Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

baiatubaiatu
B 36 LRN
Subiect Autor

05 Oct 2008, 00:36

asa m-am gandit si eu sa fac, sa scot placa aia... azi am incercat totusi sa desfac fatza ushii, am inceput cu manerul, dar mi-a fost prea teama sa trag mai tare de el si nu a iesit... mai bine, pt ca apoi am trecut la suruburile de jos si cred ca imi trebuie un imbus pt ele... m-am lasat si de asta... maine o sa incerc sa scot ushor placa aia de la butoane si sa vad daca o fi ceva vizibil p-acolo, daca nu... hop la service!
multumesc mult!
Seat Leon 1.9 TDI, 110 CP
ImagineImagine

cry_wum

06 Oct 2008, 07:13

..ia zi? dupa aventura prin gropanele din pipera nu si-au revenit oglinzile? nu de alta ,dar la mine nu se mai aude zgomotul ala de la haion. ar trb mai multe iesiri offroad sa vezi ce masinute tzepene o sa avem. :)
Sportivitatea începe acolo unde DIESELUL se termină: 4500 RPM :)
Leon1P__1, 6__102 CP
viewtopic.php?t=1278
Imagine

baiatubaiatu
B 36 LRN
Subiect Autor

06 Oct 2008, 11:10

:)) nu am avut timp sa ma ocup de oglinzi, insa acum parca nu mai fac asa multa caterinca de mine... falfaie o data-de doua ori si se potolesc!
si mie imi scartzaia o bucsa pe fatza, trecut prin pipera = gata scartz! deci sunt bune si gropile pline cu apa la ceva...
Seat Leon 1.9 TDI, 110 CP
ImagineImagine

experience88

Re: mama lor de oglinzi

15 Dec 2010, 12:05

salutare..! si eu am o problema cu rabatarea oglinzilor, dau de buton sa le rabatez,si se inchid f frumos, apoi cand vreau sa le deschid da sa se deschida ,dar nu se deschid se chinuie de vreo 3 ori dar nimic,si numai daca trag dupaia de ele sa le deschid eu manual..ma gandeam ca sunt stricate motorasele,sau ceva acolo..

Marian21

Mica problema rabatare oglinzi

20 Dec 2010, 22:15

Am si eu o mica problema....
Azi am fost la spalatorie si ca orice om i-am zis baitului care mi-a spalat masina sa insiste ca era foarte jegoasa... E neagra :)
Cand am ajuns in fata blocului am dat sa rabateze oglinziile a inceput motorasul sa lucreze dar oglinda sa nu se "plieze". In prima instanta l-am chemat pe cel de la care am masina poate s-o fi lovit el de problema asta.
Problema sta in felul urmator .... dau sa rabateze oglinziile si cea din dreapta lucreaza cum trebuie dar cea de pe parte soferului pocneste face ca toti dracii si la un momentdat cu mare chinuiala se rabateaza dar ... credeti-ma cu greu.
E cam suie adica daca tragi de ea se pliaza singura nu cu mare greutate.... am dat si cu WD40 dar tot aia ....
Nu stiu ce sa fac daca are cineva vre-un sfat inainte sa ma duc la metrotehnica sa dau in jur de 500 RON pentru asa zisa problema astept :hi

Imi cer scuze ca am deschis inca un topic dar nu am gasit problema mea in celalalte :)

murgan_iulian

20 Iun 2011, 15:27

am si eu o problema cu oglizile....cea din dreapta se rabateaza mai greu....pot sa dau cu un spray cu vaselina acolo la incheietura ... nu de alta dar nu vreau sa dau in vre-un fir/circuit pe acolo si sa ard ceva...
ms
MH-18-JUL
1.6 16V 105CP cod:AUS
Imagine Imagine Imagine

dany19940
Moderator

20 Iun 2011, 19:00

Poti sa dai unde vrei cu spray in zona incheieturii oglinzii. Daca poti si sti cum, scoate capacul (carcasa) oglinzii si poti da mai usor unde vrei.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...