Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

jackdamian
Subiect Autor

INMATRICULARE RADIERE AUTO

26 Sep 2012, 09:05

SALUTARE
am o nelamurire... eu ca si vanzator al autovehicolului sunt obligat sa trimit Certificat Fiscal noului cumparator?
masina a fost pe numele fratelui si actul de vanzare cumparare a fost pe numele meu
la biroul de copiat acte, respectivul, a trecut datele mele pe fisa de inmatriculare
cu fisa de inmatricualare eu am dus-o la primarie, si a fost stampilata, scoasa din evidenta la primaria de unde sunt.
apoi am avut o intalnire cu cel care a cumparat masina si i-am dat certificatul cu stampila de la primrie si ce au mai completat ei pe acolo... si s-a apucat sa faca scandal. trebuie sa ii trimit un alt fiscal? sau sa fac inca o hartie cu certificat de inmatriculare? sunt obligat prin lege sa fac eu asta ?
Seat Cordoba 2003
1.4 - 16V - 75CP

dracu_gol

Re: INMATRICULARE RADIERE AUTO

31 Oct 2012, 18:41

ti-l cere la inmatriculare... eu am patit-o... dar era din alt judet vanzatorul...nu stiu cum e faza daca e din acelasi judet. Cred ca ar fi bine sa il ai sau sa il dai.. Masina pe ce nume era inregistrata la primarie? pe numele tau sau al fratelui tau? daca era pe numele fratelui trebuie sa obtii pe numele celui pe care a fost inregistrata.. iar actul de vanzare cumparare ar fi bine sa fie la fel...cred ca trebuie sa il refaci..