Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

completechip
Subiect Autor

Cumpar Ibiza 6K2, 110CP, TDI, 3 usi

26 Mai 2012, 12:22

Cumpar Seat Ibiza 6K2, 1.9TDI 110cp, in 3 usi.
Va rog poze si oferte la info@completechip.ro
Poate sa fie si cu motorul defect, dar sa fie in stare ok dpdv estetic si tehnic in rest.

0744286693

completechip
Subiect Autor

Re: Cumpar Ibiza 6K2, 110CP, TDI, 3 usi

27 Mai 2012, 13:04

Atentie eventualilor amatori de acelasi model.
Deja am pierdut 200eur numai pe drumuri.

Anunturile acestea:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/se ... res=EXPORT

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/se ... res=EXPORT

sunt TEPE!!!!!

Cea galbena mai are "o strigare" si e vai de capul ei, pentru cea neagra proprietarul m-a pus pe drum de la Iasi la Cluj, pe drum am tot sunat la telefon sa ii confirm ca vin asa cum ne intelesesem, m-am oprit dupa 200km din drum si am asteptat un timp pt ca inca nu raspundea la telefon, cand am raspuns l-am rugat sa vina si el 100km in intampinarea mea ca sa recuperez timpul pierdut asteptandu-l pe drum si a refuzat (bineinteles ca m-am oferit sa ii platesc deplasarea dus-intors). Vazandu-ma ca insist, a zis ca l-am enervat si nu imi mai vinde masina.

Asta e Romania uneori!!!!

ciprian83
Zorro

27 Mai 2012, 13:15

Dar tu targuri auto nu frecventezi???
Daca tot ai ajuns in Cluj sau poate esti din Cluj acolo este un targ auto impresionant.
De ce nu ai luat direct de acolo???sau din multe alte targuri auto?
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004

completechip
Subiect Autor

27 Mai 2012, 21:13

Sincer nu cred in sansa de a gasi masina asta in targ. Mai mult de atat, nu am timp de nici o culoare sa umblu prin tara dupa masinuta asta. Cat despre Cluj, nu am ajuns acolo, vazand ca omul nu raspunde, m-am oprit dupa vreo 200km parcursi de la Iasi si am asteptat sa isi deschida telefonul. Cand s-a intamplat asta, i-am explicat ca sunt plecat de dimineata si era deja ora 14, si l-am rugat contracost sa vina sa aduca masina la Reghin, sa pot ajunge si eu la Iasi tot azi, pentru ca deja m-a intarziat suficient prin faptul ca nu mi-a raspuns la telefon asa cum am stabilit.

Cea galbena avea un anunt de genu: impecabil tehnic si estetic, am vorbit cu stimata doamna care o detinea, mi-a zis ca masina e super, a vopsit-o toata pe Casco, etc. Cand am ajuns la fata locului imi spune "dom'le, masina are 2 mari probleme"...pai stai putin, ori e impecabila, ori are 2 mari probleme...restul nu-l mai detaliez, masina arata de parca a fost in razboi.

Total pierderi: 1 zi lucratoare, 1 duminica si aprox 200eur.

Revenind:

Se cauta in continuare Ibiza 6K2, 1.9TDI 110cp, 3 usi.