Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 26

volvol

Re: Seat Leon FR - "RedLion" :D

19 Ian 2013, 02:32

Am devenit dintr-o data (toti) "flower power".:) Relax, majoritatea am crescut dupa blocurile gri, asta este generatia.:)

Te las, ca vine comanda la masa ... :D
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

GabitZZu
Gypsy

05 Feb 2013, 23:32

Pana la urma ce cauciucuri ai ales ?
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.

john.s
Subiect Autor

06 Feb 2013, 15:09

GabitZZu scrie:
Pana la urma ce cauciucuri ai ales ?

Nu am ales inca, mai ales ca ce vreau nu se gasesc sh, sau daca se gasesc sunt obosite rau sau le vand oameni care nu au nevoie de cascaval... eu daca iau sh caut pe cineva care chiar vrea sa vanda, pleaca din tara, are nevoie de cash, etc etc (unu ca mine, ca eu daca vreau ceva foate tare vand ce am mai ieftin ca nu am rabdare :D) dar astia tin de pret ....
Exemplu niste toyo pe care le vroiam, le vinde omu de 6luni la 350ron cu dot 2010 si nu lasa nimic la pret... normal ca zace cu ele acolo cand le gasesti noi cu 450,dar ma rog,e marfa lui. rich boy$ :)

Momentan ma uit la niste Vredestein Ultrac Sessanta si Dunlop Sport Maxx RT SH iar noi ma bate gandul la Syron Race 1 Plus dar mai adun informatii.
Nu exclud nimic altceva, atat timp cat sunt ok ca pret-calitate. A mai scazut si bugetu una peste alta... :(
Leon FR - benzinar frate :)

Folositi semnalul in trafic - nu platiti factura mare la electricitate!
Mergeti pe prima banda daca nu va grabiti - unii mergeam cu 35km/h cu bicla...
Asteptati 2sec dupa ce se pune verde pana sa claxonati - nu suntem la start de cursa!

GabitZZu
Gypsy

06 Feb 2013, 16:02

Hai ca o sa fie bine,vine acuma 1,8 martie si o sa le trebuiasca banii pentru neveste :yah ,poate poate o scade si ei la pret :yh sau cel putin inainte de paste si tot le scade,bani sa fie :hi

john.s
Subiect Autor

06 Feb 2013, 16:44

GabitZZu scrie:
Hai ca o sa fie bine,vine acuma 1,8 martie si o sa le trebuiasca banii pentru neveste :yah ,poate poate o scade si ei la pret :yh sau cel putin inainte de paste si tot le scade,bani sa fie :hi

hehe, asa sa fie, tin banii si cand vine criza si pe ei, hop si eu cu cashu jos :D
sau poate ma razgandesc naibii si plec in grecia la all inclusive 1 saptamana ... deja numai cand o scriu si suna tentant :tongue

Asteptati 2sec dupa ce se pune verde pana sa claxonati - nu suntem la start de cursa!

GabitZZu
Gypsy

06 Feb 2013, 20:01

N-ar fi rau nici sejuru,sa stai la jacuzii cu niste vinoase la rece ,un sprit de vara iarna :cheers si cu niste fatuci pe langa tine :glasses ,cred ca uiti si de cauciuri si de tot.Restu e cancan :yah

john.s
Subiect Autor

07 Feb 2013, 13:37

Stie cineva daca e adevarat ca la o masina resoftata, daca scoti bateria pierzi setarile ?? Si daca le pierzi, trebui iar sa mergi la tuner sa-ti faca alta harta, alta distractie? ... :shock:

gamer555
ClubSEAT Admin

07 Feb 2013, 14:43

cine a spus prostia asta ?!? la remapare hartile sunt RESCRISE in ECU, deci setarile vechi pur si simplu nu mai exista. doar la tuner poti sa te duci sa iti rescrie hartile cu valorile originale, nu prin scoaterea bateriei...

