Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

maryke
Subiect Autor

Probleme DVD-player

30 Dec 2012, 12:06

Salutare, am o problema cu un DVD-player JVC. Ii fac legatura la masina si arata ok, vreau sa spun ca asa e logic sa fie conectat dar cand fac contact la masina mi se aprind doar butoanele pe DVD si raman aprinse doar cateva secunde, se sting si.. atat. Ecranul nu se aprinde, sa bag un cd in el merge dar doar atat, nu mi-l citeste. Nu stiu ce si cum, de aia sper sa ma ajute cineva.

Tin sa precizez ca siguranta din bord am inlocuit-o pt ca intr-adevar era arsa.. si siguranta din JVC e buna.
L-am incercat si pe o camioneta veche si mergea fara probleme.. de aia nu prea inteleg ce se intampla cand il pun pe masina mea.

Nu as vrea sa il arunc poate e ceva la mijloc, am cam dat ceva bani pe el chiar daca a fost acum mult timp in urma. Astept pareri

cornelius

Re: Probleme DVD-player

30 Dec 2012, 22:19

La masinile grupului VAG e o smecherie cu firele de alimentare a radio-ului.
Mai exact se leaga sau schimba, firul galben cu cel rosu, fiindca altfel nu isi va pastra memoria, nu se pastreaza posturile si se reseteaza de fiecare data cand scoti cheia din contact.
Sfatul meu e sa mergi pentru montaj, la o firma care se ocupa cu asa ceva, le gasesti in certificatul de garantie al aparatului.
:hi
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion

Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788

ImagineImagine

maryke
Subiect Autor

Re: Probleme DVD-player

31 Dec 2012, 01:08

cornelius scrie:
La masinile grupului VAG e o smecherie cu firele de alimentare a radio-ului.
Mai exact se leaga sau schimba, firul galben cu cel rosu, fiindca altfel nu isi va pastra memoria, nu se pastreaza posturile si se reseteaza de fiecare data cand scoti cheia din contact.
Sfatul meu e sa mergi pentru montaj, la o firma care se ocupa cu asa ceva, le gasesti in certificatul de garantie al aparatului.
:hi

pai da dar totusi.. sa zicem ca faza cu reset-ul nu e o problema, dar dvd-playerul nu se aprinde ceea ce pe alta masina chiar functioneaza cum trebuie, deci sa fie din cauza firelor cum zici ? pana la urma cred ca merg sa ma rezolve cineva care stie bine. merci