Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

justliv
Subiect Autor

modificari interior

27 Mai 2012, 18:03

Salut! de mult am vrut sa deschid in topic de genul asta si sa discut cu voi despre anumite imbunatatiri care ar putea fi aduse interiorului masinii. eu sunt genul care incearca sa aduca cat mai multe modificari motorului si exteriorului, lasand in plan indepartat interiorul. insa pana la urma vine intrebarea: dar conditiile si placerea de a avea un interior placut si de a te simti foarte bine in timpul condusului chiar trebuie neglijata? si plus din dorinta de a mai schimba cate ceva la masina, pentru ca schimbarile sunt mereu bine-venite avand in vedere dupa un timp se creeaza o stare de plictiseala, intervine monotonia, am deci s sa va intreb ce ati mai midificat voi prin interior, cum arata interiorul masinilor voastre, cateva idei simple care sa-ti creeze o placere in timp ce conduci:) eu am modelul acela sport-up de 1.9 tdi si interiorul( scaune si bord) e dragut insa neavand navigatie, pare foarte simplu si desuet. stiu ca o navigatie ar schimba extrem de mult aspectul dar mai e de asteptat pana atunci:))
Imagine

cam asa arata interiorul meu momentan. e cam simplu, saracut. de-asta va cer pareri si idei in privinta asta. daca ati facut pentru voi sau daca ati vazut p la alte persoane si v-a placut...sunt sigur k aceste discutii ar fi in beneficiul multora din acest forum:)

mususk266

Re: modificari interior

27 Mai 2012, 18:43

colanteaza bordul in carbon si trage o cusatura rosie pe scaune, toate scaunele, va arata intr-un mare fel :wink:
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

justliv
Subiect Autor

27 Mai 2012, 18:54

bordul e din nuj ce material care seamana cu carbonul... adik estetic. atat.. doar partea aia de plastic de acolo de la casetofon e asa. nu e rea ideea cu cusaturile.:)

justliv
Subiect Autor

27 Mai 2012, 20:26

ma gandeam in partea de jos, sub casetofon sa ii pun ceva k e golul ala acolo, da nuj ce....k eu avand pachet de nefumatori, nu am scrumiera d-aia, nu am nici macar bricheta la masina:)) si as umple cu ceva...

mususk266

27 Mai 2012, 20:33

du-te la service si da bordul jos, colanteaza-l in folie carbon 3D, in rest lasa totul asa cum e, acel spatiu gol eu l-as vedea ca pe un bonus, leon sta prost la capitolul ergonomie, putine spatii de depozitare. acolo merge de minune sa-ti pui un telefon mobil de exemplu.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

justliv
Subiect Autor

27 Mai 2012, 20:42

ms frumos de sfat. cu prima ocazie imi voi face

TIBI

28 Mai 2012, 12:58

mususk266 scrie:
acolo merge de minune sa-ti pui un telefon mobil de exemplu.

Depinde de telefon :roll: ,al meu nu incape.

Bordul(plasticele mai exact) il/le poti da jos chiar tu. Incepi cu rama HU,apoi cu cea a climei,terminand cu cea a ceasurilor.E vorba de cleme si suruburi.
Vopseste-l pt un rezultat mai bun si durabil!
Vezi ca e facut un DIY pt plasticele bordului. :wink:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

boditza

13 Iun 2012, 10:46

eu in locul scrumierei am odorizant din ala la cutiuta de la california scents.. intra perfect :)

livache'87

13 Iun 2012, 11:36

cred ca daca exemplele voastre ar fi urmate si de poze , ar fi mai convingatoare :) primul pas e sa schimbi culoarea anosta a plasticului de pe bord. gasesti ceva modele in catalogul online de pe seat.ro sau .com, dar in general poti face orice iti trece prin cap. mie mi-a trecut ceva de genul

Imagine Imagine

plus un set de covorase textile cu margine colorata si cusaturi pe scaune si va fi alta masina :) bafta
Leon Emocion Sport 1.6 102cepe "intuneric" Orange B-05-KFB
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=5&t=4581

.(\/).
(O.o) <- This is Bunny.
(>.<)

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.