Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15

Duncan
Resident DJ
Subiect Autor

Re: Duncan Jay - house mixes all the way

14 Ian 2009, 23:36

@ Travis: Multumesc de idei, chiar as vrea sa iau ceva hardware cu prima ocazie...o sa ma uit si la scule Pioneer, stiu ca-s foarte bune dar si mai scumpe un pic. In fine, sa vedem cum impacam bugetul cu calitatea achizitiilor :)

Domnu' Testosu stie, apare in cateva pe site mix-ul pe ianuarie, cu dedicatie pentru Cupra rosie si posesorul ei :D ...fara numar, fara numar... :lol:
Seat Leon FR TDI | Cylinders: 4 | Power: 46 HP | Maximum Speed: 133 km/h

Night Ride Squad :: powered by ClubSeat.eu

..:: Duncan Jay :: house mixes all the way ::..

Duncan
Resident DJ
Subiect Autor

15 Ian 2009, 00:34

Noul mix pe ianuarie 09 este pe site, il gasiti aici: Duncan Jay - DanceISay (January 09 Promo reMix) .

Am zis sa incep noul an intr-un mod mai special, asa ca acest mix contine majoritar remixuri noi ale unor piese mai vechi...de la Red Hot Chilli Peppers, la Led Zeppelin sau o piesa "braziliana" care ne-a incantat tineretile, ca sa zic asa :P evident, toate in variante remixate house (nu foarte progressive, mai mult spre disco sau funky house)...alaturi de variante house ale unor piese "pure trance" (my first love :) ) ...i'm pretty proud of it, sper sa va placa. Enjoy! :D

The teacher
Profesoru

15 Ian 2009, 01:25

Duncan scrie:
Noul mix pe ianuarie 09 este pe site, il gasiti aici: Duncan Jay - DanceISay (January 09 Promo reMix) .

Am zis sa incep noul an intr-un mod mai special, asa ca acest mix contine majoritar remixuri noi ale unor piese mai vechi...de la Red Hot Chilli Peppers, la Led Zeppelin sau o piesa "braziliana" care ne-a incantat tineretile, ca sa zic asa :P evident, toate in variante remixate house (nu foarte progressive, mai mult spre disco sau funky house)...alaturi de variante house ale unor piese "pure trance" (my first love :) ) ...i'm pretty proud of it, sper sa va placa. Enjoy! :D

Am dat drumul la distractie, oi fi primul? :lol: incearca si ceva cu Otis , poate iese ceva sa nu ma mai dau jos din masina................ :lol:

bertzi43
B-82-AJS

15 Ian 2009, 01:56

acum am terminat de ascultat si acest remix,foarte reusit domnu'Duncan :D bafta in continuare

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine

Duncan
Resident DJ
Subiect Autor

15 Ian 2009, 18:59

bertzi43 scrie:
acum am terminat de ascultat si acest remix,foarte reusit domnu'Duncan :D bafta in continuare

Multumesc, ma bucur ca iti place :)

Small update: am pus o noua versiune "reworked" a mix-ului pe site...am impresia ca eram beat cand am bagat remix-ul la Lambada in promo mix, parea o idee buna si suna ok, dar dupa ce m-am trezit mi-am schimbat un pic opinia...suna gay, ca sa zic asa :P

So, puteti incerca si noua versiune a mix-ului, eu zic ca suna mai bine asa :D :: Duncan Jay - DanceISay (January 09 Promo Mix Reworked)

The teacher
Profesoru

15 Ian 2009, 21:58

Duncan scrie:
dar dupa ce m-am trezit mi-am schimbat un pic opinia...suna gay, ca sa zic asa

NU face nimic , ai nimerit bine , prietenii stiu de ce...........................BTW , am ascultat juma , e de top , mie cel putin imi place , ba tu vrei sa ma mut in masina............... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Duncan
Resident DJ
Subiect Autor

15 Ian 2009, 22:41

Eventual ia-le pe iPhone, Cristi, si le asculti la casti, ca sa nu trebuiasca sa dormi in masina :lol:

The teacher
Profesoru

15 Ian 2009, 23:24

Duncan scrie:
Eventual ia-le pe iPhone, Cristi, si le asculti la casti, ca sa nu trebuiasca sa dormi in masina :lol:

