Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62

patzaichin
LEONidas

Re: Cupra - Lumina Orange 2009

01 Noi 2010, 19:19

Genial....cam scurt traseul totusi!

Felicitari fratelui tau pentru o clasare mai mult decat buna!
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine

aLeXx
LowRider

01 Noi 2010, 20:41

superb :) dar cum s-a inscris la evenimentul asta?
Imagine
Honda Civic EJ9 - championship white | B-636-ALX |
Imagine
------------------------
@ facebook.com : LowRiderz.Ro | seat Fan | CivicSquad
------------------------
Ex: '88 Dacia 1310 | '02 BMW 525d e39 | '97 Nexia Coupe

LIFEPHORM

01 Noi 2010, 21:26

Pompa APR vad ca e tot Hitachi, ca si cea OEM. Ce cod de piesa are comparativ cu cea originala?
PS2 sunt mai scumpe ca PS3 din cauza costurilor mai ridicate investite in cercetare in cazul modelului anterior :) La PS3 au avut deja lectiile facute, doar le-au transcris in "dictando" :)
Am fost si eu cu Cristi la Bucovat, a fost o placere sa ti-l vad pe KIP, felicitari pentru ce a reusit pe traseu, desi era cam frig, se vede ca PS2-urile sunt ceea ce trebuie.
Ia PS3 si o sa fii si mai incantat, desi treadwear grade-ul este parca mai scazut, sunt mai moi, si uzura vine mai repede. Dar asta e, masinile sa fie sanatoase!
Am stat de vorba cu Liviu acolo, foarte de treaba! Inca o data felicitari!
2007 Leon FR 2.0 TFSI - 290 CP - Powertech Stg 2+, Cupspoiler, EVOMS Intake, Front -20mm OMP & Rear -30mm Eibach Springs, ECS Dogbone, 18" OZ Ultraleggera + Bridgestone Potenza S001, Brembo Z18 + Golf Mk5 R32 Rear Brakes, Cupra HPFP + Autotech, S3 Intercooler, S3 Camshafts & Injectors, BSH PCV Fix, Forge QSS, Eurojet TBE, etc

tz3p0su

02 Noi 2010, 10:41

PS3urile chiar se duc repede eu le-am cumparat in aprilie parca si vreau sa spun ca cele de pe fata arata cam jalnic si nici nu am alergat prea mult cu ele.
Cat despre traseu ... chiar ca scurt. Pacat :(
Imagine
Imagine Imagine
2008 Leon FR 2.0 TDI
Imagine
BORN CRAZY, IN TIME WE GAIN MORALLITY, AND WE BECOME STUPID AND UNHAPPY... THEN... WE DIE . . .

Nicky
Subiect Autor

02 Noi 2010, 11:11

Am mai gasit un film cu prima urcare, cea de antrenament, unde Liviu a fortat prea tare si cu anvelopele foarte reci. Nu are nimic masina, desi a iesit cu rotile stanga de pe drum.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T5lVWZMpaWI&feature=player_embedded[/youtube]

Alex, anunturile apar pe CraiovaForum, pe 4T si sunt copiate pe mai multe site-uri. E nevoie de min 1 an experienta din ce stiam eu. In rest, conditiile sunt foarte lejere, trebuie sa aiba masina centura de siguranta si tu sa porti casca. Se poate sa renunti la casca daca completezi o declaratie pe proprie raspundere. Traseul e mic, dar e ok, mai ales pentru entuziasti. Sigur ca profesionistii se plictisesc repede. Dar e de fun, mai mult, premiile sunt mici spre deloc.
Marian, eu am inteles ca APR foloseste pompe originale pe care isi monteaza ei internele APR. Dupa instalare, lipesc un abtibild ieftin cu APR. Nu stiu sa iti zic de coduri, doar banuiesc ca sunt aceleasi cu cele OEM. APR are si o optiune prin care le poti trimite pompa masinii si ei ti-o testeaza si iti instaleaza internele lor. APR e cea mai buna (si cea mai scumpa) firma pentru pompe HPFP pentru TFSI, insa si APR mai da semne de oboseala/blocare, la turatii foarte mari (dat fiind arcul relativ moale). Speram sa mai apara concurenta, pentru ca pretul sa fie unul mai bun pentru end user :D
Super tare explicatia cu PS2 vs. PS3, sunt convins ca sunt mai bune, dar erau mult mai ieftine si PS2 - au fost cam jumatate din pret. Next time PS3 :D
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

Bynx
Meme

02 Noi 2010, 11:20

KIP la 0:43, pe coborare

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W2jk-ks8v8o&feature=player_embedded[/youtube]
Seat Leon 1M 1.9 TDI

