Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

HUNTER
HUNTER

Re: Alt Leon ALH

05 Feb 2013, 07:43

e clar ca scaunele sport din leon sunt mai inalte decat cele normale.
cele recaro sunt si mai inalte decat cele sport(asa mi s-a parut mie,cel putin)
iar cele mai confortabile sunt cele cu alcantara.si mi se pare mai joasa pozitia la volan decat in cele sport.poate ar trebui sa incerci sa vezi cum stai in acest model de scaune,si sa te reorientezi.
nu cred ca merita sa vinzi masina doar ca ai o problema cu scaunele.sa dai o masina buna,si sa iei o tigaie de "bemveu" cu 450k de km,dar cu scaune confortabile,nu mi se pare o buna varianta
:hi

mihai.b

05 Feb 2013, 09:54

Scaunele Recaro de la Roger sunt la mine pe masina acum si confirm si eu, pozitia la volan este putin mai inalta, 'ridicata', plus ca se micsoreaza considerabil spatiul la locurile din spate. La inaltimea ta, o sa fie nevoie sa dai scaunul maxim in spate, iar pe locul din spatele tau nu va mai intra nimeni, adult cel putin.

lucky2004alex

05 Feb 2013, 10:35

bine ai venit in CS.ai si pleoape am vazut.faina.la multi km fara incidente :cheers

vatraiulcole
Subiect Autor

05 Feb 2013, 14:33

mihai.b scrie:
Scaunele Recaro de la Roger sunt la mine pe masina acum si confirm si eu, pozitia la volan este putin mai inalta, 'ridicata', plus ca se micsoreaza considerabil spatiul la locurile din spate. La inaltimea ta, o sa fie nevoie sa dai scaunul maxim in spate, iar pe locul din spatele tau nu va mai intra nimeni, adult cel putin.

Da asa este si acum , cred ca ar trebuii sa vad cu se sta in leon la cineva cu recaro sau alt tip de scaun decat al meu si pe urma sa fac vreo achizitie, pe mine ma intereseaza pozitia mea si pe urma restul...:) daca stie cineva ce model de scaun te coboara mai mult il rog sa posteze , asa ar ajuta un elefant ca mine sa stea mai comod la volan.
SEAT LEON 1.9 TDI 90 CP ALH
Cea mai mare parte din virtuti au inceputuri amare si urmari dulci:
cea mai mare parte din pacate, inceputuri dulci si urmari amare.

HUNTER
HUNTER

05 Feb 2013, 14:37

cred ca cele mai potrivite ar fi cele cu alcantara sau cele normale.

dany19940
Moderator

05 Feb 2013, 15:19

N-am apucat sa stau prea mult in ale mele, dar parca cele normale sunt ceva mai joase.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

HUNTER
HUNTER

05 Feb 2013, 15:30

cred ca cele doua modele sunt cele mai joase din gama.
confortabilitatea depinde de fiecare,in care o simte cel mai bine.

Roger
Moderator

05 Feb 2013, 16:48

Ar mai fi un aspect legat de anul de fabricatie. De exemplu pe masina mea au pus un burete foarte moale si la scaune si la bancheta. Am comparat asta cu alte 1M-uri cand am fost la intalnirile CS din Bucuresti iar concluzia la care am ajuns a fost ca burete mai tare s-a pus pe cele mai vechi de 2004.

vatraiulcole
Subiect Autor

05 Feb 2013, 19:15

Roger scrie:
Ar mai fi un aspect legat de anul de fabricatie. De exemplu pe masina mea au pus un burete foarte moale si la scaune si la bancheta. Am comparat asta cu alte 1M-uri cand am fost la intalnirile CS din Bucuresti iar concluzia la care am ajuns a fost ca burete mai tare s-a pus pe cele mai vechi de 2004.

La urmatoarea intalnire CS o sa fiu acolo sa ma tavalesc in toate 1M-urile :)
SEAT LEON 1.9 TDI 90 CP ALH
Cea mai mare parte din virtuti au inceputuri amare si urmari dulci:
cea mai mare parte din pacate, inceputuri dulci si urmari amare.