Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24

bufubu
Dibaciu

21 Oct 2008, 11:34

in legatura cu sponsor de la firma de tuning,eu,remus,ACE ne-am facut la rabane resoftarea si mai sunt oameni care si-au facut la el ,poate vb cu el si reusim sa ajungem la o intelegere ceva,oricum pana anul viitoar si masina mea va ma suferi modificari si la exterior si la interior,nu o sa fie cea mai tunarita de acolo dar oricum peste stoc :P.deci masini o sa fie:P .
LEON 1.9TDI 1XXCP 350Nm

ace117
Membru Fondator
Subiect Autor

21 Oct 2008, 14:55

Xel'Naga scrie:
Pot spune ca va pot ajuta cu ORGANIZAREA standului, bannere, stikere, etc . ( asta am facut si pentru clubul meu )
Pot vorbi cu GRatian sa expuneti masinile FARA TAXA . ( adica macar incerc sa obtin chestia asta ) :P :arrow:
Cred ca cel mai bine la urmatoarea intalnire sa vorbim mai pe larg .
Inca o data SALUT baietilor de pe FORUM care au venit in GASCA mare la ROMXPO si cu care m-am vazut. :idea: :lol:

Multumim Cosmin pt ajutorul oferit si contam pe tine!
Dar ne ajuti si cu fete? :lol:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

Testosul

21 Oct 2008, 15:05

Good point Ace :wink:

ace117
Membru Fondator
Subiect Autor

21 Oct 2008, 20:26

Normal, trebuie sa fim atenti cu toate detaliile! :wink:

Imagine Imagine

kosty5
PC_man

22 Oct 2008, 08:39

Astept acordul vostru pentru a lua legatura cu diverse firme de tuning, inclusiv rabane.
Sunt sigur ca vom reusi ceva, mai ale daca le facem si ceva promovare pe acolo pe unde putem, sau sa le putem face ceva reduceri.
O sa va rog sa spuneti daca facem treaba asta si daca da, ce putem oferi noi ca si club, si fiecare separat ce facilitati le poate aduce lor ca si sponsor al nostru.
Prima chestie ar fi sa le dam masinile sa le faca ei si sa ne lipeasca stikere cu sigla firmei lor, si apoi cel care va accepta va fi scutit (total sau partial) de plata unor taxe sau impozite pt ca este sponsor.
Haideti sa vedem ce mai putem oferii noi.
Astept raspunsurile voastre :D
Kosty
B - 88 - SOD - Leon 1P 1.4l / 110CP

Stefan

22 Oct 2008, 11:45

Pe mine unul puteti sa contati....
Oricum este prematur sa vorbim de acum ce se va intampla peste o jumatate de an.....Hai sa gandim limpede....conducem masini...nu locomotive....nu stii ce se poate intampla pe parcursul celor 6-7 luni de acum incolo.....Plus...ca poate unii dintre noi care ar vrea sa mearga acum....is vand masinile pana atunci.....
Dar mie imi place sa gandesc pozitiv.....si hai sa admitem ca vom ajunge asa cum suntem acum....cu masinile pe care le avem acum(tunate)....la 4tuningDAYS in primavara anului viitor.....
Am vazut multe posturi ale mebrilor care propuneau sa fie cat mai multe masini....Pai sunt de acrod cu ei....cine nu ar vrea asta....Dar daca este expozitie de tuning....pai hai sa o facem cu masini tunate....Nu vreau sa fiu rautacios....dar asta este adevarul.....Ar trebui pt imaginea clubului si forumului SEAT...sa fie masini tunate.....
Pana la anul in primavara pana la 4tuningDAYS mai este mult.....intre timp o sa mai fie saloane...expozitii...prezentari de tuning.....Eu zic sa incercam prima data la astea....acumulam ceva experianta si dupa aceea la anul mergem si facem impresie buna in Bucuresti......
TAKE ABOUT.....

Bamse
Moderator

22 Oct 2008, 11:54

ideea cu masinile stock ar fi ca la chestia asta de masini tunate de la romexpo, unele nu erau tunate, decat niste jante, o pleoapa si asta era tuningul!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Testosul

22 Oct 2008, 12:08

Iar noi nu ne propunem in primul rand sa promovam tuningul ci ClubSeat cu ajutorul unor masini care pot sa atraga atentia trecatorilor.

Stefan

22 Oct 2008, 17:41

bamse scrie:
ideea cu masinile stock ar fi ca la chestia asta de masini tunate de la romexpo, unele nu erau tunate, decat niste jante, o pleoapa si asta era tuningul!

Pai masinile de care spui tu nu au ce cauta la o expozitie de tuning....dar macar au ceva pe ele.....Daca tu nu le apreciezi....atunci cum crezi ca noi daca ca si club mergem cu masini netunate acolo vom fi apreciati ???
Te rog sa imi raspunzi

Stefan

22 Oct 2008, 17:44

Testosul scrie:
Iar noi nu ne propunem in primul rand sa promovam tuningul ci ClubSeat cu ajutorul unor masini care pot sa atraga atentia trecatorilor.

La expozitii de tuning.....trebuie sa te duci cu un scot bine definit....In cazul nostru trebuie sa promovezi clubseat.....dar daca te duci la expozitie de tuning.....cred ca cel mai bine il promovezi cu Seat-uri tunate....si nicidecum cu unele stock.....
Daca e vb sa promovam ClubSeat...eu zic ca este suficient cum se face acum...Stikere...intalniri...etc ...Si sa nu se mai puna problema promovarii la expozitie de tuning cu masini stock.....caci deaceea e expozitie de tuning....sa fie cu masini tunate......

marian_iam
V.I.P.

22 Oct 2008, 18:04

Ii dau si eu dreptate lui Stefan!
Dupa cum zice si titlul ... Clubseat la expozitii de tuning...
Daca participam la asa ceva ... atunci sa fie masini tunate!

Cred ca era mai corect daca subiectul se numea ... Clubseat la expozitii auto! atunci era altceva!
Eu le-am zis si baietilor la 4tuning days .... ca sa participam aici (4tuning days) tre sa avem masini tunate!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

BALTAZAR2003
Moderator

22 Oct 2008, 18:17

Eu o las in ploaie cand tuna... se pune la tunate? :shock:
:lol: :lol:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

ace117
Membru Fondator
Subiect Autor

22 Oct 2008, 20:19

Are dreptate Stefan, avem nevoie de masini tunate!
Si cred ca avem cateva sau vor aparea pana atunci.
Daca se organizeaza cateva saloane mai mici, putem sa ne bagam, pt experienta.
Poate asa intr-o zi numele de ClubSeat va insemna mai mult decat un forum! :D

Imagine Imagine

ace117
Membru Fondator
Subiect Autor

Re: ClubSeat la evenimente tuning

17 Feb 2009, 15:39

A venit timpul sa reactivam acest topic.
Mai sunt 51 de zile pana la evenimentul tuning al anului, adica 4tuning days 2009!
Daca dorim sa participam, ar trebui sa incepem organizarea: cine participa, cine ne inscrie (contam pe Xel"Naga), vom fi sau nu sprijiniti de Seat etc.
Cred ca va fi o repetitie utila si edificatoare pt Seatmeeting din Germania.

Imagine Imagine

Testosul

Re: ClubSeat la evenimente tuning

17 Feb 2009, 17:50

E bine de stiut de pe acum ce masini vor merge din partea clubului...presupun ca va fi nevoie de masini care sa atraga atentia, deci oricum nu sunt prea multe cu modificari mari.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24