Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

bgd_b92
Bogdan

Re: Hellp :((( 16804 Eficienta Catalizator

18 Dec 2012, 20:05

Parerea mea este sa faci cum a spus un coleg, sa mergi la o statie ITP sa iti masoare noxele. Daca o sa iasa naspa inseamna ca de vina este catalizatorul ; dar parerea mea este sa astepti sa pice si apoi sa il schimbi..eu unul evit reprezentantele ; ei nu stiu sa repare ci numai sa schimbe...gaseste un servis cu niste oameni priceputi si seriosi, spunele ce problema ai si cerele sa iti faca o diagnoza cu demontare ; asigurate ca nu iti schimba piese aiurea, iar daca o fac sa o faca pe raspunderea lor. Mai cauta rezolvare la problema ta si pe siteurile din germania...eu unul cand am avut probleme mai serioase cu o masina m-am documentat de acolo si m-a ajutat foarte mult in rezolvarea problemei. Bafta

MadalinaMDY
Subiect Autor

18 Dec 2012, 22:00

sika22 scrie:
Same here!!! mie mi s a aprins pe drumul spre Italia, m am oprit in service curatat sonda, stearsa eroare si toate cele. La 500 km s a aprins iar. Cand am venit iin tara am sters iar, dupa 100 km s a aprins iar, si am renuntat. Eu am un seat 1,2 din 2006 asa ca nu e din acelasi lot clar. Eu am renuntat sincer....masina merge parca consuma o idee mai mult prin oras dar ce pot sa fac? Daca afli ceva anunta ma si pe mine :D

Tare:)) ne luam de mana :))astept sa mi se aprinda din nou si acum vreau sa curat injectoarele si sa dau catalizatorul jos sa vedem daca e nasol.... chiar sunt curioasa ...daca nu la fel si eu o sa renunt...o sa te tin la curent...la fel si tu daca mai incerci:(

MadalinaMDY
Subiect Autor

18 Dec 2012, 22:03

bgd_b92 scrie:
Parerea mea este sa faci cum a spus un coleg, sa mergi la o statie ITP sa iti masoare noxele. Daca o sa iasa naspa inseamna ca de vina este catalizatorul ; dar parerea mea este sa astepti sa pice si apoi sa il schimbi..eu unul evit reprezentantele ; ei nu stiu sa repare ci numai sa schimbe...gaseste un servis cu niste oameni priceputi si seriosi, spunele ce problema ai si cerele sa iti faca o diagnoza cu demontare ; asigurate ca nu iti schimba piese aiurea, iar daca o fac sa o faca pe raspunderea lor. Mai cauta rezolvare la problema ta si pe siteurile din germania...eu unul cand am avut probleme mai serioase cu o masina m-am documentat de acolo si m-a ajutat foarte mult in rezolvarea problemei. Bafta

o sa incerc si asta....:-s iar pe siteuri din germania nu ma pricep...daca ai fy dragutz...cand ai tu timp sa arunci si pentru mine o privire pe acolo...scriem si mie ce parere au nemty....mc mult

sirbumarius

04 Iul 2016, 12:57

Salutare! azi am facut o diagnoza si imi apare aceea eroare si mie 16804 - Dar check engine nu se aprinde. ai incercat sa verifici bujiile, fisele, bobine de inductie?