Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

djgaby11

Re: Dezmembrez doua Seat TOLEDO 1,8 benzina si 1,9 diesel.

14 Sep 2012, 22:50

Ba pentru mine a fost frumos :cheers eu mam bagat peste combinatia voastra si am luato eu repede. scuze dar mi-a facut si mie cu ochiu cotiera si am luato. poate osa mai apara si alte cotiere. o seara buna :hi
CT11HGM
viewtopic.php?f=134&t=9621
Seat Leon 1M/AUS/ 1,6/16V /105CP ALBASTRU

Vw_g60

15 Sep 2012, 02:01

Nicola e adevrat ca tu decizi cui iti vinzi marfa dar e de cacao faptul ca ne-ai tinut in sah zile bune si iti spun si de ce.Asteptand pozele de la tine solicitate inca de Miercuri dimineata nu am mai licitat pentru o cotiera de pe ebay iar astazi cand ne-ai dat vestea cea "buna" era prea tarziu ca sa mai am ce sa licitez.
Prin urmare sunt edificat asupra verticalitatii tale ca si vanzator, punct.

P.S. "Ba" djgaby invata scrierea corecta a limbii romane, roaga pe cineva sa scrie in numele tau sau pur si simplu abtine-te, esti pur si simplu agramat.

zeusik
Nashul

15 Sep 2012, 09:11

@Vw_g60 - Like! :hi
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made

Nicola Cristian
Subiect Autor

15 Sep 2012, 09:55

Stati putin, nu aruncati cu pietre, fiecare dintre voi ati fi procedat la fel, sa fim seriosi.
Cine vrea bataie de cap si drumuri la posta, stat la coada, hartii de completat, timp pierdut ?????
Vw_g60 - Ai dat vrabia din mana pe cea de pe gard, trebuia sa licitezi la cea de pe ebay mai ales ca aveai si poze, de pe 12 pana pe 14 nu poti sa zici ca sunt "zile bune"
Mylux - este fair play sa tragi de pret vazand ca este asa "bataie" pe ea? Am specificat sa sunt preturi ngociabile dar nici asa...Cred ca de aproximativ un an iti tot cauti cotiera si inca nu ti-ai gasit, sunt oare chiar asa de scumpe?
Cotiere sunt destule pe net, pe la dezmembrari, totul este sa cauti, dai banul si ai luat-o.... ideea este ca toata lumea vrea sa le ia la bani putini si tot trage de pret.....

Ma scuzati daca v-am creat neplaceri, as dori sa ne rezumam aici doar la intrebari si raspunsuri strict despre piese iar daca mai sunt alte nelamuriri le discutam prin mesaje private sau la telefon.

Multumesc.
SEAT LEON / TOLEDO 1M CONSTANTA
1,9 TDI ARL, 1,9 TDI ASV, AGR, AHF, 1,8t APP, 1,8 AGN, 1,6 16v AZD 1,6 AKL, 2,3 v5 AQN, AGZ.
nicola_marius@yahoo.com
0724635870

Mylux

15 Sep 2012, 11:27

Domnu' Cristian nu stiu de unde detii informatia ca eu imi caut cotiera de mai bine de un an informatie total eronata iar ca sa fi la curent cu stirile,ca se pare ca nu citesti topicele afla ca am una montata de mai bine de 1 an.Iar pretu cerut de tine de 260 lei dupa cum ai scris si tu era negociabil nu fix asa ca sa fim corecti si sa nu povestim aiurea,iar eu ti-am oferit 240 lei un pret corect zic eu.
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

Vw_g60

15 Sep 2012, 12:34

Nicola Cristian:
1. nu am dat vrabia din mana pe cioara de pe gard, doar am avut incredere in informatia furnizata de catre tine, adica: am de vanzare produsul x la y bani. Nu stiam ca de fapt ai vrut sa spui - am de vanzare produsul x doar daca: am chef sa fac poze, am chef sa ma complic cu posta, nu ma intalnesc cu vecinul, vecinul n-are nevoie de o cotiera,etc.
2. cam cate zile trebuie sa treaca in viziunea ta pentru ca noi potentialii cumparatori sa ne permitem sa ne exprimam dezacordul legat de perioada de asteptare dupa informatiile legate de vanzare ?

E usor sa faci pe lupul moralist cand te-ai vazut cu sacii in caruta. Concluzia, indiferent ca iti place sau nu este ca tu ca si vanzator ai obligativitatea sa iti respecti cumparatorii ceea ce in cazul de fata nu ai facut (ai promis un produs catre mai multi cumparatori simultan fara sa le aduci la cunostinta acest lucru, nu te-ai obosit sa declini cererea de informatii suplimentare legate de produs ba chiar ai solicitat rabdare si intelegere).
Daca erai pe ebay sau alt site specializat ti-ai fi luat un feedback negativ de te-ar fi usturat si probabil te-ai fi gandit de doua ori inainte sa procedezi asa cum ai facut-o, insa spre norocul tau nu esti iar tot ce pot sa sper este ca totusi comunitatea clubseat a retinut conduita ta si te va taxa corespunzator cand vei initia alte anunturi de vanzare.

Cosmin
Admin

15 Sep 2012, 16:42

De acord cu ce s-a scris mai sus.

Daca se mai intampla incidente de genul asta, accesul la sectiunea comerciala iti va fi restrictionat.
Considera ce am scris mai sus drept un avertisment verbal.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Nicola Cristian
Subiect Autor

15 Sep 2012, 21:38

Ok. Sa nu credeti ca nu am cuvant si nu stiu ce inseamna ebay sau okazii unde am 46 de pozitive fara nici un negativ.
Am procedat cum este mai safe pentru ca sunt patit, de cand trimit piese prin posta mi s-a intamplat de cateva ori ba sa se rataceasca coletul, ba sa imi ajunga banii peste doua saptamani, ba sa se razgandeasca cumparatorul iar cu pozele, nu este vorba de chef... as fi vrut sa am timp sa fac la fiecare piesa in parte insa cand am cate un motor de demontat, nu mai imi arde de nimic plus ca sunt de desfacut de pe masini multe alte piese care se cer si sunt prioritare.
Ceea ce nu stiti este ca vecinul a fost la mine la doua zile dupa ce am adus masina si m-a rugat sa ii pastrez cotiera pana ia maica-sa banii insa nu era sigur ca ii da, de aceea nu am mentionat ca ar fi primul pe lista, greseala pe care mi-o asum.
Mylux, stiu ca m-ai mai intrebat de cotiera cu ceva vreme in urma de aceea am crezut ca nu ti-ai gasit inca, este adevarat, nu ti-am citit tot topicul, doar pe sarite, ai vreo 30 de pagini si nu sunt putine....daca ajungi sau ai vre-un prieten care ajunge prin CT si trece pe la mine iti dau piesele care mi le-ai cerut pe langa cotiera gratis.

In alta ordine de idei, as prefera mai degraba sa fiu contactat telefonic, nu ca m-ar deranja corespondenta prin mail sau prin mesaje insa este mult mai usor de explicat la telefon anumite detalii plus ca se rezolva treaba mult mai repede, mai simplu si nu mai apar neplaceri de genul....

Cosmin, daca consideri ca ce am scris mai sus este absurd, il poti inchide.
Toata stima la toti colegii de pe forum.
Multumesc.
1,9 TDI ARL, 1,9 TDI ASV, AGR, AHF, 1,8t APP, 1,8 AGN, 1,6 16v AZD 1,6 AKL, 2,3 v5 AQN, AGZ.
nicola_marius@yahoo.com
0724635870

zeusik
Nashul

15 Sep 2012, 22:02

Salut Nicola. Initial am zis sa nu postez, dar degeaba te scuzi. Sa iti aduc aminte ca pe mine tu mai contactat spunandu-mi ca daca mai caut.cotiera ai tu.una de vanzare?
Eu ti-am raspuns la mesaj, iar tu nu ai avut bunavointa sa imi raspunzi. Asta inseamna lipsa de respect fata de clienti si colegi.
Asa sunt noi romani, mai comozi.
Sa sti ca nu suntem toti tepari, imi pare rau ca ai aceasta parere despre noi, mai ales ca eu am mai cumparat de la tine(si atunci m-am rugat d tine.sa imi pui produsul la posta de parca mi-ai fi adus un beneficiu)
Cu stima!
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made

Nicola Cristian
Subiect Autor

15 Sep 2012, 22:38

Crede-ma ca am primit atatea mesaje pentru o amarata de cotiera incat nu mai stiu la cine am raspuns si la cine nu, nu este vorba de bunavointa, nu poti impaca pe toata lumea, daca stiam o donam, sa fi vazut atunci.... Mi-as fi dorit sa nu fi avut cotira ca nu mai iesea tot teatrul acesta, cu 250 de lei la deal sau la vale tot aia suntem....
Stiu ca ai luat ceva de la mine dar nu mai stiu ce. Nimeni nu s-a rugat de mine in mod expres sa pun produsele la posta, a fost alegerea fiecaruia in ce mod sa primeasca coletele, un beneficiu ti-am adus pentru ca nu ti-ar fi convenit sa platesti 43 de lei la curier pentru colet. Alte persoane care dezmembreaza nici nu se complica cu posta, trimit numai prin curier(vine la tine, iti ia coletul, completeaza hartiile si iti aduce banii), eu am vrut sa fie bine pentru toata lumea, si mi se pare absurd sa cumperi un produs cu valoare mica si sa platesti mai mult transport de aceea mai trimit si prin posta.
Acum ca v-ati suparat toti, eu ma duc si ma culc :tongue
Nu mai faceti atata caz.....
:hi
nicola_marius@yahoo.com
0724635870

Mylux

15 Sep 2012, 22:51

Pai doneaz-o pe urmatoarea si asa iti vei sterge greseala... :tongue :yh
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

Nicola Cristian
Subiect Autor

15 Sep 2012, 23:03

Ai cuvantul meu ca o voi dona(salveaza ce am scris iar cand voi lua urmatorul toledo, daca nu este asa cum am spus atunci poti spune ca nu am cuvat) insa cel care este pe receptie primul in aria "donatii" va trebui da imparta un bax cu bere :cheers (fara alcool bineinteles) colegilor dezamagiti ca nu au luat o simpla cotiera (eu am pierdut masini ca nu am telefonat in timp util dar asta-i viata)
Mylux ma bucur ca ti-ai mai descretit fruntea si nu mai esti suparat, eu voi visa cotiere la noapte... :yh
:hi
nicola_marius@yahoo.com
0724635870

HUNTER
HUNTER

15 Sep 2012, 23:48

stimati colegi,dupa citirea acestui post,nu pot sa nu imi exprim parerea privitor la acesta polemica care a ajuns la reprosuri,ceea ce nu face bine nimanui.
Intr-adevar,aceasta situatie e foarte neplacuta si pt cei care au vrut acea cotiera dar si pt Marius care de pe urma acestei neintelegeri,imaginea sa are de suferit.
Fata de mine,acest om a fost parolist,a respectat intocmai intelegerea,iar piesele au fost conforme cu cele relatate de el.
Va inteleg nemultumirea,dar nu cred ca reprosurile sunt potrivite aici,ar fi mai bine discutate in pm sau la telefon,intre persoanele direct implicate.in ideea de buna colaborare pe viitor,si o intelegere,pt ca suntem colegi,si poate vom mai avea nevoie unul de altul,poate si cu un sfat,cred ca e mai bine sa se incheie polemicile.fiecare greseste,in anumite momente.
Sper sa intelegeti intentia mea 'impaciuitoare',fara a vrea sa intru in polemica cu cineva. :hi

Vlad.

16 Sep 2012, 00:41

Subscriu lui the_hunter.
Am luat si eu ceva de la colegul Nicola Cristian, iar produsele erau conform descrierii. E o situatie foarte neplacuta pentru cei implicati, insa sunt sigur ca se va revansa cumva colegul. :D

Apropo, vreau eu numarul ala cu 00 000000! :yh
Actual: 2007 Audi A4 2.0 TDI 170 hp / 1997 Honda Prelude 2.0i 133+hp
Ex: 2005 Seat Ibiza 6L 1.4 16v 101 hp / 2001 Audi A4 1.9 TDI 152 hp, 390 nm by LVB

Nicola Cristian
Subiect Autor

16 Sep 2012, 19:47

Nu pot decat sa ma bucur ca sunt si colegi multumiti si sunt mai mult decat sigur ca nu sunt singurii.
Lui The_hunter i-am timis prin posta doua colete in zile diferite respectiv un cd player si o maneta tempomat, de fiecare data m-a contactat telefonic, ne-am inteles perfect, i-am explicat in detaliu cum se prezinta fiecare fara poze si pierdere de timp. Omul le-a vrut, m-a sunat si in ziua respectiva le-am si trimis. Piesele azi sunt, maine nu mai sunt, daca nu aveam posibilitatea sau timpul necesar (s-a mai intamplat) sa intru trei sau patru zile pe net, toata lumea se agita pe aici, faceau liste dar nu dadea nimeni un telefon sa o comande sau sa intrebe daca o mai am macar. In timpul acesta ar fi putut suna oricine sa o ia si se intampla acelasi lucru. In fine...

iVladBogdan as fi vrut si eu un numar ca cel di poza sa il adaug la colectie..... cred ca se poate face..
nicola_marius@yahoo.com
0724635870
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10