Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

bogy
K.I.D
Subiect Autor

Club la prima vedere

25 Sep 2008, 20:22

Am deschis acest topic pt ca eram curios: ce impresie ati avut despre forum PRIMA DATA cand l-ati vazut?
Eu recunosc ca nu m-am uitat pe el atunci cand am intrat. Am intreat pt ca vroiam sa postez un anunt despre masina. Am vazut ca am fost lasat sa ma inregistrez cu toate ca aveam doar 13 ani si mi-am zis ca asta e un + pt forum. Apoi am inceput sa "rasfoiesc" forumul. Mi-a placut atmosfera prietenoasa si imi lasa o impresie buna. Chiar ma gandeam cum sa-l conving pe tata sa ajungem la o intalnire. Apoi ajung la "Poze cu membri clubului" si il vad pe fondator (Remus) si m-am speriat :shock: (fara suparare) par lung, umeri lati, mi-am zis "Mai, omul asta e FIOROS" :D dar in f scurt timp mi-am dat seama ca m-am inselat. Voi ce reactii ati avut cand ati vazut forumul? :D
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

Bitigaby

25 Sep 2008, 20:27

Pai...mi-am prins urechile, la modul ca erau multe de citit si de informat. Si nici nu stiam ce si pe unde. Insa m-am descurcat. Insa ce au de zis "monstrii sacrii" ai acestui forum?
Leon, 2.0 TDI 170 CP

"No one can whistle a symphony. It takes a whole orchestra to play it. " (H.E. Luccock)

Testosul

25 Sep 2008, 20:42

Monstri sacri? Unde sunteti monstrilor? :wink:
Asa, eu cand am intrat prima data pe acest forum, am ramas masca din multe puncte de vedere in sensul pozitiv al cuvintului (n.r masca), comparindu-l cu un alt forum puternic unde este prezent si brandul Seat (din ratiuni de alergie nu voi mai spune numele), si aici am ramas. :wink:

Puffy

25 Sep 2008, 21:36

Eu cand am intrat pe forum erau 4 sau 5 useri inregistrati... va dati seama ca nu prea am putut sa imi fac o parere....

Florin&David
JAF

26 Sep 2008, 03:49

Eu cand l-am descoperit deja era u un numar maricel de membrii.
Am citit toate articolele in care se vorbea de viitoarea mea masina, mi-a placut atmosfera in care se purtau discutiile si am hotarat sa ma inregistrez si eu.
Acum sunt aici. Un "maniac" al clubului, cum m-a numit sotia mea aseara in timp ce eu raspundeam la mesajele private iar piciu ma astepta in cada sa il spal deoarece se saturase de joaca. :P :P :P
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

marian_iam
V.I.P.

26 Sep 2008, 06:33

eu m-am inregistrat pe la numarul 80 si ceva!
cu toate ca erau 80 de membri, erau ceva articole scrise ...
baietii si fetele super ok!
aaa... invitatia am primit-o de la remus ... mi-a dat add pe mesenger si mi-a spus sa intru pe clubseat.eu
si cam atat!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

razmih

26 Sep 2008, 07:24

Eram familiarizat cu ce inseamna un forum, asa ca nu m-a luat nimic prin surprindere :D

Bamse
Moderator

26 Sep 2008, 08:03

mda...la inceput m-am bucurat ca fac parte dintr-o club de masini....ca am si eu masina cu care sa ma laud si pe care sa o prezint......dupa care am descoperit oamenii si m-am infipt adanc.....si pana nu ajung sa fiu cel care da cele mai multe mesaje nu ma las!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

BALTAZAR2003
Moderator

26 Sep 2008, 09:34

Eu eram in cautare de impresii despre viitoarea masina, care trebuia sa vina.
Am aplicat cam la tot ce am gasit cu seat, :D pentru ca ma intereseaza in principal partea practica, adica de ce apar si cum se rezolva anumite hibe.
Activitatea principala o am pe acest forum pentru ca este mai dezghetat, oamenii de aici sunt super .(pana acum :D )
Am zis ca daca pot sa ajut pe cineva cu un sfat ori sa invat ceva din ce au realizat altii este ok.
Oamenii este bine sa ii iei asa cum sunt, viata este prea scurta si de kk pentru a o complica inutil.
Precum are scris si remus la semnatura, nu suport regulile altora, mai ales daca sunt absurde!.
Deci bogy, este bine sa cerni si sa inveti tot ce este bun, si sa nu neglijezi scoala!
Vezi ca este o melodie... :D nu conteaza cat de lung am parul :D (asta ca si eu am avut plete :twisted: )
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

Testosul

26 Sep 2008, 09:39

BALTAZAR2003 scrie:
Eu eram in cautare de impresii despre viitoarea masina, care trebuia sa vina.
Am aplicat cam la tot ce am gasit cu seat, :D pentru ca ma intereseaza in principal partea practica, adica de ce apar si cum se rezolva anumite hibe.
Activitatea principala o am pe acest forum pentru ca este mai dezghetat, oamenii de aici sunt super .(pana acum :D )
Am zis ca daca pot sa ajut pe cineva cu un sfat ori sa invat ceva din ce au realizat altii este ok.
Oamenii este bine sa ii iei asa cum sunt, viata este prea scurta si de kk pentru a o complica inutil.
Precum are scris si remus la semnatura, nu suport regulile altora, mai ales daca sunt absurde!.
Deci bogy, este bine sa cerni si sa inveti tot ce este bun, si sa nu neglijezi scoala!
Vezi ca este o melodie... :D nu conteaza cat de lung am parul :D (asta ca si eu am avut plete :twisted: )

Si eu am avut parul lung....ehe ce vremuri....pe vremea aia mai si cantam....

razmih

26 Sep 2008, 11:13

Mda si eu. Timp de 9 ani, din pacate acum vad ca nu ii mai place la mine, se muta.

Smokerson

26 Sep 2008, 12:04

Eu am aflat de forum de la o tipa cu care colaboram pentru un eveniment. Fiind in delegatie departe de casa, am stat vreo 2 seri la rand sa citesc cam tot ce s-a scris pe aici si mi-am facut o parere suuuuper buna. Aveam masina doar de 2 zile si am citit cat s-a putut despre ea, performante, etc . All in all, nota 20 pentru "atmosfera"
Squirrels are just rats in cuter outfits!!

Testosul

26 Sep 2008, 12:05

razmih scrie:
Mda si eu. Timp de 9 ani, din pacate acum vad ca nu ii mai place la mine, se muta.

Off Topic: Hai sa facem clubul ex-pletosilor. :D

francy

26 Sep 2008, 12:31

eu am descoperit singura forumul....si vreo 2 zile am citit, m-am invartit de la un topic la altul si mi-am creeat cont.mi-a placut atmosfera ca nu era nimic strict si rigid toata lumea draguta prietenoasa nu se certa nimeni foarte ok.
iar Remus nu mi s-a parut deloc fioros :king:

bogy
K.I.D
Subiect Autor

26 Sep 2008, 13:28

Par lung si eu am avut pana sa intru pe a 5ea. Aveam o codita la spate pe care mi-au lasat-o parintii sa creasca de cand imi crestea parul. Toata lumea ma recunostea dupa acea codita... cand am intrat pe a 5ea nimic n-a mai fost la fel :( o vede diriginta :shock: "Cu asta nu ai ce cauta la mine in clasa" eu cand am intrat pe aIea aveam codita. Mama fiind profesoara in scoala a vorbit cu directoarea. Aveam acordul ei. Dar diriga NU. "Daca mai vine cu par lung eu nu-l primesc in clasa" eu care cand am terminat a 4a am dat examen sa intru in clasa cu predare intensiv engleza, nu vroiam sa ple, a trebuit sa ma conformez. :(
Si SORRY FOR THE OFF-TOPIC.
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve