Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Petrus
Subiect Autor

Problema cu inchiderea si nu numai...

23 Noi 2012, 18:52

Salutare tuturor, seat toledo 2002, in seara asta am constatat ca am o problema destul de grava, am vrut sa incui masina si nu am mai auzit sunetul care se auzea de obicei..un dublu sunet..sau nu stiu cum sa descriu, acum face un sunet scurt, se incuie toate usile in afara de portbagaj, nu se ma aprind semnalizarile nici la inchedere nici la deschidere, nu se ma aprinde ledul rosu din usa soferului...cel de alarma, deci sunt si fara alarma, in usi nu mai am nici o comanda..nu se mai aprind luminile din usi cand sunt deschise, nu ma merg geamurile nici fata nici spate, nu se mai aprind luminile din butoabe, nici lumina din prtbagaj, oglinzile nu mai preiau nici o comanda.. Stie cineva ce poate fi? Eu am mai avut o problema cu inchiderea cu ceva timp in urma in sensul ca nu mai mergea din cheie, si la un service mi-a pus o telecomanda cu care functioneaza fara probleme.

Petrus
Subiect Autor

Re: Problema cu inchiderea si nu numai...

24 Noi 2012, 10:34

Nu mai merg nici luminile din interiorul masinii, cred ca este modulul de confort..apropo, stie cineva unde este pozitionat?

p1nking

24 Noi 2012, 10:38

Din cate mai citisem cu ceva timp in urma pe niste topic-uri ... Problema cica ar fi lipituri reci in modulul confort sau ceva de genu.

Uite aici niste detalii despre modulul confort, a lasat acolo dany un mesaj cu pozitionarea modulului de confort. ;) :hi
Seat Leon 1.9 SDI AQM - B 92 YGP
Leutzuu 1.9 SDI

Petrus
Subiect Autor

24 Noi 2012, 11:14

Aha..si tipul avea aceeasi problema ca si mine, deci e modulul..o sa ma duc luni sa fac o scanare, multumesc si multa bafta!

p1nking

24 Noi 2012, 11:23

Cu mare placere. :hi Multa bafta iti doresc si eu tie cu rezolvarea problemei ;).
Seat Leon 1.9 SDI AQM - B 92 YGP
Leutzuu 1.9 SDI

dany19940
Moderator

24 Noi 2012, 18:30

Inainte sa banui ca e modulul defect, ai verificat sigurantele?
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Petrus
Subiect Autor

25 Noi 2012, 13:58

Salutare!..am facut precum incepatorii fara experienta..am uitat ca inainte de orice se verifica sigurantele, maine ma duceam la service daca nu citeam mesajul lui Dany..avea dreptate..mi s-a ars o siguranta mica de 10.. Acum totul e in regula, ca inainte... Multumesc Dany!
Drumuri bune baieti!!!!