Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

andreidragu
Subiect Autor

doar 99 de melodi citite de pe stick

05 Ian 2013, 18:48

Am un Seat Leon 1P - 1.4 TSI benzina din 2008. Printre optionale are si posibilitatea de a reda muzica de pe stick. Are un port USB sub scaunul din dreapta. Orice stick as introduce nu vrea sa citeasca decat 99 de melodi. M-am gandit ca este o limitare, dar de pe CD (mp3) citeste peste 100.
Are cineva idee daca si cum se poate rezolva problema ?

Multumesc anticipat !

leoner

Re: doar 99 de melodi citite de pe stick

06 Ian 2013, 09:56

salut incearca 99 de carpete cu cite 99 de melodii .spor la treaba :hi
LEON 1P2007 REFERENCE 1,9TDI 105CP

boditza

06 Ian 2013, 10:37

ce unitate radio ai? mie rns300 mi le pune cate 99 ca si cum ar fi in foldere dar asta pe ipod

Cosmin
Admin

06 Ian 2013, 11:54

andreidragu scrie:
Are un port USB sub scaunul din dreapta. Orice stick as introduce nu vrea sa citeasca decat 99 de melodi. M-am gandit ca este o limitare, dar de pe CD (mp3) citeste peste 100.
Are cineva idee daca si cum se poate rezolva problema ?

Multumesc anticipat !

Bine ai venit in Club Seat!
In general nu prea ma obosesc sa raspund la "probleme" care isi au rezolvarea intr-o simpla citire a manualului de utilizare, insa de data asta o sa fac o exceptie.

Sistemul audio (in varianta cu conexiune USB) reda mai mult de 99 de track-uri. 99 e numarul maxim ce poate fi afisat pe displayul HU. Dupa track-ul 99, piesele sunt redate in continuare, doar ca nu se mai modifica numarul de pe display.

Uite si un print screen, asta ca sa iti faci curaj sa citesti manualul. Gasesti acolo info si despre ordinea de citire in cazul in care sunt mai multe foldere (inclusiv folder-in-folder), numarul maxim de trackuri dintr-un folder plus alte chestii care vor face lumina. Spor!

Imagine

PS: Poate iti faci timp sa ne prezinti si noua masina ta si sa ne impartasesti cateva poze si impresii. :hi
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

andreidragu
Subiect Autor

06 Ian 2013, 15:15

Hello again,

Vad ca tonalitatea cu care se dau sfaturile pe aici difera. Imi pare tare rau daca am dernjat pe cineva cu intrebarea mea si daca cineva (leoner) vinde pe aici carpete eu sincer nu sunt in target.

@cosmin
In primul rand multam pentru raspuns dar problema nu este atat de simpla. In primul rand display-ul afiseaza mai mult de 99 de track-uri (este acelasi display care afiseaza mai mult de 99 in cazul cd-mp3). In al doilea rand dupa track-ul 99 revine la 1, 2, etc.
Ce am observat chiar ieri, este ca ordinea nu e neaparat al primelor 99 de track-uri in ordinea de pe stick si cateodata numarul track-ului se schimba (ascult track 67 si se schimba in 43 - daca dau next urmeaza mereu track-ul 68).
Sper din tot sufletul sa fie cava in manual si despre asta :)
Oricum o sa incerc sa pun cate 99 de track-uri in foldere separate sa vad daca merge.
Revin si cu poze in cateva zile :)

@boditza
unde ma uit sa vad modelul unitatii radio ? :)

Multam mult guys !

leoner

06 Ian 2013, 19:38

pardon am vrut doar sa ajut ca si eu am avut aceiasi problema ,carpete= foldere cite o data gindesc cu voce tare :hi :cheers folder =fisier parca asa e nu??
LEON 1P2007 REFERENCE 1,9TDI 105CP

boditza

06 Ian 2013, 20:49

pune o poza cu unitatea ta radio.. Eu cand dau pe aux(priza de ipod in cazul meu nu usb) imi arata track 1 pana la 99. Undeva pe display am optiunea sa aleg cd changer iar daca am 250 melodii imi arata 3 cd-uri primele 2 cu cate 99 de trackuri iar al treilea cu restu. Nu am facut proba sa vad daca le repeta cand ajunge la 99 ca nu am ascultat atatea insa cu prima ocazie ii fac. Oricum citeste in manual atent si dupa cum spui tu ca sare melodiile aleator ar trebui sa ai shuffle activat