Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 65

puputavi

Re: Leon 1.9 TDI ARL Allrad

13 Aug 2013, 10:12

Faine poze da ma cam doare gatul....

Mai tine si tu aparatul invers :D

Cand am fost vara trecuta in Praga mi-i s-a parut plina de turisti, poate chiar prea plina. Tie cum ti-i s-a parut?

87DRN

13 Aug 2013, 10:32

Roger scrie:
Dorine, e vorba de ce scrie aici sau pe forumuri in general si ce inteleg unii junori care vor sa vada si ei cat ''baga'' limuzina lor. Cu alte cuvinte, fara prea multa experienta si cu hormonii pana in motul capului li se pare cool ce vad pe aici si vor si ei. Uite asa rup oasele lor si ale altora.
Chestiile ilegale si blanariile e bine sa se discute in privat sau sa nu se afiseze public. Toate astea din motive de siguranta. Gandeste-te cand o sa ai copii mari si o sa-i lasi sa plece din cuib...cu 220 km/h, pe langa Brasov. Cum ti se pare? :hi

In mare masura ai dreptate Roger, dar nu mi se pare ca trebuie sa ai o doza mare de teribilism, nebunie sa mergi cateva minute cu viteze 220,230 pe autostrazile din comunitate plus ca ii face bine tdiului sa il mai desfunde :D .Probabil din cauza asta nu am inteles.
A fost doar o parere personala si nu am instigat la blanit masini mai ales pe drumurile patriei.
Leon TDIARL Top Sport

mihai.b
Subiect Autor

13 Aug 2013, 13:49

da dorine, tocmai de asta am zis ca nu recomand asta, ca la noi nu ai pe unde sa atingi vitezele astea in siguranta si pe o distanta mare. ce-mi place ca dupa ce vin din strainatate si intru in tara, se desfunda asa bine de la mersul constant de pe autostrada si trage altfel, e mai fasneata cand intru in depasiri :D

@tavi: aparatul l-am tinut cum trebuie, nu stiu de ce pe forum s-au atasat intoarse pozele, in calculator sunt toate in pozitia corespunzatoare :tongue
legat de praga, am specificat ca era aglomerat de aveai impresia ca te calcai pe picioare, cel putin zona istorica....foarte foarte aglomerata, dar asta e frumusetea pana la urma. nu cred ca ar fi prea placut sa te plimbi pe toate stradutele alea si sa fie pustiu. bratislava in schimb era foarte linistita, ce-i drept era si duminica, erau si grupuri de turisti, dar nu se compara cu ce era la praga.

mihai.b
Subiect Autor

24 Sep 2013, 09:59

N-am mai dat niciun semn pe-aici cam demult :oops:
Noutati la masina nu sunt, doar un set de Osram Cool Blue Hyper dar cred ca am nevoie si de un polish la faruri, s-au cam matuit; in schimb am mai adunat km, 219xxx. Am fost in week-end intr-o excursie la Cazanele Dunarii. Foarte misto zona, cazare buna, merita vazuta. Traseul a fost la dus Brasov-Sibiu-Rm Valcea-Tg Jiu-Dr Tr Severin-Eselnita 442 km dar destul de aglomerat pe Valea Oltului, poate si pentru ca era vineri.

Am facut si o trecere in Serbia vecina pe la punctul de trecere Portile de Fier I pana in oraselul Kladovo; se trece doar cu buletinul. Est e frumos, situat pe malul Dunarii, se mananca bine si ieftin :D. Limba nu e o problema, cam toti chelnerii vorbesc romaneste :tongue .

La intoarcere am ales alt traseu Eslnita-Caransebes-Otelu Rosu-Hateg-Sebes-Sibiu-Brasov 451km. Peisajele sunt foarte misto si pe partea asta, in special portiunea de la Caransebes la Hateg, nu este deloc aglomerat, asfaltul este excelent, se trece si prin Sarmisegetusa unde se poate vizita cetatea.

