Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Vw_g60

Re: Vand plafon negru original Seat Leon Cupra R 1M

04 Iun 2013, 11:38

Spui ca vrei sa inchei discutia dar imi pui intrebari si faci afirmatii, in cazul asta frumos e sa iti raspund.
1. Nu il imbrac (nu ca ar fi prima oara cand as face-o) pentru ca imi e lene si prefer varianta inlocuirii directe.
2. Din partea mea poate sa stea la tine mult si bine nu e nici o problema si sunt convins ca e pastrat in conditii optime.
3. Nu ma intereseaza cat cere altcineva sau cat ceri tu (ti-am mai spus odata ca e dreptul tau), eu imi fac propriul calcul in functie de propriul buzunar.
4. Daca tu zici ca pretul e avantajos pentru mine si iti fac oferta in batjocura atunci te intreb, daca produsul costa X iar costul pentru livrare e aproape tot X, mai e avantajos pretul in vreun fel pentru cumparator? Probabil ca nu te-ai gandit din punctul asta de vedere pentru ca esti vanzator si nu te intereseaza aceste aspecte (ceea ce e corect), insa inainte sa pui eticheta de "batjocura" pe oferta cuiva ar fi bine sa incerci sa gandesti problema din mai multe unghiuri si dupa sa faci afirmatii.
O zi buna. :hi

Nicola Cristian
Subiect Autor

04 Iun 2013, 16:56

1 Nu este problema mea ca iti este lene, nu il imbraci pentru ca nu va iesi niciodata ca cel oem si in plus, materialele, alergatul dupa ele si munca costa
M-a costat 300 lei sa il imbrac pentu ca nu am gasit nicaieri oem pe negru. Toti tapiterii pe la care am fost mi-au cerut minim 350 lei.ImagineImagine

Daca tu poti iesi mai ieftin, fa-l si nu ne mai batem capul si nu ne mai tocmim.......
2 Da, chiar este pastrat in cele mai optime conditii ferit de praf si umezeala dupa cum se vede si in poze.
3 Iti poti lua plafon dupa buzunarul tau pe gri la 150 lei.
4 Am gandit problema din toate unghirile, tu ai zis ca vrei sa iti fie livrat in Buc intreg, bineinteles ca ma intereseaza si cat plateste cumparatorul transport in general tocmai de aceea mi-am facut cont colector la Fan sa fie transportul cat mai ieftin. Plafoane am mai trimis in tara chiar si mai mari decat cel de leon, transportul este maxim 50 de lei, nu este in niciun caz tot X. Au ajuns ok, fara probleme, se scrie fragil si au grija baietii.
Oricum tie nu aveam de gand sa ti-l trimit prin curier pentru ca am vazut ca esti pretentios si nu vreau sa risc pentru ca am mai trecut prin asta platind transport dus-intors la piese..... modalitati sa ajunga la tine sunt altele, am prieteni care ajung prin Bucuresti si nu plateai nimic in plus.
Ideea este ca nu as dori sa colaboram, nu imi doresc sub nicio forma neplaceri.
Stima.
:hi
SEAT LEON / TOLEDO 1M CONSTANTA
1,9 TDI ARL, 1,9 TDI ASV, AGR, AHF, 1,8t APP, 1,8 AGN, 1,6 16v AZD 1,6 AKL, 2,3 v5 AQN, AGZ.
nicola_marius@yahoo.com
0724635870

Vw_g60

04 Iun 2013, 23:07

Pai daca ai prieteni care livreaza din bunatatea sufletului piese gratis de ce n-ai spus asa de la inceput ? N-aveam nici o problema cu cei 400ron ceruti transportul fiind gratuit.

Faptul ca mie imi e lene nu e problema ta (doar ti-am explicat motivul pentru care nu ma intereseaza varianta sugerata de tine desi nu eram obligat in vreun fel), dar e a doua oara cand ma faci sa repet, ca nu ma intereseaza cat te-a costat pe tine sau pe altul sa-si imbrace plafonul si daca tu crezi ca iese bine sau nu, daca vroiam sa aflu treaba asta iti dadeam mesaj privat si te intrebam, prin urmare iti multumesc pentru informatii dar sunt total gratuite si neinteresante pt mine.

Ti-am zis ca e pastrat in conditii bune pt ca sunt convins ca asa e corect, daca vrei sa vinzi un astfel de produs in stare buna, prin urmare te-ai atacat gratuit si ai simtit din nou nevoia sa imi dai informatii nesolicitate.

Nu cred ca mi-ai tinut vreodata evidenta contabila ca sa sti ce imi permite sau nu mie buzunarul si ar fi fost frumos sa te abtii mai ales ca in postul anterior mi-ai catalogat oferta ca batjocura desi eu nu imi aduc aminte sa fi comentat pretul tau ca fiind asa sau pe dincolo.

Cat despre punctul 4 din postul tau nu stiu de ce dar imi aduce aminte foarte bine de subiectul "cotiera" cand la fel dupa ce ai scapat porumbelul pe gura brusc ai devenit plin de intentii bune si sfaturi binevoitoare ba chiar si regrete eterne.

Cu toate astea sunt de acord cu tine intr-un aspect, e mai bine sa nu colaboram. Tu ai principiile tale de comersant ce gandeste ca un client daca nu zice ca el e de rea credinta, iar eu am principiile mele, ca in calitate de cumparator pot face o oferta deschisa fara sa adresez jigniri legate de pretul cerut pe care vanzatorul o poate accepta sau nu fara comentarii inutile si in plus cel mai important pe banii mei voi fi nu pretentios,ci al naibii de pretentios.

Acestea fiind spuse iti urez o seara buna si spor la vanzare! :hi

Nicola Cristian
Subiect Autor

05 Iun 2013, 07:23

Vad ca esti pus numai pe hartza si nu te poti abtine, ce crezi ca demonstrezi ?
Ti-am spus sa continui pe privat dat tu cred ca traiesti din polemici si discutii in contradictoriu, ti-am urmarit si alte postari.... tipic..
Nu era cazul sa faci un terci din vazarea plafonului meu.....
Deja am pierdut foarte mult timp cu tine inutil... nu am nevoie de cumparatori ca tine..
Nu m-am certat cu nimeni in acest club si nu doresc acest lucru, ca sa se inteleaga....

Rog un moderator sa stearga acest anunt... nu foloseste nimanui..
Nu mai este valabil.
Multumesc Clubseat.
SEAT LEON / TOLEDO 1M CONSTANTA
1,9 TDI ARL, 1,9 TDI ASV, AGR, AHF, 1,8t APP, 1,8 AGN, 1,6 16v AZD 1,6 AKL, 2,3 v5 AQN, AGZ.
nicola_marius@yahoo.com
0724635870

gamer555
ClubSEAT Admin

05 Iun 2013, 10:04

e urat sa ne tiganim intre noi... ideea e ca vanzatorul intotdeauna isi face pretul. moderatorii/adminii intervin in probleme legate de pret doar cand e caz de bisnita ordinara, cand un lucru e cumparat de aici si revandut tot aici la suprapret. in rest, este fix treaba vanzatorului daca va vinde marfa imediat sau "foarte probabil peste 1-2-3 ani".

se inchide la cererea initiatorului.