Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24

Almanika

Re: ClubSeat la evenimente tuning

03 Apr 2009, 21:24

oricum urat din partea celor care sau retras....se stie de mult de acest eveniment....si eu cred ca trebuia sa spuna la inceput daca vin sigur sau nu....
<Lumina Orange>Design by ALM

ace117
Membru Fondator
Subiect Autor

03 Apr 2009, 22:08

Remus scrie:
Oricum sincer , sunt la un pas sa renunt la participare si sa trec chiar la boicotarea 4tuning (prin neprezentare ) ,am vorbit astazi si cu Ducu Ion unul din membrii fondatori IMSOMNIA care au renuntat la randul lor la participare ca multe alte cluburi din cauza organizari !

Oricum ieri am primit o super veste de la o emisiune tv , foarte importanta :D , unde de saptamana viitoare vom incepe sa prezentam niste masinute :P ! Ps . cand alegem primele masinute si zilele in care vor fi filmarile voi dezvalui totul :P !

Te inteleg Remus, daca mai multe cluburi vor face la fel, poate se vor trezi si cei de la 4Tuning.
Fara masini ce mai incaseaza?! :evil:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

bv10ptz
ingineru

03 Apr 2009, 22:17

mda.pacat ca altii care au vrut sa mearga au fost respinsi
Seat Leon 1.9 TDI , 110 CP - 2003

marian_iam
V.I.P.

04 Apr 2009, 10:38

bv10ptz scrie:
mda.pacat ca altii care au vrut sa mearga au fost respinsi

au fost respinsi? :lol: cine i-a respins?
daca nu stii ce inseamna 4tuning, te invit in weekendul respectiv, sa dam o tura la Romexpo.
inca odata, la acest eveniment, se cauta si se expun masini TUNATE.
Vroiai sa participi si nu te-am lasat noi?

Almanika scrie:
oricum urat din partea celor care sau retras....se stie de mult de acest eveniment....si eu cred ca trebuia sa spuna la inceput daca vin sigur sau nu....
Almanika scrie:
daca nu se vor tine de cuvant ca participa ceei care se duc..eu zic sa nu va duceti..ca in ultima zii va treziti ca merg decat vreo 2 :( :(

daca e sa mergem, mergem si cu 2 masini. nu-ti fa probleme. ne descurcam noi intr-un fel sau altul.
probabil cei care s-au retras, au avut niste motive intemeiate. Eu sincer nu vreau sa le aflu. daca te intereseaza acest aspect, incearca un PM.
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

ace117
Membru Fondator
Subiect Autor

04 Apr 2009, 17:47

Sustin afirmatiile lui marian_iam!

Imagine Imagine

Cosmin
Admin

04 Apr 2009, 17:50

Am si eu o intrebare, sper sa nu mi-o luati in nume de rau sau sa interpretati spusele mele..Am urmarit si eu topicul respectiv, insa nu am postat pt. ca nu am nici masina tunata si nici nu arata intr-un fel mai special.
Totusi, vreau sa intreb, ca un profan in ale tuningului ce sunt, ce se obtine din participarea la un astfel de eveniment? Adica se obtine vreun castig in afara de privirile admirative la adresa masinilor (sau ale fetelor prezente langa masini)? Sau altfel spus doar pt. acest lucru (admiratie) merita sa se cheltuiasca atatia bani?
Pe forumul asta sunt foarte multe masini in care s-au investit atat bani cat mai ales pasiune iar eu personal ii admir pe toti proprietarii lor. Exista multi oameni (utilizatorii forumului plus cei care mai arunca un ochi pe aici) care va admira masinile zilnic. Asadar ce ar aduce in plus participarea la un astfel de eveniment?
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Stefan

04 Apr 2009, 17:55

Almanika scrie:

