Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

radu4iasi
Subiect Autor

Re: RDU

19 Iun 2013, 23:32

Multumesc @ionut si tuturor pentru sfaturi.

A venit bara fata deci pot incepe proiectul.

Ultimele poze cu ea portocalie

Imagine

Imagine

Imagine

ionutblv
BLV SCENTS

20 Iun 2013, 16:37

Cum te intelegi cu drumul pana acasa? :hi

radu4iasi
Subiect Autor

22 Iun 2013, 05:26

E ok deocamdata. Acum 2-3 luni, chiar daca as fi avut carnet, as fi ales mersul pe jos la ce cratere erau :D

radu4iasi
Subiect Autor

28 Iun 2013, 00:28

Work in progress...

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

ionutblv
BLV SCENTS

28 Iun 2013, 07:11

Ai in plan si alte roti? :mrgreen:

samson

28 Iun 2013, 07:21

Interesanta bara fata...acum i-ar trebui si niste faruri OEM, cu modelul asta cred ca i-ar veni foarte bine, iar eleronul e nebunie curata...
Imagine

Eu raman la parerea ca, daca vrei sa-ti arati "formele"(ma refer la bara fata in principal) culoarea neagra nu e ce-a mai potrivita.
Masina arata foarte bine si cu prima ocazie, cand ajung in zona, poate ne si cunoastem..... :hi
Altea Stylance 5P..... 2.0TDI .... 180hp/400Nm ___ viewtopic.php?f=79&t=10026
Ssssssseat Ibiza 6L ..... 1.4TDI ..... 75hp+ ___ viewtopic.php?f=33&t=3910
Manual Altea http://www.mediafire.com/?27wgzlzn4ihedlc
DIY-uri.... http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=84&t=12486

gamer555
ClubSEAT Admin

28 Iun 2013, 09:48

interesant kit, eleronul je design = win, acum vad ca astept bara spate. si da, merg niste jante pe 17 macar, un alt model (asta l-am vazut pe masini de toate felurile). la fel ca samson, nu sunt fan al farurilor "bling".

spor :cheers

TIBI

28 Iun 2013, 12:42

interesanta bara fata,de eleron nu zic nimic... si eu visez unul.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

radu4iasi
Subiect Autor

28 Iun 2013, 16:40

Hei hei hei, farurile sunt OEM!

Le-am schimbat pe alea 'bling' pentru ca nu dadeau deloc bine cu negru. ( vrea cineva sa le cumpere :D ? )

Ce mai ramane in proiect:

- defoliere bara spate

- polish

- vopsit bord negru ( la dealer poate ? )

- cumparat plasa din bazar si pus la bara pentru ca momentan e un gol in gaurile alea

- in cotinuare, vreau evazari aripa, stilul

Imagine

parerea mea e ca o face mult mai lata si sportiva, vizual

- proiector in bara, legat la ceata

- DRL in bara legate la pozitie, dar vreau ceva sa stea bine, gen

Imagine

si cam atat.

Din pacate, rotile de 17 nu sunt in proiect pentru ca astea ale mele le-am luat de noi - jante ( 500 eur ) + anvelope ( 250 eur ) si nu as arunca 750 eur pe fereastra, mai ales ca nu au nici 8000km...

Daca m-as intoarce in trecut, probabil mi-as fi luat de 17 si alt model. Atunci nu aveam inspiratia si cunostintele din clubseat care m-au invatat ce inseamna aspect frumos si modificari placute la o masina . Probabil mi-as fi luat si alt motor ( fr ) , dar trebuie sa ne descurcam cu ce avem :D mi s-a luat carnetul pentru viteza si cu motorasul de 1.6, deci I'm good.

O sa fiu plecat in Turcia o luna deci va lua pauza proiectul. Cand vin, in august, poate ne intalnim :D

gamer555
ClubSEAT Admin

28 Iun 2013, 16:55

foarte bine ca ai scapat de faruri. cat despre evazari, daca o faci fara sa schimbi jantele cu unele mai mari si late (plus ET mic) care sa iasa in afara, o sa ii faci mai mult rau decat bine la look. o masina wide cu rotile in interior e foarte urata... mai ai varianta distantierelor, dar nu iti poti pune unele prea mari.

radu4iasi
Subiect Autor

28 Iun 2013, 17:26

Ok atunci, o sa consider si varianta rotilor. Mai studiez problema :D

dani_stefan23

29 Iun 2013, 18:47

Arata bine bara...cum a spus si gamer, mie si acum mi se par mici jantele pentru ca noua bara face masina sa para mai joasa
si automat jantele par si mai mici decat sunt. Pentru un asa kit ti-ar trebui jante de 18 cu un 8j si et 35. Daca vrei sa faci si evazari
cred ca nici macar astea nu sunt potrivite si o sa iti trebuiasca distantiere.
Spor la treaba!

radu4iasi
Subiect Autor

01 Iul 2013, 16:12

Aha.. clar.. :)) nu ma pricep la ET-uri si minuni de astea.

O sa va cer sfatul cand vine timpul :)

radu4iasi
Subiect Autor

13 Sep 2013, 18:34

Update

Polish la colegul Bogdan_wtb

Imagine

Nu am poze de after :-s decat cu masina murdara

Leduri C5W pe pozitie

Revopsit aripa stanga spate ( era lovita + rugina ), reparat prag - la interdip iasi

Vopsit bord negru - la interdip iasi

Imagine
Imagine

Montat plasa fagure dupa bara

Montat DRL

Imagine

care cred ca le voi scoate si voi baga un DRL in forma de proiector pentru ca lumininile sa corespunda in culoare ( drl is prea albastre, pozitiile albe )

ce parere aveti de http://www.okazii.ro/faruri-si-lumini/a ... a118349452 ? 6000 K e ok ? s-ar potrivi cu pozitiile ? din ce vad aici - http://imgc.classistatic.com/cps/blnc/1 ... d1_20.jpeg - mi-ar trebui 4300 K :(

In incercarea de a avea lumina alba si la faza scurta, am achizitionat Philips Blue Vision care cica e Xenon-like dar am luat tzeapa, e tot galbena lumina

Before
Imagine
Imagine

After
Imagine
Imagine

Chiar daca pare ca bat mai bine, mie mi se pare ca vad mai prost decat cu alea originale. Oricum, cred ca o sa trec inapoi la xenon si o sa reglez farurile mai jos sa nu deranjez ( fiindca nu am lupa pe farurile OEM )

Praguri din kitul A2

Imagine
Imagine
Imagine

Nu prea stiu la cine sa le montez, trebuie sa fie cineva care se pricepe, sa dea gaurile si sa izoleze corect ( sa nu rugineasca )

Mai trebuie niste jante pe 17 cu anvelope mari daca se poate ( roata sa fie cat mai mare ) ( ma gandeam la DOTZ HANZO - http://static.pagenstecher.de/uploads/7 ... anzo_m.jpg - astea is 17 ? ) si e gata masina

Alte noutati ar fi - ma gandesc sa trec la o masina care s-o pot folosi iarna, sa nu dezapezesc soseaua iarna cu spoilerul - ma gandesc la Jeep Grand Cherokee 3.0 ( ce parere aveti de masina ? ) as vinde Seatul dar probabil nu mi-as scoate nici 50% din banii si pasiunea care le-am investit

bgd_b92
Bogdan

13 Sep 2013, 20:28

Arata frumos masina, bravo :hi personal nu imi plac pragurile si bara fata..prefer ceva cat mai OEM ( kit cupra / Aero ) si ai fi putut sa mergi linistit si iarna fara sa raschetezi ; eventual o mai inalti din cauciucuri iarna ; despre jeep grand cherokee..depinde despre ce model vorbesti..cele vechi au fost masini bune..la vremea lor..si consuma de rupe (15-20 urban )..niciodata nu mi-au placut jeepurile deci poate sunt subiectiv...dar daca ar fi vreodata prin absurd sa aleg un jeep, cu siguranta as alege Land Cruiser sau Range Rover/Land rover...sau daca vrei un "jeep" low cost cu care sa`ti faci treaba, poti alege duster :hi daca tot iti pui xenon, fa un efort si pune`ti si lupe in far ; eu asta o sa fac la ibiza mea cu prima ocazie ; costa ~650 lei cu tot cu manopera,lupe si xenon :hi
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11