Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

mususk266

Re: Leon de Piatra

08 Iun 2012, 08:08

Exclus ambreiajul sa se duca mai ales ca de la 75cp la 90 e nimica toata, poate ai facut tu liniute cu masina, eu am ambreiaj stock la masina si nu am probleme atata timp cat exploatez masina corect.
Vorbeste cu un tuner pentru mai multe detalii.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

HUNTER
HUNTER

08 Iun 2012, 09:41

Zay,beculetul din usa la sofer nu merge pt ca e posibil sa se fi dus switch-ul din broasca(e boala la leonuri,toledo si golf4),dar se poate repara sau inlocui daca e cazul.nici la mine nu merge,nu se aprinde nici beculetul si nici nu pot incuia sau descuia usa cu cheia,doar din telecomanda.
cd-player-ul incearca sa-l curetisi ,sau daca tot tii neaparat sa-l schimbi,pune ceva performant,gasesti informatii pe forum de la baieti care si-ai schimbat aparatele.cat despre boxe,am auzit multe regrete de la baieti care au renuntat la cele OEM si nu mai sunt multumiti de calitatea sunetului,si ori pui unele super bune,ori cauta unele sh bune.(eu am mers cu un leon care avea mp3 player pioneer si boxe tot pioneer,dar,frate,muzica la mine in masina se aude de 10 ori mai bine decat in acel leon)
magazie de cd-uri nu ai in torpedo?

zaytsuca
Subiect Autor

08 Iun 2012, 18:21

E switch-ul de vina, nu se aprinde nici plafoniera. O sa dau jos fata la usa si verific ce si cum...am colindat un pic dezmembrarile din zona dar nicaieri nu am gasit seat si erau destul de mari (cel putin cel de la Valea Moldovei si Raucesti).
Nu am magazie in torpedou, e doar aura CD sitemul audio..oricum e nu e pe lista cu prioritati achizitia de mp3. Am cumparat aproape toate piesele pentru revizie, mai astept uleiul si saptamana viitoare sper sa intre la schimbat.

Azi am luat şoşoni de vară, am schimbat becul de la butonul de Ac si i-am facut baie...nu o duc la spalatorie decat rar, pun mana pe aspirator si turbojet si iese ca noua:)

Imagine
Imagine
Unii beau din fantana cunoasterii. Altii fac gargara.

Leon 1M/2004/TDI - second chance in life
Imagine

CristianACS

08 Iun 2012, 19:43

Felicitari pt. achizitiile facute. Bafta
Seat Leon 1M Top Sport , ARL - 133kw
Ex: Seat Leon 1M Sport, ASV - 81kw

Bogdan_DKE

08 Iun 2012, 20:44

bravo bre, esti pus pe fapte mari ;)
Leon 1M 1,9 TDI/66 kw ALH
Imagine

Eşti prost şi vrei să te afirmi? Aprinde proiectoarele! Eşti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceaţă!

HUNTER
HUNTER

08 Iun 2012, 21:16

bune gume ti-ai luat.
buna si oportunitatea pt vopsirea in rosu a etrierilor
bafta in continuare,ca vad ca merg investitiile.sa ne ti la curent cu modificarile si evident,cu poze. :hi

zaytsuca
Subiect Autor

14 Iun 2012, 20:25

Azi am schimbat distributia si pompa de apa, filtrele toate, iar maine schimb uleiul, 2 bucse si un burduf la planetara. Am comandat si scut de metal ca sa fie treaba buna.
Am deja mia de km si ma declar multumit de masina, cum trage, cat consuma si cum se comporta.
Si ceva inedit, vazusem un seat la Roman dar fiind din 2003 si avand mai multe minusuri la caroserie am optat pt cel care il am acum. Amicul care fusese cu mine atunci a fost atat de placut impresionat de masina mea dupa o plimbare incat s-a hotarat si l-a cumparat el pe cel care il vazusem impreuna...super, masina mea a determinat pe cineva sa cumpere una la fel!!! :drive

Imagine

Mariusino

15 Iun 2012, 09:27

Bine ai venit si din partea mea, stai linistit, ai facut o alegere buna. Legat de resoftare , eu am facuto la 230k si nu sunt probleme, diferenta de putere, crede-ma, te va incanta si mai ales te va ajuta foarte mult in depasiri. Bafta oricum in tot ce inteprinzi. :drive
SEAT LEON 1.9TDI-ASV-110CP+++

zaytsuca
Subiect Autor

20 Iun 2012, 08:03

Revin cu cateva intrebari:

Am alarma de fabrica (sau cel putin asa zice in vagcom), e activata, dar nu se aude nimic cand inchid/deschid masina, niciun bip. Cand da test in vagcom deasemenea tace, e posibil deci sa fie arsa sirena. Imi puteti spune unde se gaseste localizata?

Am cautat pe forum daca se poate activa follow me home, sau cand descui masina sa se aprinda farurile...nu am gasit decat pt 1P. La 1M nu se poate activa/monta acest modul?

Multumesc

Imagine

HUNTER
HUNTER

20 Iun 2012, 08:05

se poate activa folow me home/leave home,dar iti trebuie montat modulul.Danny sau Cosmin te pot lamuri cel mai bine cu privire la acest aspect.deci merge si pe 1M,din cate imi aduc eu aminte ca am citit.

gamer555
ClubSEAT Admin

20 Iun 2012, 10:04

daca ai alarma din fabrica, se poate activa sunet pt armare / dezarmare cu vagcom,vcds. o sa faca un claxon / doua claxoane mai exact. multi prieteni de-ai mei faceau misto de mine, se aude ciudat acel "horn" scurt :)
despre follow me home/leaving home nu stiu

zaytsuca
Subiect Autor

06 Iul 2012, 08:04

Am ramas in urma cu actualizarile. Am deja peste 2000km facuti si singura problema e legata de indicatorul de la motorina, am scris si in topicul dedicat dar nu mi-a raspuns nimeni..scriu si aici::)

Am si eu o problema legata de indicatorul de motorina. Azi dimineata cand am pus contactul am vazut ca acul indicator oscileaza....am mai patit asa 1 data cand s-a dus la plin desi stiam ca am doar 1/2 rezervor, atunci si-a revenit dupa cateva zeci de km.
Acum insa a facut de mai multe ori nazuri, ba nu s-a ridicat deloc, ba s-a dus la plin, ba se misca de unul singur.
De la plin am facut vreo 600km, acul era un pic sub 1/2
Banuiesc sa fie un contact imperfect sau un fir intrerupt dar e bine sa intreb...
Video:
View My Video
http://tinypic.com/m/flacqu/1

Si ieri am inmatriculat masina, NT83BOZ :drive

Imagine

zaytsuca
Subiect Autor

09 Iul 2012, 17:31

~3000km...coafura rezistă :mrgreen: . Poate dacă pun poze primesc răspuns la întrebări:)

Imagine

Imagine

Imagine

CristianACS

09 Iul 2012, 21:08

Te salut. De ce nu cauti un pic la Probleme 1M?? Aveam eu un topic dar am vazut ca m-au ajutat prea multi (cunoscatori) si a trebuit sa descopar singur, poate te pot ajuta cu o informatie. Problema la mine era din rezervor de la "pompa" de motorina. Cand plecam de pe loc, sau cand luam curba incepea acul s-o ia razna. Poate si la tine e tot de acolo, la un audi era tot problema ca a ta si s-au "oxidat" contactele de pe "pompa" din rezervor - curatindu-le nu a mai avut problema. Numa` bine
Seat Leon 1M Top Sport , ARL - 133kw
Ex: Seat Leon 1M Sport, ASV - 81kw

mususk266

09 Iul 2012, 22:22

tare stickerul de pe usi :wink: officialy pimped :tongue
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10