Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

alexandrus.iustin
Subiect Autor

MARTOR AIRBAG APRINS IN BORD

29 Dec 2012, 00:46

Salut am si eu un seat leon sport 1.6 benzina , an 2009 nu am avut nici o problema cu el dar de curand a trebuit sa schimb bateria si dupa ce am facut asta am martorul airbag aprins non stop in bord . Am fost a un tester cu ea si sincer aia pe tester nu au vazut nici o eroare .
Nu stiu ce sa fac ati mai intampinat asemenea probleme voi ce ma sfatuiti?....A ..si inca ceva imi lipseste si mie capacul care acopera stopitoatrea de spate stiti unde sa fac comada pt. el? Inca o problema ar fi ca am incercat sa schimb un bec ars pe fata si din greseala am rupt o bucatica din el chiar aia unde este clema aia de fier care tine capacul inchis la far iar acum nu mi se inchide bine si imi e teama sa nu imi intre apa ceva pe acolo si imi trebuie si mie capacul de la far de pe partea dreapta . Va multumesc din suflet si astept cu mare interes rezolvari la aceste probleme!

BALTAZAR2003
Moderator

Re: MARTOR AIRBAG APRINS IN BORD

29 Dec 2012, 09:17

Mergi la cei cu testerul sa stearga eroarea, probabil ai un contact imperfect pe sub unul din scaune ceva.
Capacum de la far nu ai ce sa-i faci decat sa cumperi altul de la dezmembrari.
Nou slabe sanse sa gasesti.
In Germania gasesti sigur multe parcuri cu troace si il poti lua la un pret foarte bun.
:hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

alexandrus.iustin
Subiect Autor

Re: MARTOR AIRBAG APRINS IN BORD

29 Dec 2012, 13:11

Ms mult am sa verific sub scaun . Va multumesc mult si sa auzim numai de bine. LA MULTI ANI!