Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

eugen
Subiect Autor

Re: VAND SEAT LEON CUPRA 1P

05 Sep 2012, 22:20

8000 de 2 ori

ionutblv
BLV SCENTS

06 Sep 2012, 08:16

eugen scrie:
cine vrea poate sa vina sa o vada ..ce sa zic masina merge bine trage bine si are km reali
nu pot spune ca este o masina perfecta o masina de 5 ani tinuta in strada

Esti cam evaziv la ce a intrebat colegul mai sus.
Poti avea zgarieturi pe masina etc. dar pe noi ne intereseaza daca a avut accidente ,probleme care nu tin doar de aspect.
E un coleg din B ce a venit in IS dupa un Fr ce NU era deloc cum era descris si timp/bani pierduti.

eugen
Subiect Autor

06 Sep 2012, 08:38

ce vrei sa insinuezi???
cine vrea sa o cumpere vine si o vede normal nu?
ii place o ia nu-i place nu o ia simplu
eu nu am avut evenimente cu ea

eugen
Subiect Autor

06 Sep 2012, 08:39

la banii astia oricum este pomana

Ciosmi

06 Sep 2012, 09:16

Pomana pomana,dar accepti test autorizat pana la urma?ca nu ai raspuns.
Ca 8000 nu sunt de colo,nici pt o Cupra.
Iar daca vin sa o verific,o sa verific "la sange" cum s-ar zice ,si chiar nu vreau sa ne pierdem timpul in cazul in care apare ceva.

Din discutia avuta pe mail si vazand pozele cu interiorul,tin sa te intreb:cum ai reusit sa crapi,spargi,ceasurile de bord?mai exact zona BC-ului?

P.s. Majoritatea nu suntem din Bucuresti.Iar daca suntem,suntem plecati si sa ne punem la drum degeaba,nu e ok.
Nu de alta,dar singurul proprietar de Cupra 225 veritabil,anunt postat si pe clubseat,mi-a dat teapa cu 1000km.Buc-Gherla,dus-intors,pt ca masina nu era impecabila cum a spus si era trosnita rau tot in parte din fata!
Asa ca scuze,dar sunt putin mai rezervat cand vine vorba de astfel de masini.

eugen
Subiect Autor

06 Sep 2012, 11:21

ti-am zis eu nu am avut evenimente cu ea si inca ceva impecabila este atunci cand o cumperi de noua si dai 28000 de mii pe ea

Cosmin
Admin

06 Sep 2012, 13:49

Un pret mic pt. o masina nu inseamna ca masina respectiva e un cotet, precum nici un pret mare nu inseamna ca masina e "impecabila".

DAR, ca lucrurile sa fie clare, eu sugerez ca ar fi bine sa faci o descriere amanuntita si sa pui poze detaliate. Daca accepti sa detaliezi si eventualele defecte ale masinii, lucrul asta iti confera credibilitate ca si vanzator. Si in plus, sa nu uitam ca sunt cateva anunturi ale tale la sectiunea "Cumparari" in care solicitai diverse piese (admisie, faruri etc. ) si in care afirmai ca masina a suferit un accident. Poate nu era vorba de masina ta, insa e o coincidenta destul de mare. :wink: Care poate ar trebui lamurita..

Nu vreau sa iti tulbur apele, nu intelege gresit, insa consider ca macar pe forumul asta sa existe o transparenta cat mai mare.

Multumesc si spor la vanzare!
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

eugen
Subiect Autor

06 Sep 2012, 14:34

piese mentionate de tine nu au fost pentru aceasta masina
parbriz spart
maner usa crapat
racord flexibil cu pierdere de gaze
si cam asta ce sa zic........... de asta spun cine este cu adevarat interesat sa vina sa o vada
eu o consider ok
poate altul spune ca este praf de asta este la un pret rezonabil merge bine asta este important
cine vrea o "CUPRA" SI STIE CE INSEAMNA MASINA CARE NU SE ASTEAPTA LA UN COSUM DE LOGAN 1,5 DCI SI ESTE HOTARAT SA CUMPERE CUMPARA LA PRETUL ASTA IN REST DOAR VORBE

eugen
Subiect Autor

06 Sep 2012, 14:38

DACA ,CONSIDERATI CA DERANJEZ CU ANUNTUL MEU SI CA NU ESTE OK IL PUTETI STERGE

Cosmin
Admin

06 Sep 2012, 15:44

Nu deranjezi deloc, insa cum ziceam, parerea mea e ca ar trebui sa dai mai multe detalii. Insa pana la urma e alegerea ta daca faci lucrul asta sau nu.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Geo_DMG

06 Sep 2012, 19:31

eugen nu trebuie sa te superi pentru ca aici ne ajutam intre noi si nu incercam sa ne tragem tepe. cosmin vrea sa spuna ca pare putin ciudata situatia, in care ai cautat piese, iar acum masina ta este la vanzare la un pret mult sub piata. in plus pozele nu sunt deloc recente, iar amanuntele oferite de tine la intrebarile colegilor, au fost evazive. cumulat, aceste lucruri nu-ti aduc credibilitate, ba chiar din contra, iar cosmin ti-a dat cateva sfaturi pentru a deveni cat se poate de credibil. nu zice nimeni ca vrei sa pacalesti, dar nici nu ai transparenta care sa-ti acorde credibilitate.
On Seat Leon 2.0 TDI Sport-Up [BKD]

viewtopic.php?t=11603

eugen
Subiect Autor

07 Sep 2012, 01:22

va multumesc pentru sfaturi si apreciez membrii acestui club dar cum am zis cine vrea sa o cumpere sa vina sa o vad ce sa zic sa se uite bine la ea pe toate partilechiar daca a mai fost atinsa asta nu inseamna ca nu este o masina buna cu,care te poti distra la 8-9 mii sa ai 300 de cp eu consider ca este ieftina de asta si spun cine vrea a o cumpere sa vina sa o vada si se va lamuri singur daca este buna sau nu

catalinutzu

07 Sep 2012, 18:17

Acepti test amanuntit la reprezentanta?
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))

eugen
Subiect Autor

07 Sep 2012, 23:01

sigur
daca nu pierdem o zi acolo

mususk266

08 Sep 2012, 09:55

de ce-s-ar pierde o zi?
se merge, se vede, se constata ,e vorba de cateva ore, in plus pana sa ajungi cu masina la o constatare mecanica la fata locului, cu numarul masinii poti scoate desfasuratorul sau istoricul reparatiilor, reviziilor, interventiilor, adica tot ce s-a operat la masina pentru ca acest istoric e in sistem, in baza de date. bineinteles ca e vorba despre tot ce s-a facut la dealer si nu in alta parte la serviceuri neautorizate.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8