Scuze...dar aici chiar nu imi convine ceea ce spui....Stii tu ce probleme am eu in familie??? De spui ca am procedat urat ca m-am retras.....
Stii care e problema....suntem foarte putini pe acest forum care chiar am investit in masinile noastre foarte multi bani...chiar crezi ca nu am vrea sa fim prezenti....dar viata e viata....si cu bune si cu rele.....
Te rog frumos sa fi mai rezervat in afirmatii de genul asta.....
Si sa iti mai explic un lucru...evenimente de acest gen se vor mai face in continuare cu zecile....deci timp va fi sa participam.....nu e un capat de tara acum ca o parte din noi nu mai putem fi prezenti.....
Don't drive faster than your guardian angel can do....
Ex. SEAT IBIZA 1.2 64CP....

ace117
Membru Fondator
Subiect Autor

04 Apr 2009, 17:58

ghita_celofan scrie:
Am si eu o intrebare, sper sa nu mi-o luati in nume de rau sau sa interpretati spusele mele..Am urmarit si eu topicul respectiv, insa nu am postat pt. ca nu am nici masina tunata si nici nu arata intr-un fel mai special.
Totusi, vreau sa intreb, ca un profan in ale tuningului ce sunt, ce se obtine din participarea la un astfel de eveniment? Adica se obtine vreun castig in afara de privirile admirative la adresa masinilor (sau ale fetelor prezente langa masini)? Sau altfel spus doar pt. acest lucru (admiratie) merita sa se cheltuiasca atatia bani?
Pe forumul asta sunt foarte multe masini in care s-au investit atat bani cat mai ales pasiune iar eu personal ii admir pe toti proprietarii lor. Exista multi oameni (utilizatorii forumului plus cei care mai arunca un ochi pe aici) care va admira masinile zilnic. Asadar ce ar aduce in plus participarea la un astfel de eveniment?

Tocmai asta e problema Cosmin.
Ca noi nu producem, nu vindem. adica in afara de admiratie si renume (pt club) nu avem nimic de castigat.
Daca sunt o firma, da, sunt de acord sa platesc ca pe termen mai scurt sau mai lung pot recupera prin vanzari banii investiti intr-o expozitie.
Dar noi, ca si celelalte cluburi, nu avem nimic de castigat. Si ar fi normal sa nu ne ceara bani pt expuneriea masinilor (cum a fost in anii precedenti), ca pana la urma, fara noi, fara masinile noastre, expozitia pierde scopul si nu mai vine nimeni.Punctul de atractie sunt masinile tunate, majoritatea vizitatorilor, care platesc un bilet de intrare (20 lei) vin pt ele, nu?

Imagine Imagine

ace117
Membru Fondator
Subiect Autor

04 Apr 2009, 18:00

Stefan scrie:
Almanika scrie:

Scuze...dar aici chiar nu imi convine ceea ce spui....Stii tu ce probleme am eu in familie??? De spui ca am procedat urat ca m-am retras.....
Stii care e problema....suntem foarte putini pe acest forum care chiar am investit in masinile noastre foarte multi bani...chiar crezi ca nu am vrea sa fim prezenti....dar viata e viata....si cu bune si cu rele.....
Te rog frumos sa fi mai rezervat in afirmatii de genul asta.....
Si sa iti mai explic un lucru...evenimente de acest gen se vor mai face in continuare cu zecile....deci timp va fi sa participam.....nu e un capat de tara acum ca o parte din noi nu mai putem fi prezenti.....

Asa este Stefan!
Tocmai am inceput negocierile pt un eveniment similar, organizat de altii, in Brasov, in luna mai! :wink:

Imagine Imagine

The teacher
Profesoru

04 Apr 2009, 18:46

ghita_celofan scrie:

Ideea era sa ne facem cunoscuti , ca si club (forum) , masina mea a fost propusa sa participe si nu este o masina atat de modificata la exterior ca sa fie incadrata la tuning , dar conform spuselor arata bine, da intradevar multa lume nu stie cat costa un tuning adevarat , implica atat de multi bani ca te apuca durerea de cap , eu nici nu mai stiu cat am bagaat in ea , am pierdut sirul demult , dar vroiam sa fac un bine acestui club prin prezenta mea acolo , pasiunea pt masini nu dispare nici la varste mai ................ :lol:

Testosul

04 Apr 2009, 22:28

Eu zic sa nu ne mai facem atatea probleme...mergem bine, numergem iarasi bine...poate ca cele mai bine ar fi sa ne prezentam masinile mai in detaliu la intalnirile noastre...si daca nu le vede tot Bucurestiul ce conteaza?...pasiunea este personala, ne facem masinile frumoase si performante pentru noi, nu pentru altii...asa ca chill out guys.

