Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

FanLeon01
Subiect Autor

Cateva nelamuriri

03 Sep 2012, 13:58

Salutare,
Am un leon din 2002, 1.6, benzina, si am nevoie de cateva clarificari :

1. Am un stop stanga(partea fixa) spart. Unde as putea sa gasesc in Bucuresti un stop rezonabil la un pret rezonabil ?
2. Problema geam sofer (sta ridicat doar datorita chederului). totusi motorasul functioneaza insa fara niciun efect. E posibil sa am ceva probleme si la cel de pe drapta fata (la inchis si deschis maxim se aude un zgomat ca de trepidare..)
3. Cred ca am probleme si la suspensii. Garda este ceva mai joasa, iar suspensiile sunt sport (foarte rigide).
Totusi cred ca ceva nu e in regula pt ca la cele mai mici gropi am senzatia ca o sa raman cu bordul in brate :( Deci ma intereseaza o recomandare de service pt Bucuresti.

Multumesc anticipat !

ionutblv
BLV SCENTS

Re: Cateva nelamuriri

03 Sep 2012, 14:04

1. PE okazii
2. sa nu fie macara,role.
3.nu stiu d-astea

Bogdan_DKE

03 Sep 2012, 14:12

nu cumva stopul se potriveste si de la toledo? daca se potriveste cred ca poti sa gasesti aici :http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=93&t=13163&st=0&sk=t&sd=a&start=30
Leon 1M 1,9 TDI/66 kw ALH
Imagine

Eşti prost şi vrei să te afirmi? Aprinde proiectoarele! Eşti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceaţă!

Undertacher

18 Sep 2012, 18:24

Pentru a nu mai deschide al topic aiurea as dorii sa adresez si eu o intrebare .
De curand am achiztionat pentru leonul meu pentru pozitii leduri cu cate 9 led per bec.Problema este ca la becurile din primul set sau ars in 2 saptamani majoritatea ledurilor si placutele sau umflat iar la al doilea set trimis de catre acelasi vanzator efectiv ledurile sau incalzit asa tare incat aproape au luat foc.
Intrebarea mea este pentru cei care folosesc cu aceste leduri daca au avut asemenea probleme sau daca au altfel de probleme legate de aceste leduri de pozitie.
Scuzele de rigoare initiatorului acestui topic
Seat Leon 2005, 1.9 TDI ,74 KW,AXR
viewtopic.php?f=134&t=13781&start=0

Mylux

18 Sep 2012, 23:42

Sunt leduri sau smd-uri ,a nu se confunda daca sunt leduri eu iti propun sa treci la smd pentru ca sunt mult mai rezistente si eficiente decat ledurile.Eu am montate pe pozitii smd-uri de mai bine de 1 an si nu s-a ars nici unul dintre ele pana acum si pot zice ca circul cu pozitia aprinsa destul de mult.
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

BALTAZAR2003
Moderator

19 Sep 2012, 10:50

:hi
Led este denumirea dispozitivului ce emite lumina.
SMD, ori SMT se refera strict la faptul ca se lipesc direct pe cablaj si au capsula mai mica, cele normale au terminale ce permite fixarea lor in gaurile de pe cablaj si montarea lor in diferite pozitii.
Pentru o utilizare optima este necesara respectarea parametrilor dati in fisa tehnica, cel mai important fiind curentul consumat.
Daca nu se utilizeaza surse de curent constant ori alte metode de limitare a curentului acestea se distrug imediat prin ambalare termica.
Din cate dispozitive cu led am cumparat pana acum cu destinatia auto, nici unu nu a respectat limitarea de curent data de producator pentru modelul de led folosit.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

lucianluce

19 Sep 2012, 11:33

Nu e nimic in neregula cu suspensiile, asa se simpte cand dai in denivelari daca ai suspensii tari si jante peste 17. Si la mine e la fel.
Seat Toledo, 1.6 16V, 105CP AUS
Dacă eşti posedat de o idee, o vezi pretutindeni, chiar îi simţi mirosul
viewtopic.php?f=40&t=10697
Imagine