Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Petrus
Subiect Autor

Cateva intamplari

17 Noi 2012, 23:05

Sunt nou pe forum si tin sa va multumesc tuturor pt ca datorita acestui forum am reusit sa rezolv niste probleme pt mine de nerezolvat. In nenumarate randuri am gasit apa in masina ( seat toledo 2002) peste tot..in toate 4 locurile, foarte deranjant si ingrijorator, miros urat in masina...etc..etc, datorita postarilor voastre am reusit sa rezolv problema..adica am desfacut toate usile, am curatat intre tabla din usa si caroseria usii, dupa care am aplicat un mastic pt ca cel vechi era distrus si pe acolo intra apa. In urma sfaturilor voastre am desfacut si masca din fata parbrizului, cu stergatoare cu tot, si am curatat si desfundat tot dupa care am remontat totul cu mare atentie, toata munca a durat cam 2 zile dar am facut o treaba foarte buna, si acum ploua..dar numai afara :yah .. multumesc tuturor!!
O alta problema cu seatul meu a fost inchiderea centralizata..nu mai mergea din cheie ci numai din butuc, dupa cateva vizite la diverse service-uri am constatat ca modulul din usa soferului a facut un scurtcircuit cu cel principal, pana la urma un mecanic mi-a facut o modificare..ca sa nu schimb modulul..si a pus o telecomanda separata..acum totul e ok, doar ca in loc de cheie folosesc o telecomanda pt inchiderea masinii.
Si cam atat..imi face plcere sa fiu printre voi..sa auzim de bine!!! :hi

p1nking

Re: Cateva intamplari

17 Noi 2012, 23:12

Numai de bine sa auzim si ganduri bune.
Sa ai km cat mai multi fara probleme ;) :hi ca doar de aceea suntem un club, sa ne ajutam intre noi.
Seat Leon 1.9 SDI AQM - B 92 YGP
Leutzuu 1.9 SDI