Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

VIXEN999

Re: Merita oare?!

17 Mar 2009, 01:43

mama cata comoditate ...
o sa ajungem sa conducem din priviri...sau doar cu puterea gandului.. :)))
1.daca nu le ai cu ceva anume...atunci da..iti pui/iei/faci/imprumuti(si uiti sa dai inapoi) ceva care sa te ajute..eu personal nu prea inteleg faza cu senzorii pt parcare...senzori care sa piuie daca e aerul prea nu'sh cum...nici cutia automata nu o prea agreez eu ..ia din placerea condusului
2.cu geamurile fumurii nu stiu ce sa zic...dau marfa ...dar...eu am un prieten cu un subaru cu geamurile fumurii...si un nene politai...intr-o noapte pe o straduta l-a pus p'asta sa dea cu spatele...va dati seama ca primul tomberon...al lui a fost...bine..si el idiot ca chiar a facut ce i-a zis politistu..ma rog :bounce: ...probabil ca te obisnuiesti cu ele..asa ca daca vrei sa-ti pui asa ceva...go for it
acuma...practic si responsabil vorbind...mi se pare logic sa investesti intai in siguranta si dup'aia in aspect ;;)

da...stiu ca nu am zis nik nou da am vrut si eu sa ma bag in seama :P
KEEP IT SAFE AND SIMPLE !!!
B 86 THM

Imagine

http://vixen999.hi5.com

dbmaster

19 Mar 2009, 09:22

daca baiatul cu subaru avea senzori de parcare il facea pe nenea politaiul.. nu!?
:-)
SEAT IBIZA CUPRA 1.8T 20V 180 CP

VIXEN999

19 Mar 2009, 10:49

Probabil ca da...dar...sincer acu....sa-ti pui senzori de parcare pe subaru ?
ar fi trist :)))
KEEP IT SAFE AND SIMPLE !!!
B 86 THM

Imagine

http://vixen999.hi5.com

DARi0

08 Noi 2010, 18:14

senzori de parcare? nu
xenon cu lupa? da
folie neagra omologata cu transaparenta maxima admisa? da
SEAT Ibiza 6L facelift [2007] primul proprietar, negru magic, 1.2 / 70 cai frumosi.

bebitz

08 Noi 2010, 22:47

"folie neagra omologata cu transaparenta maxima admisa? da"

Vroiai sa spui cu transparenta minima admisa,nu de alta dar transparenta maxima ai cu geamuri normale,fara folie si curate ca lacrima :P
White Ibiza ;1.2 70 cp

Breazu
breazu

09 Noi 2010, 07:26

Si eu tot pentru folie si xenoane sunt.Xenoanele la mine se lasa inca asteptate dar or sa vina.Oricum daca esti putin atent nu ai nevoie de senzori de parcare.
Ibiza exclusiv 1.2 alba.

DARi0

09 Noi 2010, 09:23

bebitz scrie:
"folie neagra omologata cu transaparenta maxima admisa? da"

Vroiai sa spui cu transparenta minima admisa,nu de alta dar transparenta maxima ai cu geamuri normale,fara folie si curate ca lacrima :P

exact :oops:
SEAT Ibiza 6L facelift [2007] primul proprietar, negru magic, 1.2 / 70 cai frumosi.

B71TKG

12 Noi 2010, 12:14

Salut,
Treaba cu folia pe luneta ca nu vezi ce se intampla dupa masina din fata..e relativa..de cate ori nu ati stat in spatele unui TIR sau cine stie ce camion..atunci ce draq sa mai vezi in fata lui..parerea mea este ca daca esti "sofer" nu iti trebuie prea multa vizibilitate dupa masina care iti este in fata.
Folia pe Ibiza dupa mine este un "must have" sa zic asa.
Seat Ibitza Black 1.2 12V 70CP

jericho

12 Noi 2010, 21:26

"must have" este un volan, un motor , patru roti si un acoperis... restul sunt pentru confort... eu am senzori de la dealer, m-au costat 2oo ron(manopera gratuita)... xenon daca imi permiteam imi puneam cand am luat masina, cele aftermarket nu mi se par prea bune, se vede de la distanta un diferenta intre un xenon adevarat si niste becuri albastre cu pretentii de xenon.... cat despre folie, intr-adevar, e foarte utila, pacat ca nu-mi dau seama la ce...
seat ibiza 2008

luci&dana
VIP

12 Noi 2010, 21:31

ei nu stii la ce e buna :oops: ... pentru multi folia inseamna hotel pe 4 roti :yh :yh
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Sergiu Tot

12 Noi 2010, 21:41

Copakbana13, la profil spui ca esti (si) din Cluj. Nu stiu cat conduci in oras, dar pe mine aglomeratia m-a convins sa imi pun senzori. Cand am comandat masina, dealerul avea o promotie. Am avut de ales intre garantie extinsa, pachet care includea senzori si alarma sau vopsea metalizata. Am ales pachetul cu senzori de parcare pentru ca e tot mai aglomerat clujul si parcarea e tot mai complicata. Conduc seatul de ieri seara. Am parcat de vreo 8 ori, si a mers mult mai repede totul - fara sa imi fac griji ca lovesc masina sau ca se zgarie jentile.

Ca sa fiu putin mai pragmatic, xenoanele si foliile sunt dragute. Senzorii de parcare sunt utili :wink:
Do not drive like you own the road; drive like you own the car.

Nosce Te Ipsum ;)
Leutul meu :D