Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

nakano
Subiect Autor

Re: Leon FR 2.0 TFSI - Sfaturi pt. upgrade

29 Aug 2012, 11:33

Si unde vezi tu bogy sfaturile? vad ca te intereseaza si pe tine ce modific eu sau nu, poate imi spui si de ce ?vezi tu ca vin la topicul tau sa ma iau de tine? o sa scriu nu 7pagini ci 100 inainte sa modific un surub, te deranjeaza?

PS: nu a spus nimeni ca sa mers cu 200 pe Magheru! si nu sa mers doar cu 200, sa mers si cu 285 cu alte masini.

TIBI

29 Aug 2012, 11:40

nakano scrie:
1. Daca era asa, poate ma cenzura un admin sau stergea randul respectiv. Nu vad care este treaba ta? Ai nevoie de prieteni si nu gasesti?
2. Daca citeai mai in spate, am mai mentionat cuiva ca nu sunt din RO si cred ca vb. mult mai bine decat o fac multi nascuti si crescuti aici.

3. Nu ai nimic constructiv de spus, abtine-te, ca sunt satul de cei ca tine!

1. Nu trebuie sa fii moderator/admin ca sa vezi ceva gresit si sa atragi atentia cuiva.Cum ceri tu sfaturi accepta si critica/sugestie/observatie. Asa este pe un forum,dar si-n viata de zi cu zi. Poate trebuie sa te mai ''coci'' putin ca sa intelegi.
Facebook, cei drept nu am si nici nu-mi doresc :tongue pt a avea prieteni.

2. Ti-am citit numai 2pagini,pt ca ma plictisisem.Cum s-a mai spus,pt un covoras si pt un tip de benzina cred ca nu merita osteneala.Fara suparare.

3. Depinde ce intelegi prin a fi constructiv si cat de receptiv esti la ce ti se spune.

Da colegu,ideea de baza e alta!!! NU POSTEZI PE UN FORUM ASA CEVA! O tii pt tine,pt o discutie live.
Capisce :?:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

nakano
Subiect Autor

29 Aug 2012, 11:49

1. Atragi atentia asupru unui lucru fara sens!!!
2. Nu citi,plictiseala nu e buna. O sa modific ce vreau,daca vreau si atunci cand o sa vreau. Nu ca sa ai tu ce sa citesti.
3. Nu sunt receptiv, poti posta in alta parte. Multumesc.

Tu TIBI cand te-a interesat ceva (legat de apa de sub capota) eu ti-am raspuns incercad sa-ti fiu de ajutor, nu ti-am spus ca ai gresit o litera,ca masina ta nu-mi place, sau altceva.

TIBI

29 Aug 2012, 12:10

Hai nu te victimiza ca n-ai de ce :lol:
N-a zis nimeni ca nu ii place ceva la masina,doar ca ma plictiseam sa citesc o polologhie/gargara fara ceva concret.
Si eu tot ca sa-ti fiu de ajutor ti-am postat. :D Nu am zis'' Gheorghita,esti prost ca nu stii cand se scrie cu un i'' !. Ti-am si spus cand si de ce se scrie asa(explicat ca la scoala).Acum ca tu vrei sa intelegi altceva si sa interpretezi spusele mele...e strict problema ta.
Greselile imi sar in ochi.Daca o sa vezi vreo greseala la mine,chiar te rog sa-mi atragi atentia :!:

huse piele schimbator

TIBI

29 Aug 2012, 12:18

nakano scrie:
1. Atragi atentia asupru unui lucru fara sens!!!

A merge cu cat ai zis si apoi a instiinta o comunitate despre acest fapt, ti se pare ''lucru fara sens'' ???
Treaba ta cu cat mergi si ce ti se intampla,dar nu posta aici asa ceva fratioare.De ce sa creada unii ca acest club tolereaza,incurajeaza astfel de comportament rutier?Practic faci reclama negativa clubului postand astfel de tampenii.

huse piele schimbator

volvol

29 Aug 2012, 12:23

S-au mai schimbat bujiile si uleiul, s-a mai vopsit si ceva pe la sistemul de franare, asa ca nu fiti rautaciosi. :) Urmeaza si un set nou de jante (dupa anuntul de la bazar), urmeaza si un eleron (dupa discutiile/imaginile din thread), urmeaza si un Stage 1 (din cate am inteles eu). Insa omului ii place sa citeaca/discute (sa se informeze) mult inainte sa faca vreo modificare (masoara de 5 ori si taie o singura data). :)

nakano, poate ai avut o zi mai proasta, altfel nu-mi explic de ce te-ai lasat afectat de observatiile lui Tibi. Tu ai chiar o "scuza" buna. :) Au mai patit-o si altii (inclusiv eu), care nu sunt persoane chiar imbecile, si am trecut peste asta cu lejeritate (recunoscand ca am gresit, ca nu suntem perfecti etc). :)

Tibi, eu remarc doar faptul ca ar trebui sa fii mai impartial. Adica, exista alte sectiuni ale forumului care au mult mai multa nevoie de sugestiile tale ... si unde limba romana este cu adevarat "violata". :) Am vazut ca lecturezi si pe acolo, doar ca dintr-un motiv anume nu-ti sar in ochi. :) Cred ca iti alegi "victimele" intr-un mod subiectiv. :yh
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

TIBI

29 Aug 2012, 12:39

Volvol acum chiar totul vrei sa-mi sara in ochi? In stilul asta ajung sa-mi vizitez colegii de pe sectia de oftalmologie :tongue Are si retina mea niste limite :wink:
Ce-mi ceri tu nu se numeste impartialitate(subiectiv) ci ignoranta ,lucru care nu ma caracterizeaza.

