Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Bogdan_C
Subiect Autor

Carlige portbagaj IBIZA

13 Dec 2012, 16:38

Salutari,

Incep prin a va arata poza:
asta
Imagine

Aveti idee unde gasesc cleme/carlige/suport pentru zona indicata de cercul rosu :? ? La masinile "cu mai multi bani" in acele spatii sunt cleme care tin diverse: ulei, extictor, etc, dar in Ibiza mea nu exista asa ceva (am luat-o SH si nici fostul proprietar nu stia ce sa faca)

Multumesc anicipat!

P.S. sa nu raspunda cei care, la fel ca si vecinul meu, arunca zapada de pe masina lui in locul unde am facu eu curat cu o seara inainte :mrgreen:
Ibiza 1.2 12V 2007

cornelius

Re: Carlige portbagaj IBIZA

13 Dec 2012, 19:28

Bogdan_C scrie:
P.S. sa nu raspunda cei care, la fel ca si vecinul meu, arunca zapada de pe masina lui in locul unde am facu eu curat cu o seara inainte :mrgreen:

Pai, arunca-i si tu pe masina zapada de pe locul tau. :tongue
Acum on topic, acele spatii de depozitare nu le vei gasi la gama Ibiza/Cordoba, ci doar la Altea/Leon, Exeo, Toledo, etc.
Daca vrei sa-ti pui asa ceva, gasesti niste chestii universale prin benzinarii, costa undeva intre 45-60lei setul de 2 bucati.
:hi
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion

Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788

ImagineImagine

George24

Re: Carlige portbagaj IBIZA

13 Dec 2012, 21:49

Salut,

Sa stii ca si eu am avut aceasi dilema, am observat ca la alte masini sunt cleme pe locurile alea, ba chiar la portbagajul meu sunt locuri rotunde cam cat o moneda de 50 de bani unde este taiata mocheta(se mai tine in niste fire) si chiar ma intrebam daca cei de dinaintea mea au avut cleme acolo sau care este rostul gaurelelor laterale in mocheta.
Eu am prins pentru moment extinctorul cu velcro(arici) pe mocheta intr-unul din spatiile de depozitare.
Daca gasesti o solutie mai normala sa ma anunti si pe mine.

Salutare.