Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

aurelv
Subiect Autor

Comenzi Ebay pentru membrii - fara comision :)

22 Oct 2008, 09:44

Am initiat acest topic pentru a va ajuta pe voi care vreti anumite chestii si care nu se gasesc la noi sau daca se gasesc pretul este prea piperat.
De la inceput vreau sa mentionez ca nu vreau sa fac "bisnitza" sau sa obtin vreun profit in urma acestui topic. El este adresat doar membrilor forum-ului si este valabil doar pentru comandarea unor piese/accesorii pentru modelele Seat, nu altceva.
In principiu se poate comanda orice, insa eu evit ebay.de si nu voi prelua comenzi de pe acest site (am mai avut neplaceri in trecut care s-au lasat cu strike si nu-mi pot permite sa raman fara cont pe ebay :( )!

De asemenea, va rog sa intelegeti ca nu-mi pot asuma nici o responsabilitate pentru produsele comandate referitor la calitatea lor sau alte chestii, iar acolo unde scrie ca nu se ofera asigurarea pachetului e bine de evitat, in caz de pierdere nu se mai recupereaza nimic!

Comenzile se iau cu un avans de 100% la care se adauga taxa de la 5 ron pentru comenzile din UE (comisionul de transfer de pe cardul meu pe contul de paypal) si 10 ron pentru comenzile din afara UE(comisionul de transfer de pe cardul meu pe contul de paypal + taxa de depozitare in vama)

pentru orice altceva intrebati, mai ales daca nu sunteti familiarizati cu site-ul ebay :).

Pentru inceput va dau adresa unui magazin unde se pot gasi o grama de chestii super pentru modelele seat:
http://stores.ebay.com/iweissni-SEAT-VW ... idZ2QQtZkm
Seat Leon 1m 1.6 16v / SIGNO / BLUE
B - 83 - YMF

Florin&David
JAF

22 Oct 2008, 10:11

Interesant ce am vazut pe acel site.
Ma intereseaza asta: Original Mittelarmlehne SEAT LEON 2 1P Armlehne MAL NEU
Spune-mi mai multe de cum procedam noi intre noi cu banii, care este pretul total (adica 173 euro + 5 ron ca tot citesc pe acolo transport si altele), vine direct la mine acasa sau la tine?
Multumesc anticipat.
Cred ca la sectiunea BAZAR se incadra Topicul tau dar este timp sa se "repare".
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

aurelv
Subiect Autor

22 Oct 2008, 10:17

daca o sa citesti la trasnport pe site o sa vezi ca pentru europa este EUR 17,90, deci ar veni cam 173 + 17,9 + 5 ron
Conversia o faca automat paypall , din ce ce am observat eu este cursul bnr din ziua platii + 5%.

daca esti interesat, iti pot trimite contul in care sa depui bani. Avand in vedere ca nu esti din Bucuresti iti pot trimite direct la tine acasa, ca sa nu mai platesti in plus pe curier de la mine la tine. Am nevoie de adresa completa si corecta: nume, strada, bl, et, sc, ap, cod postal, oras , judet.
B - 83 - YMF

Florin&David
JAF

22 Oct 2008, 10:27

OK.
Multumesc de info si raspunsul foarte prompt.
Revin acasa si vorbim.
Am mai vazut pedalier si ornament pe haion care m-ar "coafa". Daca tot o fac macar sale iau pe toate si sa platesc doar o data trasportul lor.
Nu ar fi rau sa postezi contul. O sa te tot intrebe lumea si este bine sa il ai deja aici.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

marian_iam
V.I.P.

22 Oct 2008, 10:30

o super idee!
multumim aurelv! :D
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

aurelv
Subiect Autor

22 Oct 2008, 10:48

Cu placere.

O sa afisez si datele pentru tranzactii, trebuie sa le caut :)

@marian.jam multumesc! Sper sa iasa ceva bun din asta :)
B - 83 - YMF

marian_iam
V.I.P.

22 Oct 2008, 10:50

si eu! ca am vazut o gramada de chestii interesante pe acolo! :D
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

aurelv
Subiect Autor

22 Oct 2008, 11:22

@marian.jam sunt o gramada, si mai sunt magazine, dar nu gasesc link-urile momentan :(

@Florin&David , asa este , cei de pe site au o oferta super ok, daca cumperi mai multe produse platesti transportul ca pentru unul :)
B - 83 - YMF

crysu
the yellow one

22 Oct 2008, 11:33

ma intereseaza si pe mine unul din produsele din link-urile de mai jos

http://cgi.ebay.com/Altea-Toledo-5P-Ble ... dZViewItem

http://cgi.ebay.com/Leon-2-1P-Blende-fu ... dZViewItem

si

http://cgi.ebay.com/Alu-Fussstuetze-Ori ... m153.l1262

sunt OK link-urile ... vezi ceva nereguli... nu am mai facut comanda de pe ebay si nu stiu la ce sa ma uit ...

mersi
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack

aurelv
Subiect Autor

22 Oct 2008, 11:39

pai este vorba de acelasi produs :). Fata necesara pentru montarea de HU format 2DIN.
Este de pe magazinul dat de mine, deci este ok :)
B - 83 - YMF

cry_wum

22 Oct 2008, 12:08

eu nu prea inteleg ceva. de exemplu, la ultimul link dat mai sus de colegul de forum, sunt prezentate pedalele si footrestul. care e pretul pana la urma, vad mai multe feluri, mai multe preturi, e si in germana nu inteleg nimic. mi se pare prea ieftin sa fie 10 euro setul de pedale si footrest din moment ce la alt link e undeva la vrei 50, aceeasi poza, acelasi produs. e neclar.
Sportivitatea începe acolo unde DIESELUL se termină: 4500 RPM :)
Leon1P__1, 6__102 CP
viewtopic.php?t=1278
Imagine

aurelv
Subiect Autor

22 Oct 2008, 12:09

cu colegul am vb pe mess.

va rog folositi google translate, nici eu nu stiu germana deloc si ma salveaza :)

on topic: in acel link este vb de o licitatie la footrest :)

PS: pt cei din bucuresti o sa vb mai multe vineri la intalnire daca o sa puteti veni ca sa va explic ce si cum, pentru ca as scrie romane pe aici :)
Multumesc pentru intelegere!!!
B - 83 - YMF

crysu
the yellow one

22 Oct 2008, 12:42

sunt putin cam neclare descrierile... daca nu esti atent poti sa iti iei tzeapa (de la vanzator)... spre exemplu in primul link se vinde rama necesara pentru a atasa navigatia si nu navigatia in sine (la pretul ala .....)
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack

cry_wum

22 Oct 2008, 12:45

crysu scrie:
sunt putin cam neclare descrierile... daca nu esti atent poti sa iti iei tzeapa (de la vanzator)... spre exemplu in primul link se vinde rama necesara pentru a atasa navigatia si nu navigatia in sine (la pretul ala .....)

la unele dintre produse, daca te uiti atent la prezentarea aia in germana, in final vei gasi si un mic "summary" in engleza, scris cu un font mai mic. iti explica despre ce produs e vorba si din ce piese e compus. de multe ori poza se refera la un produs compus din mai multe piese, iar pretul e pentru una din componente doar. e si cazul pedalelor aluminiu care sunt separat de footrest. trb sa citesti atent.
Leon1P__1, 6__102 CP
viewtopic.php?t=1278
Imagine

cry_wum

22 Oct 2008, 12:47

crysu scrie:

si, na, doar nu vrei sa iei navigatia cu 21 de euro:)))
Leon1P__1, 6__102 CP
viewtopic.php?t=1278
Imagine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9