“Oh, people can come up with statistics to prove anything, Kent. 14% of people know that.” Homer Simpson

aLeXx
LowRider

02 Noi 2010, 13:41

ati auzit comentariile celor ce filmeaza? :)) "asta imi place ma ... da ma e frumoasa"

si ei stiu ce e frumos :)
Imagine
Honda Civic EJ9 - championship white | B-636-ALX |
Imagine
------------------------
@ facebook.com : LowRiderz.Ro | seat Fan | CivicSquad
------------------------
Ex: '88 Dacia 1310 | '02 BMW 525d e39 | '97 Nexia Coupe

Durrer

04 Noi 2010, 17:15

Nicky scrie:
Ieri am sarbatorit doi ani de KIP in Romania cu apa minerala. KIP e la Targu Jiu si a primit un cadou mai modest, avand in vedere ca a fost un chilipir si ca nu prea e folosita masina. Prin amabilitatea lui Bogdan (Black Mazda MPS) si prin ajutorul extraordinar al lui Marcel (White Seat Cupra), masina a primit un set de PS 2.

Cine este acest Marcel, pe care-l tot amintesti cu asa mare admiratie? Are tot Cupra? De ce nu stim mai multe despre el? Din cate zici, e foarte tare omu' !
Leon FR TDI - 170 CP

BOGY26
Bogdan

04 Noi 2010, 22:02

Foarte incantati Craiovenii de "leul" tau...la mai bine :cheers

CataLIYna
V.I.P.

05 Noi 2010, 00:00

Nicky, filmuletul ala in care capra iese de pe traseu e absolut genial. O sa-mi permit sa il pun pe pagina mea de Fb sa vada si altii asa minunatie.

Nicky
Subiect Autor

05 Noi 2010, 20:19

Multumiiiiiiiiiiiiim, guys! Sunteti niste draguti!

Ajunge cu engine tuning si alte jucarii, acum incepe adevaratul tuning. Astept un pirometru si un manometru profesionale. Voiam pirometru cu infrarosu, dar am inteles ca pirometrele clasice sunt mai exacte.
ImaginexImaginexImagine
Vreau sa gasesc un pret bun pentru niste cantare racing profesionale (ultima poza, fara masina :D ) care sa imi zica atat greutatea totala a masinii, dar si greutatea pe fiecare dintre cele patru roti, pentru o mai buna distributie a greutatii (mai mutam o baterie, mai rupem o mocheta, aruncam un scaun la o joaca cronometrata :lol: ).

Problema nu ar fi ca puntea fata e mai grea, problema e ca rotile fata au incarcari diferite (e.g. masa totala masina 1,500 kg din care presupunem 60% fatza si 40% spate, iar cele 900 kg din fata distribuite 500kg dreapta fata si 400kg stanga fata - veselie pe viraje).

Cea din urma e o investitie mai mare (pretul de achizitie e egal cu pretul transportului spre Romania, are 60kg coletul :lol: plus ca trebuie achitate taxe vamale, fiind din USA produsele), dar sper sa mai amortizez din ea, in timp, cu doritorii de masuratori.

Va pup, super weekend sa va fieeeeeee!

P.S. Marcel e "our tuned brother", Durrer :yah

Bubulutza

05 Noi 2010, 23:43

...ce vesel era KIP :bounce: "plimbareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee"...acum am vazut si eu filmuletele intr-un final!
sa va fie de bine si la mai mare! :wink:

BOGY26
Bogdan

06 Noi 2010, 14:00

Salutare...am masina in reconstructie(sa zic asa), un FR, 1P, de 200 cp...m-ar interesa sa ii pun un intercooler de S3, dar am inteles ca face turbo lag fiindca este turbina prea mica ptr. el si ca ar trebuie resoftata masina...este bolt on intercoolerul de S3?....se merita sa-l pun sau trebuie sa umblu si la turbina(este K03)....si la ce pret as gasi unul nou?
Multumesc!

Durrer

08 Noi 2010, 15:04

Nicky scrie:
P.S. Marcel e "our tuned brother", Durrer :yah

Salut!

Eram tare curios......
......sa vad cum raspunzi :)))
Da... mai bine keep him stealth.

Am inteles eu bine de la el ca vrei si o transmisie Quaife? Ar fi suuuper awsome!
Leon FR TDI - 170 CP

Nicky
Subiect Autor

12 Noi 2010, 13:40

Nu e buna secventiala de la Quaife, se spune ca nu e foarte rezistenta si la mers in oras nu e prea placuta. Noi avem masini de oras, in principal :D Luam coji pentru secventiale :lol:

A venit mosul cu produsele din Hong Kong, CN (manometru), Miami, US (pirometru) si Dublin, IE (cantar auto profesional).

ImaginexImaginexImaginexImaginexImaginexImaginexImagine

Super weekend sa va fieeeee si sa :drive cu veselieeeeee!
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62