Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Testosul
Subiect Autor

IGo 8 - Pareri si impresii ale utilizatorilor

18 Oct 2008, 21:20

Am deschis acest topic pentru ca a aparut versiunea IGo 2008, 3D, care mie mi-ar suride foarte mult din ce am citit pe pagina producatorului, insa am citit in diverse locuri tot felul de pareri si pro si contra.
Daca printre colegii nostri avem utilizatori de IGo8, ar fi o ocazie buna sa ne impartaseasca si noua experientele cu acest soft de navigatie, stabilitate, viteza, etc.

crysu
the yellow one

19 Oct 2008, 13:44

Softul este aparut de ceva vreme ...

pareri pro: este excelent pentru drumurile noastre...este singurul si cel mai complet navigator pentru Romania, precizie excelenta, navigare la numar de adresa, posibilitate activare POI (puncte de interes), posibilitate activare avertivare radare fixe (camere - trebuie in prealabil instalate), reconfigurarea traseului foarte rapida

pareri contra - se cam pierde prin munti si in afara Romaniei, sunt cateva tari precum Serbia in care nu are toate drumurile prinse si te baga pe drumuri aiurea

In ceea ce priveste 3D-ul cam lasa loc de intrebare... la noi nu sunt reproduse decat, cateva cladiri din Bucuresti si Sibiu in rest absolut nimic ... in afara Romaniei abunda in 3D. Se observa deasemenea diferenta de nivel - spre exemplu daca esti pe autostrada suspendata - dar am impresia ca asta tine de navigator (cat de puternic este) si nu de soft.. l-am folosit pe 2 navigatoare diferite si in privinta asta s-a comportat diferit
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack

ace117
Membru Fondator

19 Oct 2008, 20:49

Este excelent, dar papa mai multe resurse din cauza 3D.
Hartile mi se par mai putin actualizate decat la IGO 2006.
Dar poate ca nu le-am luat pe cele mai noi...
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

a_ionut

20 Oct 2008, 10:09

Am si 6 si 8. Nu am vazut mari diferente.
Iar 6 papa mai putine resurse din navigatia mea asa ca merg cu el.
Seat Leon 1p

bebexman

coordonate gps

20 Oct 2008, 15:24

sal
am vazut ca vb de navi
am dar nu l-am mai folosit un myguide cu hartiile din 2006
era ok nu am avut pb si in vara acum am mers la Campulung moldovenesc si mi-am pus igo si am gasit harat romaniei din 2008( nu am verificat prea mult ce are in plus (bine cea veche avea undeva la7 mega si cea noua 15mega) situ ca avea si "restul" ala de autostarda de la pitesti
dar ce m-ar interesa ca la cupra asta noua am navi de la ei, nu am apucat sa ma joc f mult cu ea dar nu am gasit camerele fixe si radarele, presupun ca nu le-au pus, nici harta romanie nu este f detaliata cu toate ca navigatia ocupa undeva la 12 giga
m-ar interesa daca are cineva o lista cu coocrdonate gps pt toate radarele si camerele fixe
nu de alta dar anul trecut am stat o luna fara permis

deep

27 Oct 2008, 18:30

pro: stbil, plin de lucruri utile, se pot aduga avertizari on-the-go, harta buna, cel putin ultima varianta de Romania. Folosit si la munte si in comune fara probleme

contra: nu stiu daca pentru iGo sau pentru realizatorii hartilor, in Brasov, nu e actualizata circulatia, sensurile

e ok, ii dam un 8 :)
1.4 with strong personality & Cupra looks... called Dulfy

cosminlzr

Re: IGo 8 - Pareri si impresii ale utilizatorilor

31 Mai 2009, 23:36

Eu am un Asus R700 cu IGo 8 pe el si sunt foarte multumit de el. Vara trecuta am facut un drum pana in Italia cu el si m-a dus in fata portii la adresa solicitata. In Viena, Budapesta, harta 3D este de mare efect. In rest, camerele fixe si POI pot fi updatate de pe site-urile de profil.
Leon 2003, 1.6 16V, 105CP