Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

MariusR
Subiect Autor

Re: Mariusr Leon

07 Noi 2012, 21:24

TuPeU scrie:
intrabare....cu ce ai lipit materialul pe fata de la portiera, ca vreau si eu sa imi schimb materialul ala, dar nu stiu cu ce sa il lipesc :D

prelandez...dar ai desfacut si bucatile de usi?
WE RIDE TOGHETHER,WE DIE TOGHETHER!

TuPeU

07 Noi 2012, 21:31

inca nu le-am desfacut...materialul oricum il dau usor jos ca este umflat :D, plasticul ala o am vazut ca este prin in nituri din plastic, care o sa le tai si dupa o sa prind capacul la loc cu holsuruburi, tu cum ai procedat?

eu am niste material de la prietena mea de la munca, dar acum ca am vazut cum ai facut tu interioriul...cred ca o sa astept :)), ca sa imi fac si eu ceva de genul, chiar imi place, este un croitor in galati care face niste huse extraordinare...pe scaun...cand mi-a aratat unu nu imi venea sa cred, si astept sa se stranga bani...ca cica ia vreo 400 ron ptr tot interiorul
Seat toledo 1.9 tdi 110 cp AHF GL-31-MAT

Roger
Moderator

07 Noi 2012, 22:06

MariusR scrie:
Roger sper sa apuc sa prin un set de FR sau TOP SPORT sa ma joc cu ele,cred ca vor iesi nemaipomenit si foarte interesant

Daca tot vrei sa modifici kit-ul de FR, te mai poti inspira si de aici: http://leon-concept.com/tuning/leon1M/b ... /index.php

p1nking

08 Noi 2012, 21:13

Superb interioru ala :O:O:O. Din partea mea ai tot respectu. A iesit foarte frumos ;).
Poze cat mai multe ... o poza face cat 100 de cuvinte ;)).
Seat Leon 1.9 SDI AQM - B 92 YGP
Leutzuu 1.9 SDI

MariusR
Subiect Autor

08 Noi 2012, 21:40

TuPeU scrie:
inca nu le-am desfacut...materialul oricum il dau usor jos ca este umflat :D, plasticul ala o am vazut ca este prin in nituri din plastic, care o sa le tai si dupa o sa prind capacul la loc cu holsuruburi, tu cum ai procedat?

eu am niste material de la prietena mea de la munca, dar acum ca am vazut cum ai facut tu interioriul...cred ca o sa astept :)), ca sa imi fac si eu ceva de genul, chiar imi place, este un croitor in galati care face niste huse extraordinare...pe scaun...cand mi-a aratat unu nu imi venea sa cred, si astept sa se stranga bani...ca cica ia vreo 400 ron ptr tot interiorul

nituri nu ai cum sa pui,sunt nasoale si nu le ai cum pune sa fie estettic si sa nu deformeze...e migaleala multa la panouri topesti sudurile din plastic le faci incet si aduni materialul ...trebuie sa fii atent sa nu atingi si plasticul gri e o nebunie totala dar crede ma ca merita....cat despre huse eu nu pres sunt de acord cu ele iti spun sincer.m ar fi costat mai putin daca faceam huse dar am ales sa nu ma mint singur si in plus husele se deplaseaza se deranjeaza pe cand tapiteria ramane intinsa in cleme si sistemele de prindere..inceartca vezi cat te costa retapitarea :)

MariusR
Subiect Autor

08 Noi 2012, 21:44

Roger scrie:
MariusR scrie:
Roger sper sa apuc sa prin un set de FR sau TOP SPORT sa ma joc cu ele,cred ca vor iesi nemaipomenit si foarte interesant

Daca tot vrei sa modifici kit-ul de FR, te mai poti inspira si de aici: http://leon-concept.com/tuning/leon1M/b ... /index.php

neodesign ma caracterizeaza

MariusR
Subiect Autor

08 Noi 2012, 21:46

p1nking scrie:
Superb interioru ala :O:O:O. Din partea mea ai tot respectu. A iesit foarte frumos ;).
Poze cat mai multe ... o poza face cat 100 de cuvinte ;)).

multumesc pentru aprecieri ..urmeaza acum partea de plastic interior :)

Gaby_Fuk

11 Feb 2015, 19:36

Bun venit in CS si din partea mea ! Arata super toata masina, bafta in continuare ! :cheers
Seat Leon 1.6 16V Blue & Black
IS 09 LCK
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9