum, are obligatia, macar morala, sa raspunda intrebarilor colegilor, care, sa fim seriosi, nu sunt rau intentionati.
acum, colegul nostru dragalin, chiar nu are nimeni nimic cu tine, dimpotriva, chiar ne bucuram ca esti aici, si ca ai si prezentat masina ta. insa, sunt unele chestii ce te-au intrebat colegii, si la care ei mai asteapta raspuns. ( ceea ce am inteles eu, e ca ai masina de putina vreme, si ca vechiul proprietar ti-as spus ca are turbina sport si 140 CP. tot asa ai spus si tu, in prezentare, insa, sa stii ca sunt colegi care chiar au desfacut Leon bucati, bucatele si stiu ce e in motor, ce turbina si cati CP poate duce, de aceea te intrebau colegii de turbina. deci, nu esti tu de vina ca omul ti-a spus ce ti-a spus, si tu ai postat, dar puteai spune ca asa ai fost informat la cumparare si se incheia discutia asta in contradictoriu)
cat despre parerile colegilor despre cum arata masina ta, cum spuneam, sunt parerile lor, exprimate pe un forum public, asta nu trebuie sa te enerveze, ci dimpotriva, sa te motiveze sa porti o discutie mai in amanunt, poate va fi ceva constructiv.
si, vorba lui Roger: Over. :hi

playmo

30 Mai 2013, 13:44

Nu te mai grabi cu postarile ca sigur iti ies mai corecte daca o iei USOR, USOR, cum scrie in topic.

Nu are nimeni o problema cu ce ai facut si ce nu ai facut, insa toti avem o curiozitate, sau chiar mai multe. Ideea e ca daca iti deschizi un topic, pai prezinta-ti frate masina sau raspunde la intrebarile oamenilor. Tu nu raspunzi la nimic. Ne dai si in cap daca e.

Ca unii isi dau si cu parerea ca le place sau nu, asta e ideea forumului. Daca ti-ai facut topic doar ca sa citesti: bravo, e super tare... poti sa te reprofilezi.

Mersi de PM desi nu inteleg de ce ai raspuns la postul meu pe privat.. dar, cu toate astea, tot nu ai raspuns la toate intrebarile. Raspunde aici ca si colegii au aceleasi intrebari si sigur i-ai lamuri.
Every day I see my dream.. Leon 1M 2003 TopSport 1.8 20vT

gamer555
ClubSEAT Admin

30 Mai 2013, 14:17

pentru ca esti nou, o sa iti explic un pic cum stau lucrurile: multi se obisnuiesc sa vina si sa se apuce de intrebat in stanga si dreapta despre problemele lor. cum isi primesc raspunsul, cum au disparut. eventual revin cand au probleme din nou. ti se pare normala o astfel de atitudine? tocmai de asta incurajam pe fiecare sa isi faca un thread de prezentare, sa arate masina si sa spuna 2-3 cuvine despre ea. poate sa vina si cu detalii despre modificarile facute, in felul asta poate vede si un coleg interesat.

cam asta inseamna sa oferi pentru a primi. la asta se rezuma totul pe un forum public, in lumea virtuala.

dragalin
Subiect Autor

31 Mai 2013, 01:14

Salutare Tuturor din nou,Vreau si eu sa-mi prezint masina cum se cuvine ,fiind nou nu prea am stiut cum se procedeaza ,pana m-am acomodat si am invatat ce si

Masina mea a fost una simpla toate aceste modificari le-am facut in urma unui mic accident ,care a fost avariata bara de fata si aripa dreapta

Seat Leon 1.9 TDi
Modificari ce i-am adus masini :
Eu am incercat ca bodykitul sa aduca cat de cat cu Fr,
Grila sport
Xenoane Pe led
Stopuri pe led
Scaune Recaro Sport
Plafon si Oglinzile colantate in carbon ''plafonul va trebui sa il recolantez ,deoarece s-a exfoliat din cauza calduri'' si s-a facut urat
Plasma este una simpla de vw ,am luat de la un baiat de pe 4tunning
Catalizatorul dat jos ,dar imi scoate un fum urat la jaruri si nu stiu ce sa fac :-??
Masinii i s-au mai adaugat in jur de 40 50 Cp ,Resoft
Cu timpul am reusit sa schimb si admisia pentru un aspect mai frumos la motor
Evacuare sport ''Borla''
Suspensie sport fata spate ''Bilstein''
Scut motor dur aluminiu,deoarece masina este foarte joasa