Masina s-a comportat excelent, am facut 1000 km cu un plin, in conditiile in care am fost 4 persoane si portbagajul full de bagaje :yah

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

[url=http://postimg.org/image/e30huq5fl/]Imagine[/url

Imagine

Imagine

HUNTER
HUNTER

24 Sep 2013, 10:11

v-ati plimbate ceva, nu gluma...frumoase peisajele
bun tare consumul pt un ARL 4x4 si incarcat..... :hi

mihai.b
Subiect Autor

24 Sep 2013, 10:17

pai ce sa facem Hunter, mai trebuie si cate o iesire de-asta :)
si eu sunt foarte multumit de consum :roll: in conditiile in care se circula in general in Romania, eu zic ca este foarte bun

HUNTER
HUNTER

24 Sep 2013, 10:37

sa stii....ca la ce drumuri avem, si ce trafic, consumul tau, la motorizarea care o are masina, e mai mult decat multumitor. ar face invidios si un posesor de ALH :hi

puputavi

24 Sep 2013, 10:54

Frumoasa excursie. Frumoase pozele, frumos si consumul :D

mihai.b
Subiect Autor

24 Sep 2013, 11:42

puputavi scrie:
Frumoasa excursie. Frumoase pozele, frumos si consumul :D

mersi tavi :hi

raulraymond

24 Sep 2013, 15:10

hehe, exact acolo au fost si ai mei in Serbia acum 2 sapt cand au vizitat cazanele. Frumos
Seat Leon 1M 1.6 16V 105 Hp FR Look
"Oricat de putine activitati as avea, mi-ar ocupa tot timpul"
"The greatest pleasure in life is doing what people say you CANNOT DO"

Roger
Moderator

24 Sep 2013, 15:36

mihai.b scrie:
N-am mai dat niciun semn pe-aici cam demult :oops:
Noutati la masina nu sunt, doar un set de Osram Cool Blue Hyper dar cred ca am nevoie si de un polish la faruri, s-au cam matuit; in schimb am mai adunat km, 219xxx. Am fost in week-end intr-o excursie la Cazanele Dunarii. Foarte misto zona, cazare buna, merita vazuta. Traseul a fost la dus Brasov-Sibiu-Rm Valcea-Tg Jiu-Dr Tr Severin-Eselnita 442 km dar destul de aglomerat pe Valea Oltului, poate si pentru ca era vineri.

Am facut si o trecere in Serbia vecina pe la punctul de trecere Portile de Fier I pana in oraselul Kladovo; se trece doar cu buletinul. Est e frumos, situat pe malul Dunarii, se mananca bine si ieftin :D. Limba nu e o problema, cam toti chelnerii vorbesc romaneste :tongue .

La intoarcere am ales alt traseu Eslnita-Caransebes-Otelu Rosu-Hateg-Sebes-Sibiu-Brasov 451km. Peisajele sunt foarte misto si pe partea asta, in special portiunea de la Caransebes la Hateg, nu este deloc aglomerat, asfaltul este excelent, se trece si prin Sarmisegetusa unde se poate vizita cetatea.

Masina s-a comportat excelent, am facut 1000 km cu un plin, in conditiile in care am fost 4 persoane si portbagajul full de bagaje :yah

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

Nice pictures :hi

mihai.b
Subiect Autor

24 Sep 2013, 15:52

:hi

exo_luci

24 Sep 2013, 16:34

Foarte frumos leul :hi

p.s. chiar ai un consum de invidiat
Bmw e92 335D

Ex :Ibiza 1,9 tdi cupra 2??cp

mihai.b
Subiect Autor

24 Sep 2013, 17:10

multumesc si masina ta arata bine :hi

ibiza6l

24 Sep 2013, 21:34

Foarte frumoasa madina! Am citit de ka 1 la 32 :) de parca a fost o Poveste:P
Daca ink nu ai schimbat culoarea masinii si ai vrea sa o schimbi eu iti recomand PLASTIDIP. Ai sa ramai uimit.. Multi km inainte!
Leon 1M 1.9 TDI 150cp + TURBO CUSTOM + Soft Custom, Momentan ??? Ponei
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 65