Almanika

05 Apr 2009, 11:55

stefan imi cer scuze daca am deranjat cu cuvintele mele..mi le retrag...
<Lumina Orange>Design by ALM

Cosmin
Admin

05 Apr 2009, 16:26

Testosul scrie:
pasiunea este personala, ne facem masinile frumoase si performante pentru noi, nu pentru altii....

Exact asta ziceam si eu..
Nu puteti organiza voi (la inceput intr-un cadru mai restrans) un eveniment similar? Probabil ca ar fi participare mai restransa (ca si vizitatori ma refer), insa toti au plecat de la zero. Si mai ales cred ca ar fi un succes daca s-ar organiza si in alte orase mai mari din tara. Banii pe care ii platesc vizitatorii (vorbind de o suma rezonabila) ar intra in buzunarele voastre...
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

The teacher
Profesoru

05 Apr 2009, 17:13

ghita_celofan scrie:
Testosul scrie:
pasiunea este personala, ne facem masinile frumoase si performante pentru noi, nu pentru altii....

Exact asta ziceam si eu..
Nu puteti organiza voi (la inceput intr-un cadru mai restrans) un eveniment similar? Probabil ca ar fi participare mai restransa (ca si vizitatori ma refer), insa toti au plecat de la zero. Si mai ales cred ca ar fi un succes daca s-ar organiza si in alte orase mai mari din tara. Banii pe care ii platesc vizitatorii (vorbind de o suma rezonabila) ar intra in buzunarele voastre...

Da sa stii ca este o idee buna , poate si un mic ajutor din partea PBV sau alt dealer ................

sfigmo

05 Apr 2009, 17:53

Imi exprim si eu parerea...in ultimii ani, la acest gen de evenimente spectatorii nu au platit banii ca sa vada ceva nou, ci ca sa vada aceleasi masini...foarte putine noutati au aparut in Romania si au fost prezentate la evenimentele de profil...este un prilej exceptional pentru organizatori sa faca niste bani, pentru ca lumea in week-end nu vrea sa stea in casa ci sa iasa...si unde sa mergem??? la tuning show ...organizatorii nu se gandesc decat sa isi faca plinul de pe biletele vandute, nicidecum la efortul celor care isi prezinta investitiile...includ printre cei ce fac eforturi si cluburile care incearca sa isi stranga membrii de prin toata tara pentru a se prezenta si a se face cunoscute printre vizitatorii evenimentelor...nimeni nu are de castigat de pe urma astor evenimente, decat cei care le organizeaza si care cer spaga pentru a admite pe cineva sa isi prezinte ceva...unii se cred ZEI, insa uita de unde au plecat, cu cine au inceput, si prin cate au trecut altii ca sa se ajunga aici...totul e exact ca pe scena politica in tara asta...unul e mare si tare, ceilalti "gaozari" trebuie sa se supuna ca altfel ii mananca puscaria...solutie nu este, insa in ceea ce priveste clubul, cred ca ar fi mai "destept" sa urmam exemplul cluburilor consacrate care nu sunt la primul conflict de acest gen cu "unii" organizatori...poate ne-ar ajuta sa intelegem daca cineva ar lua legatura cu reprezentantii acestor cluburi, sa ii invite sa posteze si la noi pe forum si sa isi exprime public parerile legate de "unii" organizatori, autointitulati ZEI AI TUNINGULUI...
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24