Man in casa fiecare asculta altceva , e nasol , pe laptop , le am pe toate , dar urla astia da ba muzica mai incet , ca vb de EWlodia la OTV............................. :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

francy

16 Ian 2009, 08:41

Duncan , congrats ... imi place foarte mult si asta

Testosul

16 Ian 2009, 10:12

The teacher scrie:
Duncan scrie:

Man in casa fiecare asculta altceva , e nasol , pe laptop , le am pe toate , dar urla astia da ba muzica mai incet , ca vb de EWlodia la OTV............................. :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Off Topic:Sa facem cheta sa-ti luam o pereche de casti Profesore....si asa nu o sa mai deranjezi pe nimeni.
On Topic: Esti de senzatie fratello, l-am ascultat si este grav. Melodii mai vechiute asa, imi aduc aminte de tinerete. :wink:

Testosul

16 Ian 2009, 10:14

Mi-a venit o idee challenging pentru tine....incearca sa experimentezi un mix pe melodii cunoscute din stilul jungle daca-ti mai aduci aminte din tinerete...cred ca ar iesi o super marfa combinatie. :wink:

Duncan
Resident DJ
Subiect Autor

16 Ian 2009, 11:41

Prodigy gen? :P

wasile

16 Ian 2009, 14:23

super tare ultimul tau mix... nu e genul de muzica pe care o ascult eu si totusi imi place foarte mult. la fiecare 5 minute ai un punct culminant. imi place ca ai scos in evidenta cele mai interesante sunete din fiecare melodie. ai stiut cand si unde sa te joci cu frecventele. nu e mixat el perfect intre unele melodii, dar nici nu conteaza asta. cand te simti bine ascultand sari peste treburile astea.
Leon FR TDI 170CP

Duncan
Resident DJ
Subiect Autor

16 Ian 2009, 14:41

Multumesc pentru aprecieri :)

Wasile, cred ca imi acorzi totusi prea mult credit...in general melodiile pe care pe folosesc in promo mixuri sunt deja remixate, eu intr-adevar mai schimb din ele, mai adaug interludii dintr-o melodie in alta si lucrez sa le unesc intr-un tot unitar...dar nu le remixez originalele efectiv eu. In fine, conteaza rezultatul final si faptul sa sunt oameni carora le place sa-l asculte...eu fiind unul dintre ei, nu as face un mix pe care sa nu-l pot asculta si care sa nu-mi dea o senzatie de bine.
Referitor la unele imprefectiuni la trecerea dintre melodii, in general aleg melodii cu beat-uri asemanatoare pentru a fi "vecine" in mix, le si trec la 128 bpm...dar in cazul de fata pot spune ca eram si un pic "after beer" la ora realizarii sale :oops: si nu au iesit chiar perfect respectivele treceri :P

wasile

16 Ian 2009, 15:08

Duncan scrie:
Multumesc pentru aprecieri :)

Wasile, cred ca imi acorzi totusi prea mult credit...in general melodiile pe care pe folosesc in promo mixuri sunt deja remixate, eu intr-adevar mai schimb din ele, mai adaug interludii dintr-o melodie in alta si lucrez sa le unesc intr-un tot unitar...dar nu le remixez originalele efectiv eu. In fine, conteaza rezultatul final si faptul sa sunt oameni carora le place sa-l asculte...eu fiind unul dintre ei, nu as face un mix pe care sa nu-l pot asculta si care sa nu-mi dea o senzatie de bine.
Referitor la unele imprefectiuni la trecerea dintre melodii, in general aleg melodii cu beat-uri asemanatoare pentru a fi "vecine" in mix, le si trec la 128 bpm...dar in cazul de fata pot spune ca eram si un pic "after beer" la ora realizarii sale :oops: si nu au iesit chiar perfect respectivele treceri :P

nu la asta ma refeream :) am vrut sa zic ca ai stiut cand sa dai mediile la maxim si ce melodii sa alegi. ai mai facut si niste loopuri care dadeau bine. am ziso si eu mai pompos sa par mai destept :P
Leon FR TDI 170CP
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15