Cam atat de masina ,astept intrebari daca cineva este curios de ceva anume

ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Undertacher

31 Mai 2013, 01:32

Nu vad nimic rau in faptul ca unele posturi te-au enervat,ci din contra asta arata ca iti iubesti masina si te simti ranit.Te asigur ca in toate raspunsurile primite colegii nu au vrut decat sa te ajute,fiecare cat si cum stie,ca deaia suntem o comunitate.Si eu am primit ceva critici/sfaturi pe topicul meu si la fel ca si tine nu prea mi-au picat bine insa s-au dovedit constructive.
Fiecare face ce vrea cu masina lui insa asta nu poate impiedica pe niciunul dintre noi sa isi spuna parerea atata timp cat respecta regulamentul.
Seat Leon 2005, 1.9 TDI ,74 KW,AXR
viewtopic.php?f=134&t=13781&start=0

dragalin
Subiect Autor

31 Mai 2013, 01:41

Undertacher ,asa este ai dreptate,oricum mai am de munca ,acum vreau sa colantez din nou plafonul si sa polisez masina si sa-i mai fac mici retusuri ,oricum acum am talonul suspendat din cauza jentilor pe 18 ,sper sa rezolv problema curand si sa-l recuperez

Undertacher

31 Mai 2013, 01:51

Dupa ce il recuperezi problema este simpla din cate stiu- drum la RAR omologhezi jantele,cost in jur de 40 lei
Eu asa stiam,daca altcineva stie altceva.........
Seat Leon 2005, 1.9 TDI ,74 KW,AXR
viewtopic.php?f=134&t=13781&start=0

dragalin
Subiect Autor

31 Mai 2013, 01:53

e putin cam complicat cu talonul ca masina nu este pe pe numele meu,da sa vedem sper sa pot omologa 18

HUNTER
HUNTER

31 Mai 2013, 06:36

imi place masina ta.
se vede ca ai grija de ea, si ca o intreti cat poti tu de bine.
eu, personal, as schimba cate ceva la ea, in sensul ca as incerca sa o aduc cat mai aproape de original, si anume: volanul+ airbag-ul, si scaunele fata. HU arata bine acolo, chiar daca nu e original.
sper sa iti rezolvi problema cu talonul, sa incerci sa omologhezi 18" ( daca nu merge, eu as vinde amandoua seturile de jante si as lua un set OEM de FR) va da bine cu suspensia sport.
multa bafta cu masina. :hi

Vw_g60

31 Mai 2013, 10:46

1. Daca zici ca masina scoate foarte mult fum in forja ai 2 variante ori iti verifici frutunele de boost sa nu ai vreo pierdere ori vorbesti cu cine a facut softul pentru ca acolo e o problema (probabil exces de motorina pe tipicul "las sa fie")
2. Daca tot te-ai chinuit sa faci traseul de admisie frumos, pune-ti si plasticele ce vin prinse pe trager (in fata bateriei) si care canalizeaza aerul catre cutia filtrului in felul asta o sa traga si el ceva aer mai rece nu gata incalzit din compartimentul motor.

nikuseat

31 Mai 2013, 11:21

nu te stresa prea tare daca ai facut resoft la motor e clar de ce scoate fum cand o coxezi si eu mai patesc incearca sa-ti cureti turbina si anexele aferente pe care s-ar putea sa ai depuneri,mai baga niste aditiv in motorina din cand in cand pt k si din cauza combustibilului prost iti poate fumega....cat despre talon stai linistit nu cred ca va fi ultima oara :) nu ca vreau sa fiu rau incearca doar sa fi mai prudent, dar jantele pe 18 nu ti le poti omologa numa daca ai niste pile zdravene la RAR,cel mai bine e sa ai tot timpu niste bani la tine pt nea' militianu :) bafta cu ce vrei sa-i mai faci si tine-ne la curent si pe noi ;)

playmo

31 Mai 2013, 15:21

Geniala noua ta postare/descriere! De-abia astept sa te cunosc! :yah
Every day I see my dream.. Leon 1M 2003 TopSport 1.8 20vT

Vw_g60

31 Mai 2013, 15:44

Boy meets girl, girl meets boy --> Love is in the air! :love1: :lol:

playmo

31 Mai 2013, 16:38