Cum am mai spus a fost o indicatie asociata cu explicatia de rigoare privind o greseala. Faptul ca postezi aici vitezele astronomice atinse,mi se pare cam aiurea.Si in mod cert nu sunt singurul care priveste asta asa.

Mi se parea mai ok sa eviti cifrele date de tine si sa le substitui cu '' am mers mai repede,suficient cat sa-mi dau seama de rostul unui eleron '' .Greseala de scriere sau necunoastrea scrierii formei substantivului (care o fi realitate pe coleg il priveste ) nu este ceva iesit din comun,insa nu reusesc sa pricep ce e deranjant cand ti se atrage atentia intr-un mod colegial.

huse piele schimbator

nakano
Subiect Autor

29 Aug 2012, 12:53

Volvol, ai scris foarte bine!. Asa este, masor de 5 ori si tai odata. Nu am pretins ca sunt vre-un tuner - este DOAR un hobby!
Da am o zi proasta si sunt agresiv din fire,lumea mea se invarte in jurul agresivitatii din pacate. Daca imi dai motiv de a fi agresiv,il imbratisez cu drag.(defect profesional probabil)

Tibi se ia de cine poate si de cine il tolereaza ca e prieten cu x sau y sau are 4000 de posturi. Pt. mine = 0

PS: TIBI dragule, sa mers pe drum public FARA limita de viteza,este 100% legal dar nu acelasi lucru l-as putea spune despre multe evacuari ilegale (si incurajate) care polueaza in fel si chip, dar asta este o reclama buna ,nu? Interesanta "logica" ta.

TIBI

29 Aug 2012, 13:19

My friend, eu vorbeam de niste reguli ale acestui club/forum/''monstruoasa coalitie'' :tongue cum vrei sa o numesti TU, reguli pe care le-ai acceptat cand ai decis sa ni te alaturi.Daca ai ales asa,RESPECTA-LE!
Ehh uite eu de asta sunt satul,pt ca trebuie sa vad rezultatul unor excese de agresivitate si uneori sa le tratez.Si vezi ca defectul tau profesional(cum l-ai numit tu),se cheama frustrare,panicare. Nu o spun eu,ci tot cartile :tongue

Se premiaza nr de posturi? :shock: Si abia acum imi spui? :tongue :lol: Ma jur ca asta mi-a scapat.

Btw lipsa unei tobe finale iti afecteaza noxele prea putin,infim. La cate dacii vechi sunt inca pe drum...

Faci ce faci si iar gresesti... vre-un sau vre-o NU se scriu cu cratima ci legat mai nou(de vreo cativa ani )!

huse piele schimbator

nakano
Subiect Autor

29 Aug 2012, 13:27

Bravo tibi, ai reusit.

gamer555
ClubSEAT Admin

29 Aug 2012, 15:19

guys, chill.

aici nu ne batem in numarul de modificari de la masina, sau in numarul de posturi de pe acest forum.

1. nu suntem toti sfinti si mai calcam stramb pe strazi, dar nu ne laudam cu asta pe forumuri. deci observatia lui tibi este valida.
2. flameurile nu sunt acceptate si am sa va rog pe toti sa incetati.
3. nakano, am observat ca nu stai cu mainile in san, si raspunzi la fel de taios. ti-am sters postul de "dincolo" unde ai aruncat o pastila. rautatile intentionate nu sunt tolerate...
4. pt ceilalti care citesc threadul : este dreptul lui sa ceara sfaturi, asa cum e dreptul vostru sa nu contribuiti daca nu vreti sa o faceti. poate sa intrebe si despre cum ar putea sa isi lipeasca un tapet cu "rapirea din serai" pe plafonul masinii, este fix treaba lui, threadul lui...

nakano
Subiect Autor

29 Aug 2012, 15:27

Pai ce sa mai incetam? Stergi posturile lui "off topic" din topicul meu? sau topicul cu totul? Atunci incetam, altfel mi-a stricat topicul, aiurea, cu corectiile lui de gramatica, ascuns in spatele unui pc.
Si asa nu am pus decat un pres, daca poti sa stergi toate posturile mele si contul incetez instant si nu mai creez ever alt cont pe acest forum.

Si NU ma laud cu nimic gamer,nu e cazul, credeam ca la capitolul performanta nu mergem cu 130/h unde legal poti mai mult LEGAL.(alta tara,circuit,private track).
Ultima oară modificat 29 Aug 2012, 15:30 de către nakano, modificat 1 dată în total.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9