Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 65

dany19940
Moderator

Re: Leon 1.9 TDI ARL Allrad

05 Iul 2013, 18:40

Onesti, Bv sau Ms?
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

mihai.b
Subiect Autor

05 Iul 2013, 19:16

dany19940 scrie:
Onesti, Bv sau Ms?

:yh ...Brasov "Probably the Best City in the World" :tongue

dany19940
Moderator

05 Iul 2013, 21:10

...fraza era ceva cu " beer " parca... :tongue

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

mihai.b
Subiect Autor

05 Iul 2013, 21:21

asa e dany..dar comerciantii de pe Str. Republicii, mai bine zis cei care le furnizeaza acestora umbrelele pentru terase au adaptat mesajul si a iesit asa ceva :D

Imagine

dany19940
Moderator

05 Iul 2013, 21:29

Tz tz tz, si aici se umbla cu plagiate...hmmm...nu gud....

mihai.b
Subiect Autor

05 Iul 2013, 21:40

nu e tocmai plagiat dany, pentru ca toate umbrelele au pe ele si sigla Carlsberg, cred ca au un parteneriat cumva... :hi

dany19940
Moderator

06 Iul 2013, 08:19

Asa o fi...

mihai.b
Subiect Autor

12 Aug 2013, 16:42

Nu am mai scris pe aici de ceva vreme...la masina nu am mai adus nimic nou, nu prea mai am ce sa-i fac, poate doar sa-i pun la punct cele cateva defecte de natura optica (puncte de vopsea sarita, mici zgarieturi, dar pentru astea este nevoie de revopsirea elementelor respective)... asa ca saptamana trecuta am facut o excursie pana la Praga :yah

masina merge super, avand in vedere ca am plecat in plin cod portocaliu de canicula :sunny: .... ruta a fost Brasov-Deva-Timisoara (unde am stat 1 noapte la niste prieteni)-Budapesta-Bratislava-Praga la dus si Praga-Bratislava (oprire pentru o plimbare scurta prin centrul istoric)-Parndorf (pentru shopping dar fiind duminica am gasit inchis :( )-Budapesta-Arad-Deva-Brasov la retur. de reprosat, absolut nimic, poate doar telescoapele putin prea dure :bounce: (ma gandesc serios sa trec la ceva mai calitativ pentru a rezolva problema) pt. autostrada din Cehia.

La intoarcere am reusit performanta sa ajung cu plinul facut la Praga, pana la Deva unde mai aveam combustibil pentru inca 130 de km, consum 6.1%, mers 130 km/h cu tempomatul, exceptand portiunea Bratislava-Parndorf-granita austriaco-ungureasca (Mosonmagyarorvar) unde am mers pe drumuri nationale. Eu zic ca este o performanta excelenta pentru un motor ARL 4motion care a ajuns la 215k km.
NU RECOMAND NIMANUI ASTA si poate unora o sa vi se para o tampenie, nici NU ESTE MOTIV DE LAUDA, dar PE PROPRIA RASPUNDERE am incercat si un top-speed avand in vedere ca au permis conditiile, masina face 220 km/h lejer (2 persoane +bagaje) ...se mai putea dar nu am vrut sa risc mai mult.

Despre Praga, este un oras foarte frumos care merita vizitat, pentru mine nu a fost prima data cand am ajuns aici, dar a fost prima data in calitate de turist si in vacanta. Nu stiu cum este in alte perioade din an, dar acum era plin de turisti, te calcai efectiv in picioare in zona istorica. Chiar si asa, preturile sunt de bun simt, pentru toate posibilitatile.

Atasez si cateva poze ca m-am lungit cam mult cu vorba :(

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

HUNTER
HUNTER

12 Aug 2013, 16:52

te-ai plimbat ceva, nu gluma. masina buna, intretinuta, era clar ca trebuie sa se poarte exemplar, la cata grija ai de ea. foarte bun consumul avand in vedere pedigreeul masinii.
cat despre top speed, te-ai scos, ai o circumstanta atenunata in fata lui Roger, pt ca ai scris ca nu recomanzi, altfel, te certa tare :lol: :lol:

mihai.b
Subiect Autor

12 Aug 2013, 16:57

nu mi-am dat seama ca unele poze sunt intoarse, nu am apucat sa le editez inca :oops:
in alta ordine de idei, ma gandesc sa schimb interiorul RECARO sa revin la scaunele sport, standard... am nevoie de putin mai mult spatiu in spate. Nu fac un topic de vanzare deocamdata, daca cineva este interesat, discutam. Ideea e ca as vrea sa fac schimb cu cineva care are scaunele sport pe masina si este interesat de cel RECARO.

Conditiile le discut pe privat daca cineva este interesat, ceea ce vreau eu de la cel cu care voi face schimbul, este ca scaunele sa fie intr-o stare buna, nu sunt interesat de scaune cu textilul rupt, gaurit, etc. pentru ca asa sunt si ale mele.

mihai.b
Subiect Autor

12 Aug 2013, 17:05

mersi HUNTER...mi-am asumat de la inceput si criticile care e posibil sa urmeze...am vrut doar sa impartasesc din experienta, sunt convins ca nu sunt singurul de pe forum care a depasit viteza legala :hi ...totusi am incercat asta pe autostrada la o ora si intr-o zona unde nu mai era trafic aproape deloc. Totusi pentru astfel de experimente, doritorii sunt rugati sa mearga pe circuit :tongue

si o poza cu masina

Imagine

Roger
Moderator

12 Aug 2013, 17:10

Oricum viteza aia este pe autostrada, in afara tarii, liber, fara carcote si competitii puerile, right :drive
Pacat ca dai interiorul de Cupra R. La scaunele Sport, buretele e mai moale si risti sa aiba aripioarele de la sezut tocite si atingi de fier. Eu zic sa nu te intorci la interiorul Sport si sa ralai la RECARO.
Frumos la Praga :hi

mihai.b
Subiect Autor

12 Aug 2013, 17:16

asa e Roger...conditiile au permis :drive
nu o sa schimb interiorul decat cu unul in aceeasi stare ca si al meu. nu sunt hotarat 100%, dar daca este cineva interesat si gasesc ceea ce caut atunci renunt la el

87DRN

13 Aug 2013, 09:35

ai bagat ceva km cu masina asta care e tipla dar nu inteleg sau nu am fost eu atent de ce spui asta "NU RECOMAND NIMANUI ASTA si poate unora o sa vi se para o tampenie"?
app: ARL 2WD merge 230 pe ocolitoarea BV :yh
Leon TDIARL Top Sport

Roger
Moderator

13 Aug 2013, 09:44

Dorine, e vorba de ce scrie aici sau pe forumuri in general si ce inteleg unii junori care vor sa vada si ei cat ''baga'' limuzina lor. Cu alte cuvinte, fara prea multa experienta si cu hormonii pana in motul capului li se pare cool ce vad pe aici si vor si ei. Uite asa rup oasele lor si ale altora.
Chestiile ilegale si blanariile e bine sa se discute in privat sau sa nu se afiseze public. Toate astea din motive de siguranta. Gandeste-te cand o sa ai copii mari si o sa-i lasi sa plece din cuib...cu 220 km/h, pe langa Brasov. Cum ti se pare? :hi
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 65