Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

zapacitule
Subiect Autor

Problema urgenta Va rog sa ma ajutati

06 Iun 2012, 20:35

Buna tuturor numele meu este Marius si am o problema seriosa cu masina .
Am un seat Cordoba din 2000 iar problema mea este urmatoarea
nu imi merge inchiderea centralizata decat in anumite conditi si este forate ciudata treaba ce se intampla este ca masina nu se deschide decat din cheie adica din butoanele de pe cheie , daca incerc sa o0 deschid cu cheia adica sa o introduc in iala nu merge .. ceeace este ciudat din urmatoarele motive .. daca am cheia cu telecomanda in contact sa zicem sau cealalta nu conteaza care dintre ele si ma duc si deschid usile manual atunci merge si inca ceva ciudat daca stau in masina si incer ca inchid usile de pe portira se inchide daca incer pe urma sa deschid nu mai merge , merge decat sa inchid , daca pun contactu la masina si inchid si deschid pe pe butoanele de pe portiera iar merg.... va rog sa ma ajutati ca nu mai pot de nervi nu inteleg ce se intampla

lucianluce

Re: Problema urgenta Va rog sa ma ajutati

07 Iun 2012, 09:13

Nu am inteles nimic... :blackeye:
Seat Toledo, 1.6 16V, 105CP AUS
Dacă eşti posedat de o idee, o vezi pretutindeni, chiar îi simţi mirosul
viewtopic.php?f=40&t=10697
Imagine

dany19940
Moderator

07 Iun 2012, 10:27

Bun nick-ul folosit :lol: ...Fa si tu o diagnoza totusi, poate afli mai multe.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

zapacitule
Subiect Autor

07 Iun 2012, 14:38

deci ce nu ati inteles :( imi merge decat inchiderea de pe cheie adica telecomanda .. daca mag cheia in yala de la usa si rasucesc nu se deschide inchiderea centralizata ... daca deschid masina din telecomanda adica din butoanele de pe cheie si intru in masina puin contactu la masina si ies din masina bag al doilea set de chei in yala de la masina atunci merge sa si inchid sa si deschid .. la fel se conporta si cand sunt in masina de exemplu .. stau in masina fara sa introduc cheile in contact inchiderea centralizata (butoanele care se afla in stanga soferului) daca o apasa nu functioneaza , doar daca introduc cheia in contact si pun contactu atunci functioneaza inchiderea centralizata de pe usa de la sofer .. sper ca acum ati inteles

zapacitule
Subiect Autor

17 Iun 2012, 15:06

da am rezolvat problema era de la o singuranta semi arsa care mai face un pic de contact .. am schimbato si merge acum