volvol

07 Feb 2013, 15:01

Pentru softurile Revo este adevarat ca daca scoti bateria (cel putin asa au raportat mai multi utilizatori pe forumuri ca vwvortex), ECU-ul trece pe setarile stock (setarile stock Revo, nu setarile stock care vin din fabrica, astea s-au pierdut odata cu flashuirea ECU-ului). Pentru a trece inapoi pe modul performance:
- poti folosi un SPS (daca ai) si poti face asta de unul singur
sau
- faci o vizita la un dealer Revo
Nu trebuie ECU-ul reflashuit, trebuie doar activate hartile de injectie pentru performance.
Scopul pentru care softul a fost facut asa are mai multe justificari.

Dar pe tine john nu te afecteaza. Ai zis in urma cu cateva pagini de ce. :D
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

john.s
Subiect Autor

07 Feb 2013, 16:19

Asa, deci uite ca stie volvol - da, pe afara am citit despre asta.
Nu m-am prins de aluzia ta, probabil e ceva de rau nu? dar sti ca ma doare la bascheti :P

Ma intereseaza ca nu imi place sa depind de nea gigi, care pote pleca in spania la capsuni si eu raman cu banii dati si un soft care nu merge ca am ascultat muzica si mi-a murit bateria, sau am scos-o iarna sa stea la cald - eu cumpar, nu inchiriez nimic :D
Revo acum stiu sigur ca sunt cu caputzu', sa mai cumpar si alt modul de la ei, doar sa-mi pot pune softu inapoi, sau sa-i vizitez de fiecare data cand mesteresc la masina si o fac cu borna scoasa.
Cica domne pt. protectia lor...bah sa fie? cum era la windows xp, care a fost mega piratat ani buni, daca odata instalat nu mai puteai opri pc-ul ? :yh

Ciosmi

07 Feb 2013, 16:38

Singurii care fac asta,sunt Revo. Restul nu au treaba.Ma refer la cei cunoscuti de la noi.

justliv

07 Feb 2013, 17:04

:)) ar fi fost tare sa mergi sa dai 250e sa faci un soft iar in drum spre casa,cand vrei sa te bucuri de el, te lasa bateria si trebuie s-o schimbi. dupa ce-o schimbi, hooopp, revii sa spunem de exemplu de la 135 de cai la 105:)) sa vezi bucurie.sper ca nu e asa ca nu am citit toata discutia, doar ce am prins "din zbor"

Ciosmi

07 Feb 2013, 17:13

Pai asa e daca iti faci la revo,fara sa cumperi Sps :tongue
Cel putin in cazul TFSI este asa.

john.s
Subiect Autor

07 Feb 2013, 17:58

justliv scrie:
:)) ar fi fost tare sa mergi sa dai 250e sa faci un soft iar in drum spre casa,cand vrei sa te bucuri de el, te lasa bateria si trebuie s-o schimbi. dupa ce-o schimbi, hooopp, revii sa spunem de exemplu de la 135 de cai la 105:)) sa vezi bucurie.sper ca nu e asa ca nu am citit toata discutia, doar ce am prins "din zbor"

Un mic detaliu, pt. masina mea un soft la revo este 600 eur FARA tva! Sps-ul ala mai costa 200euro deci un 1000 EUR si poti sta linistit :)
Apropo, ce stiti de TuningChip.ro ? nu stiam ca exista dar am dat pe ei recent si par ok...

GabitZZu
Gypsy

07 Feb 2013, 18:30

Au aparut fel si fel de firme care ofera chipuri,eu zic sa te duci deja la cei consacrati ,revo zici ca l-ai scos din ecuatie,asa ca ramane RBN si Nadir care a fost la revo si se aude ca e foarte bun,multi tuneri il lauda prin Bucuresti. Putini au curaju sa incerce firmele noi,eu unu nu as da banii sa faca cineva teste pe mine daca nu stiu ca au fost mult mai multi inaintea mea :?
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 26