Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

madalin_modjo
Subiect Autor

Leon`ul meu 1P

01 Feb 2013, 17:18

sal, bine v-am gasit, mi-am luat si eu un leon la care visam d f mt timp, sper sa va placa :P
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

boditza

Re: Leon`ul meu 1P

01 Feb 2013, 17:47

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente insa mie nu prea imi place ce i-ai facut, asta daca le-ai facut modificarile. As incepe cu schimbatorul ala odios de cutie automata si subaru.. pune unul de cupra sau ceva cel putin oem ( http://www.oemvag.es/en/1198-aluminium- ... speed.html ). Colantarea aia de pe consola climei trebuia continuata si pe langa ceasurile de bord adica tot ce tinea pe culoarea aia din spatele imitatiei de carbon. De husa de volan nu iti mai zic nimic, te las pe tine sa decizi daca arata bine sau nu. La exterior in afara de autocolantul ala pe parbriz arata extrem de bine comparativ cu interiorul. Nu imi lua in nume de rau dar cam ce ai tu pe ea sunt kitsch-uri luate din targ ori asta nu e dacie :)

Ce motor are masina, cati km are la bord etc?

gamer555
ClubSEAT Admin

01 Feb 2013, 18:07

bine ai venit ! leon 1P galben, ok, kit aero, si mai ok.

acum, criticile... logo mare de Cupra R, logo de R pe bot, volanul absolut hidos imbracat, pe spate "racing" si 1.9 TDI cu litere de la audi, schimbator de subaru - pt mine toate astea sunt minusuri... jantele nu sunt OEM, par un model mai vechi de magneziu, cum se purtau in anii 90.

cine a facut modificarile nu a fost prea inspirat, sa zicem...

:drive

Alexandrel

01 Feb 2013, 19:01

Bine ai venit ! Bun, ai cumparat-o, acum trebuie sa incepi s-o "cosmetizezi" putin.
Logo-ul "R" de pe grila din fata, parasolarul, "racing" si 1.9 tdi de pe haion, husa de pe volan astea toate trebuie sa dispara.
Numarul din fata ar sta mult mai bine la locul lui, rapeste din frumusetea grilei fagure.
Schimba jantele, vopseste pragurile si deja o sa ai o masina de vis . :hi
AA, si ce-i cu maciuca de subaru ? :shock:
In rest, numai bine ! :cheers

justliv

01 Feb 2013, 19:20

bine ai venit in club seat! s-o stapanesti sanatos si sa ai parte cat mai mult de ea si sa fii ferit de incidente neplacute. frumos kitul aero. legat de critici nu ma mai pronunt, au facut-o ceilalti prieteni si eu cred ca e suficient. nici nu trebuie sa fii descurajat pentru ca de-acum incolo depinde de tine cum va arata masina. daca asa ai cumparat-o, ai avut parte de un proprietar neinspirat. adu masina la un aspect cat mai original si vei avea parte numai de aprecieri avand in vedere ca e o masina frumoasa. totusi nu ma pot abtine pentru ca nu vreau sa fii luat in deradere de alti participanti la trafic: scoate repede R-ul din sigla fata, si scrisul "racind" de sub 1.9 TDI. nu stiu de cat "racing" ai parte la un motor de 105 cai.eu unul nu simt. numai bine si spor la treaba. felicitari inca o data pentru masinuta

BOGY26
Bogdan

01 Feb 2013, 19:25

Bine ai venit in CS :drive

justliv

01 Feb 2013, 19:29

si inca ceva din pacate, scoate si scrisul " cupra R" ca, atunci cand te uiti, ai parte de o mare contradictie. leon cupra R cu motor de 1.9 TDI? care probabil are 105 cai? daca vine un FR langa tine si vrea sa va dati, crezand ca ai cupra... o sa aiba o mare surpriza respectivul cand va zbura pe langa tine. in cel mai frumos caz ai putea sa o lasi sa arate a 1.9 TDI cu kit aero dand un alt aspect frumos, si sub capota cu vreo 200 de cai, in urma modificarilor. atunci altfel discutam cand va veni un "cioran" care vrea sa-ti arate ca e "smecher" razand de tine ca ai 105 cai, si sa-l pui sa-ti miroasa fumul si sa-ti admire spatele de la departare.

ciprian83
Zorro

01 Feb 2013, 19:30

Bine ai venit !
Pai ti-ai luat leonul la care visai de foarte mult timp si deja il si vinzi ???? :shock:
Tare asta :D
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004

black leon
Claudiu

01 Feb 2013, 19:37

Bun venit si din partea mea! Sa o stapanesti sanatos, fara incidente! Ai o masina foarte frumoasa insa dupa cum au spus si colegii trebuie sa scapi de acele "surplusuri" care nu dau deloc bine. Spor!
Seat Leon Facelift 1.4TSi-magico black CJ 55 WRC
viewtopic.php?f=5&t=9822

GabitZZu
Gypsy

01 Feb 2013, 19:57

bine ai venit,s-o stapanesti sanatos si sa ai parte numai de bucuri cu ea,foarte frumoasa ,se poate si mai bine cu putina inspiratie,deja ti-au spus colegii in mare ce sa-i schimbi :D.Drumuri bune :drive
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.

eddy_wtx
LowRider

01 Feb 2013, 22:05

Aoleo volanuuuu... :cry

Andrei_Nick

01 Feb 2013, 22:35

Bine ai venit in club.Nu cred ca mai are rost sa spun si eu acelasi lucru...
Volanul si schimbatorul sunt maxim de ciudate...
Daca avea volanul alta husa era altceva...cea din poza pare foarte urata si neconfortabila...
EDiT: singura masina vazuta de mine care are schimbator de cutie automata pe cutie manuala...e destul de amuzant sincer

Mylux

01 Feb 2013, 23:22

Sa fiu sincer masina e un kitsch total,cel putin la interior nimic nu se leaga iar la exterior sunt cateva detalii de rezolvat.Totul depinde de noul proprietar care poate remedia aceste probleme. :hi
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

livache'87

01 Feb 2013, 23:36

Frumoasa masina si felicitari ca ai reusit sa-ti indeplinesti visul. DAR (cu majuscule) presurile de WV Caddy!? (care se cocoata pe pedala de acceleratie), schimbator de Subaru, volan de ARO...NU! si inca 2 chestii: ce atarna jos in stanga la footrest? si ce e in spatele volanului, in partea din stanga?

Eu am renuntat pana si la breloacele de la chei, ma deranjau la genunchi.

Jantele pt anvelope de iarna cu talon mai mare sunt ok...la vara trebuie alte incaltari :)

Am toata increderea ca vei reusi sa rezolvi aceste mici "defecte" si masina va fi un SEAT veritabil 8)

Bafta si numai bune
Leon Emocion Sport 1.6 102cepe "intuneric" Orange B-05-KFB
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=5&t=4581

.(\/).
(O.o) <- This is Bunny.
(>.<)

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

umfrider
Andrei

01 Feb 2013, 23:52

Salutare si bine ai venit in club:)

pentru cine a intrebat daca a facut el masina asa, nu, asa e facuta de fostul proprietar, a cam stat ceva la vanzare.