Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Rayzen5000
Subiect Autor

Chei Briceag - Instalare Problematica

03 Oct 2012, 22:59

Salutare. Imi cer scuze daca incalc cumva regulile forumului, e prima oara cand postez ceva. Am o IBIZA din 2007 1.9TDI si am cumparat de curand un set de chei briceag aftermarket Thunder.
Nu reusesc sa gasesc calculatorul ORIGINAL ce comanda inchiderea centralizata pentru a-l conecta in paralel cu cel al cheilor briceag. Mă puteti ajuta, va rog? Daca se poate, as vrea raspunsuri cat mai exacte. nu de genul" undeva in stanga sub volan". Sau daca imi poate spune careva care sunt firele pentru incuiat/descuiat usile. Sau o schema ceva. Sau orice alta idee/sfat ce ma poate ajuta. Multumesc anticipat

dany19940
Moderator

Re: Chei Briceag - Instalare Problematica

04 Oct 2012, 06:56

In cazul tau nu-i " undeva in stanga sub volan", e "undeva in drepta sub volan, exact desupra pedalei de acceleratie". Sta in pozitie verticala, cu mufele inspre sofer. Daca bagi capul sub bord, te uiti cu lanterna si ai sa-l vezi...cutie neagra. Dar legaturile nu se fac acolo, ci in usa soferului. Nu am schema de legaturi, eu le identific la fata locului. Mai mult de atat...doar cei care monteaza alarme in mod curent.

PS: Oare de ce toti cei noi pe forum nu-si posteaza locatia? Asa mare secret este? Ar fi doar spre ajutarea lor in caz ca in acel oras e cineva care chiar se pricepe, care poate avea si un tester chiar.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

TIBI

Re: Chei Briceag - Instalare Problematica

04 Oct 2012, 08:38

Ar fi bine sa fie camp obligatoriu la inscrierea in club seat.Asa s-ar rezolva dilema.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator