Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

LADY3
Subiect Autor

oglinzi exterioare pliabile electric

27 Sep 2008, 13:45

Am cumparat un Seat Ibiza de 1,4 de la PBA acum 3 saptamani.
Si deja a aparut prima problema la oglinzile pliabile electric:una dintre ele se da peste cap ,adik nu se mai opreste ...
Am fost la PBA ,ca doar e in garantie....Si urmeaza inlocuirea piesei resp ,care trebuie comandata.
Deja m-am invoiat de la servici de 2 ori pt problema asta.
Ce mai urmeaza?Aveti idee?Ca sa stiu la ce ma astept

Remus
Membru Fondator

27 Sep 2008, 13:55

Ce optimista esti :P !!! Poate va fi singura problema :P !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

Bamse
Moderator

27 Sep 2008, 14:05

nu cred ca ar mai trebui sa se mai intample ceva.....dar dce nu iti prezinti si tu masina,?
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

one_ship

Dovada

27 Sep 2008, 14:32

Fa o poza sa vedem si noi cat de departe se duce... :) Daca nu e sigur sitem electric mai bine fa-l manual. E mai sigur... In rest ai grija in trafic. Trebuie udata :lol:
Respect in trafic!

BALTAZAR2003
Moderator

27 Sep 2008, 15:06

Pentru asta este garantia, pentru defecte de fabricatie.
Pana si echipamentele pentru uz militar au garantie. :shock:
Probabil toti am fost necajiti de diverse nimicuri la ridicarea masinii, dar la urma urmei, este si ea facuta tot de oameni, poate ala care a asamblat oglinda ta a avut copilul racit si se gandea la el nefiind atent ce face.
Trebuie sa recunoastem ca toti avem si zile nasoale la job cand mai si omitem mici amanunte :shock: .
Fii mai optimista, bucurate de masinuta si poate o prezinti. :lol:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

LADY3
Subiect Autor

mda

04 Oct 2008, 12:08

Ce poze sa ii fac ,ca am de gand s-o vand,asta din cauza service-ului de 2 lei.
Desi masina e cump in sept,deci 2 ani e in garantie,nici macar nu m-au sunat sa ma anunte ca nu a venit piesa ce tb inlocuita.Practic faceam drumul degeaba pana la porsche aviatiei.
Oricum nu o sa scape asa usor ,pt ca ii reclam la OPC .
Cam asta a fost exp mea ci porsche buc aviatiei.
Ma intreb daca era o defectiune serioasa ce faceam?stateam cu masina in garaj pana aveau ei chef sa ma sune ?
Mi-e clar ca nu sunt seriosi deloc si nu o sa imi cumpar nimic de la ei.

BALTAZAR2003
Moderator

04 Oct 2008, 14:43

Ei, lasa ca nu are nimic de aface fiabilitatea masinii cu un anume service.
Vezi ca este o sectiune speciala dedicata unitatilor service, poti sa citesti si sa hotarasti care este cel mai bun service.
Puteai sa faci reclamatie la PBA pentru incompetenta angajatului care a omis sa anunte, ori sa comande piesa.
Parerea mea personala, ca masinile sunt foarte bune, partea de intretinere.... Traim in Romania!. Asta se simte la tot pasul.
Asa ca, bucurate de masinuta si nu baga in seama toate maruntisurile.
:D
Imagine

Puffy

Re: mda

04 Oct 2008, 17:20

LADY3 scrie:
Desi masina e cump in sept,deci 2 ani e in garantie,nici macar nu m-au sunat sa ma anunte ca nu a venit piesa ce tb inlocuita.Practic faceam drumul degeaba pana la porsche aviatiei.
Ma intreb daca era o defectiune serioasa ce faceam?stateam cu masina in garaj pana aveau ei chef sa ma sune ?

Sfatul meu este sa nu te descurajezi asa usor!!! Cauta si alti dealeri... sunt unii mult mai seriosi la capitolul service...
Eu stau la 3 minute de PBA si nu imi duc masina la ei, nici daca, DOAMNE FERESTE, se strica in fata service`ului lor!!!

The teacher
Profesoru

Re: mda

04 Oct 2008, 18:16

LADY3 scrie:

NU dezarma doar pt. atat , sunt altii mai nesimtiti decat , astia ai tai , care te-au necajit , depinde unde stai , iti recomand Alto Syncro , in Com. Pantelimon, acolo se poarta altfel , cel putin cu mine si cu prietenii mei ..........................daca vrei iti recomand pe cineva de acolo

kalimdor

09 Oct 2008, 10:05

Am si eu o problema tot cu oglinzile...masina am luat-o second si e din 2003 si are oglinzile reglabile electric si pliabile tot electric.Au mers toate ok o perioada pana cand nu au mai vrut sa se plieze si acum numai merge nici reglajul.Cu joystick-ul in pozitia de pliere pot acum sa reglez oglinda dreapta...in pozitiile L si R nu se intampla nimic...are cineva idee de ce a luat-o asa razna?posibil sa fie joystick-ul defect si sa nu mai faca contact bine?pe la reprezentanta inca nu am ajuns cu ea sa vad ce zic....sa nu ma sperii de pret:))))
Ibiza Signo 1.4 16V (BBY) 2003

BALTAZAR2003
Moderator

09 Oct 2008, 10:38

Posibil sa fie uzate ori murdare contactele butonului de comanda.
Vezi ca reprezentantul unitatii service din timisoara este destul de activ pe forum, (mihaiu) poti sa intrebi de pret, :lol: asta asa sa nu te sperii, dar nu cred ca o sa te coste o avere o verificare.
Imagine

Breazu
breazu

09 Oct 2008, 17:21

Ma desi eu am avut probleme cu Metrotehnica ii recomand in continuare ca service,treci si p la ei si fiindca tot sunt in drumul meu te poat ajuta eu cu drumurile p la ei.pune si tu poze cu masina si nu o vinde pt ca eu am tot avut masini iar asta ma satisface p deplin,iar probleme ai sa intampini indeferent de marca masinii.Daca te pot ajuta...cu mare placere.
Ibiza exclusiv 1.2 alba.

BALTAZAR2003
Moderator

09 Oct 2008, 19:36

:shock: kalimdor este din timisoara.... :lol: nu trece pe langa metrotehnica...cred eu :lol:
Imagine

kalimdor

10 Oct 2008, 08:17

de vandut sigur nu o vand ca de abia am cumparat-o si inca am numere rosii pe ea,dupa 2 luni de asteptare am reusit in sfarsit sa ajung cu ea si la RAR si acum astept sa-mi vina CIV:))..masina merge perfect in afara de problema cu oglinzile...care nu-i asa de grava ca nu stau toata ziua sa le reglez...sunt deja reglate cum imi place mie:)La reprezentanta Seat din Timisoara am fost cu masina inainte sa o cumpar si i-au facut testele complete(amortizore,frane,computer), si toate au fost ok...tind sa cred ca e de la butonul de comanda...am mai intrat si pe vwforum si acolo au mai postat si altii ca ar fi sensibil joystick-ul care le comanda si are prostul obicei sa se mai defecteze...dupa ce primesc nr. definitive cred ca fac o vizita in service sa vad daca e chiar asa :wink:
Ibiza Signo 1.4 16V (BBY) 2003

BALTAZAR2003
Moderator

10 Oct 2008, 08:48

ok, sa o conduci cu placere. :D
Poate o prezinti si pui ceva poze cu ea? eventual dupa ce rezolvi problema sa ne spui si noua ce a fost.
Imagine