Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Florin&David
JAF
Subiect Autor

Porecle

17 Oct 2008, 22:22

O super idee, dupa ce ace "la botezat" pe bogy.
Sa sti ca, KID nu suna chiar asa de rau.
O sa incep eu prin a va spune ce porecle am avut pana in mometul de fata.
Cand eram mic pentru ca era foarte slab baietii din cartier ma poreclisera DEAD. Eram vai mama mea. Slab mort. Eram OK la alergat, la fotbal, la toate dar nu puneam kg pe mine. Am dus-o asa pana pe la sfarsitul scolii generale.
Imediat dupa liceau deoarece am fost primul din generatia de la bloc care a plecat in armata m-am ales cu BIBI, de la biban. Am tras-o si cu asta o perioada mare de timp. De fapt fratele meu inca imi mai spune asa.
Incepand "treaba" prin vama cu o companie bulgareasca, au gasit si ei ceva mai scurt pentru mine si cred ca si cea mai ok porecla: DIDO.
Asta chiar imi placea, dar nu imi spuneau asa decat ei.
In mometul de fata pe langa nume m-i se mai spune: nasu, finu, brother si Bibi.
:P :P :P
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

francy

17 Oct 2008, 23:19

eu n-am avut...doar francy...de cand eram mica pana acum numai francy mi-a zis toata lumea. cel mai haios e cand ma intraba cate unul/una :"dar de la ce vine?" si le spun ca ma cheama franciska si francy e prescurtarea... :P

SpDlicious
DIV

17 Oct 2008, 23:30

Speedy :D toata lumea imi zice de cand ma stiu asa..nici mama nu imi zice pe nume :lol: :lol:
si alintatura :oops: :oops: stie ea cine :lol:

Dorugo

17 Oct 2008, 23:51

...pana pe la 18 anisori imi ziceau toti colegii: tigae (habar'nam dela ce :lol: ), dupa aceea, cand am inceput sa ma "dezvolt" si m-am dezvoltat hotarat pana pe la o centa de kg, mi-au zis Grasu sau Gra(sotia) :lol:
IBIZA FUN 1.2 CP70

bogy
K.I.D

18 Oct 2008, 12:11

Pai la scoala toti ma striga dupa numele de familie, nu stiu dece si nu ma deranjeaza, mai am cateva porecle rautacioase. Cand eram mic parinti imi spuneau tzumy-tzumy sau tzumy. Si acum sunt KID care imi convine de minune :lol:
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

Florin&David
JAF
Subiect Autor

18 Oct 2008, 15:43

Dorugo scrie:
...pana pe la 18 anisori imi ziceau toti colegii: tigae (habar'nam dela ce :lol:

... tare de tot. :wink:
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

Testosul

20 Oct 2008, 08:56

Pentru ca am fost si sunt in continuaare o persoana foarte incapatinata, de prin clasa a 9 a prietenii imi spun Testosul (vine de la teasta, cap tare, incapatinat). Si asa a ramas. :wink:
Ultima oară modificat 20 Oct 2008, 10:09 de către Testosul, modificat 1 dată în total.

Bamse
Moderator

20 Oct 2008, 10:05

bamse ESTE porecla mea din copilarie si chiar imi place, chiar daca urasc sa mi se spuna si sa spun pe porecle!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

ace117
Membru Fondator

20 Oct 2008, 11:13

Nu prea am porecle, prietenii i-mi zic Zoly, in armata eram JoJo sau am un prieten bun care-mi zice Baboon. :lol:
Ace vine de la un joc PC pe care l-am preferat foarte mult (StarWars: X-Wing Alliance) si unde aveam acest nick.
Iar 117 reprezinta nr. meu de concurs, un fel de trademark la curse cum are Rossi 46 - pastrand proportiile! :lol:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

Bamse
Moderator

20 Oct 2008, 11:17

dar de fapt pe tine cheama zoltan?
sau zoly?
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

razmih

20 Oct 2008, 12:21

Pe toata perioada liceului mi s-a spus Strumf (inclusiv unii profesori). Porecla a venit de la faptul ca in clasa a 9 eram cel mai mic baiat din clasa si in acea perioada se difuza serialul de desene animate Strumfii.
Pe la fotbal mi se mai zice si Macelaru, pentru ca sunt un soi de Radoi :D
In rest nu am porecla.

Smokerson

20 Oct 2008, 13:07

Strumf mi se zicea si mie in liceu...la facultate in primii ani Pinky, in ultimii ani Smoky Smokerson ....eram atat de stresata inainte de unele examene ,ca fumam ca locomotiva...iar o porecla universala ar fi sconcs, asa le spun eu prietenilor. Aveam un amic turc, Baiazid Baclava ii ziceam, nu o sa uit niciodata porecla asta :twisted:
Squirrels are just rats in cuter outfits!!

Soche
E L F

20 Oct 2008, 13:11

Prieteni imi zic Soche sau "so" dintr-o intamplare haioasa de prin scoala generala. O prietena trecuse la 2 metri de trecerea de pietoni si un politai a facut misto de ea si i-a dat amenda. Afland intamplarea, ca sa facem si noi haz de necaz am inceput sa-i zicem in toate felurile, eu cu engleza mea de balta prin clasele alea, eram incepator i-am zis Socherista ( de la cuvantul sucker = fraier) am facut eu as aun feminin :)) si de atunci ca sa-mi faca in ciuda ea imi zicea Soche, si asa a ramas.

Prietena imi zice motan, nuj de ce, ea zice ca torc. E drept ca am o vibratie in voce cand sunt obosit dar nu torc :)) In fine oricum e ca un alint si imi convine.
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0

bogy
K.I.D

20 Oct 2008, 13:30

Daca tot e vorba de porecle din armata si tata avea in liceu, armata facultate porecla "Olteanu" nu pot decat sa deduc ca e de la faptul ca in acte el e din Craiova si cum e si incapatanat (cand iti cere parerea iti spune mai intai ce vrea sa auda) si iute de gura, e modelu perfect de oltean si asa i-a ramas. Cred ca a ramas in istoria facultatii de instalatii bucuresti dupa ce a provocat ceva explozie in cabinetu de chimie :lol: sau asta era la liceu? :D
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

crysu
the yellow one

20 Oct 2008, 18:41

bogy scrie:
e si incapatanat (cand iti cere parerea iti spune mai intai ce vrea sa auda) si iute de gura, e modelu perfect de oltean si asa i-a ramas. Cred ca a ramas in istoria facultatii de instalatii bucuresti dupa ce a provocat ceva explozie in cabinetu de chimie :lol: sau asta era la liceu? :D

tare asta ... si eu sunt oltean .. da porecle ba ... Crisu imi zic prietenii sau Baietica cativa dintre ei

:)
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack