Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

mraul18
Subiect Autor

indicatie viteza

29 Oct 2012, 21:22

respect! domnilor am si eu o problemuta care sant convins ca se va rezolva cu ajutorul vostru...astfel...ma sui in masina proprie si personala Leon din 2003 1.9 tdi si plec la drum. Merg eu linistit si deodata ma uit ca desi nu mi se ingusta orizontul mergeam cu 240 la ora...isi zice mintea mea in gandul ei "na ca m-am suit in seat si ma trezesc in lamborghini"...dar nu era cazul...kilometrajul se dusese la capatul nebun...ajung acasa...si dupa 3-4 ore plec iarasi la drum...kilometrajul merge perfect...dar surpriza...dupa 10 km...incepe sa tacane si sa se indrepte iarasi spre maxim..si a stat asa cateva zile bune.
Acum din cand in cand arata bine...dar cel mai mult sta in capatul superior...ce sa fie oare? din cate stiu eu senzorul de viteza este pe cutie...oare acolo sa fie buba? poate cineva sa ma ajute cu o solutie, un cod de piesa si eventual de unde sa o procur la un pret rezonabil? tin varianta service autorizat (Dona) ca ultima varianta
va multumesc anticipat

lokittofr

Re: indicatie viteza

30 Oct 2012, 20:58

Posibil sa fie de la senzor,dar e si posibil sa fie si o eroare de la ceasuri,cauta pe cineva cu VAG.com sa-ti faca o proba de ceasuri cu VAGtacho inainte sa te pui la schimbat lucruri innecesare,incearca prima data sa-i faci "log" de errori sa vezi daca iti apare vreo eroare in legatura cu ceasurile sau vreun senzor,mentine-ne la curent e foarte interesanta tema de care nu am auzit pana acum,salutare
Diferentele dintre un copil si un adult sunt jucariile si preturile lor.!!
No Turbo ..no party!!!!Imagine