Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

catalinutzu
Subiect Autor

Economie oare?

15 Mai 2012, 14:25

Navigam pe net si din intamplare dau de asta
http://www.xpowermfs.com/
ce parere aveti ?chiar asa sa fie?
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))

ionutbest2008

Re: Economie oare?

15 Mai 2012, 14:30

ieri am primit si eu din nou un mail cu aceasta oferta.chiar voiam sa intreb daca se merita si daca a mai folosit cineva.la ce preturi au carburantii la noi si cat sunt de "buni"... suna bine aceasta oferta.

catalinutzu
Subiect Autor

15 Mai 2012, 14:32

da asta vreau sa aflu si eu,pt ca in ziua de azi orice economie de orice fel este bine venita
facem cheta cumparam unu si vedem rezultatele :))))
Imagine

gamer555
ClubSEAT Admin

15 Mai 2012, 14:55

sincer, nici nu am avut rabdare sa citesc 3 randuri pe siteul ala. in general, orice cacat necunoscut prezentat ca solutie miracol cu texte sclipitoare si sageti animate - click here click here, expira acum, etc, e fix ceea ce pare sa fie - adica o teapa. nu stiu nimic despre produsul asta, dar sincer nu as cumpara nimic de la unii care se promoveaza in felul asta, si mai au si campanii de spam (cum a spus ionut). produsele bune se promoveaza si singure, chiar si fara nicio reclama...

catalinutzu
Subiect Autor

15 Mai 2012, 14:57

gamer555 scrie:
sincer, nici nu am avut rabdare sa citesc 3 randuri pe siteul ala. in general, orice cacat necunoscut prezentat ca solutie miracol cu texte sclipitoare si sageti animate - click here click here, expira acum, etc, e fix ceea ce pare sa fie - adica o teapa. nu stiu nimic despre produsul asta, dar sincer nu as cumpara nimic de la unii care se promoveaza in felul asta, si mai au si campanii de spam (cum a spus ionut). produsele bune se promoveaza si singure, chiar si fara nicio reclama...

pai tocmai la asta ma gandeam si eu...
da am zis sa vad totusi a incercat cineva chestia aia,oricum si mie mi se pare a teapa
Imagine

Sergiu Tot

15 Mai 2012, 15:41

Ca o completare la ce a spus gamer555, sunt cateva chestii care imi dau cu virgula:

1. Pe site nu apar datele firmei, deci nu poti verifica istoricul vanzatorului - ceea ce e important cand ti se face o oferta prea buna ca sa fie adevarata :)

2. La un whois pe xpowermfs.com observ ca datele proprietarului sunt ascunse iar siteul e gazduit in afara tarii. O firma nu are motive sa-si ascunda datele, ba chiar din contra face orice ca sa se promoveze. As fi gata sa pariez ca e o persoana fizica si incearca sa vanda la negru. Siteul gazduit in afara nu e neaparat un lucru rau, dar in cazul in care e vorba de o frauda o eventuala ancheta ar fi prea costisitoare pentru un cetatean care incearca sa faca economii :)

3. Pe site apare un filmulet (captura de pe ProTV) dar nimic din care sa deducem ca inelul-minune ar avea vreo legatura directa cu siteul xpowermfs.com sau cu firma fantoma. In plus de asta, contul de youtube are un singur filmulet, deci nu prezinta credibilitate.
Do not drive like you own the road; drive like you own the car.

Nosce Te Ipsum ;)
Leutul meu :D

catalinutzu
Subiect Autor

15 Mai 2012, 15:47

si prin absurd de ar fi adevarat ,cine si as vinde inventia asa de ieftin
eu unu nu cred in asa zisele ''economizoare''
Imagine

maverick1508

15 Mai 2012, 16:46

Nu dati banii pe prostii, luati xpower la titiu! :D
Credeam ca am intrat pe site-ul unei firme de teleshopping. Nu e nici o firma, e un baiat destept care a facut un site cu picioarele si se mai plimba pe la posta din cand in cand. Va sfatuiesc sa stati "parcati". :)
Imagine
designed by Giorgetto Giugiaro
Seat Toledo '96 & Opel Astra '03

catalinutzu
Subiect Autor

15 Mai 2012, 18:58

eee nu din cate am vazut acolo plata se face prin ramburs la sosirea coletului
da este clar ca acel dispozitiv nu micsoreaza consumul,adica dai banii pe nimic
Imagine

Miky&Bogdan

15 Mai 2012, 22:20

daca ar fi existat asa ceva era pe automobile in productia de serie. se gasea un producator cu bani sa-i cumpere brevetul, nu mai era nevoie marele inventator sa vand cu bucata...
in general in viata ce e prea frumos sa fie adevarat e cum a zis si gamer : tzeapa.
cineva care a studiat chimie mai aprofundat cred ca poate demonta foarte usor explicatia data pentru reducerea consumului, nu ma pricep, insa nu cred ca alinierea moleculelor sau ce aberatii mai erau expuse pe site-ul ala va conduce la reducerea consumului. e ceva de genul daca ne dam parul pe spate cu gel o sa alergam mai repede :))
Leon Style 1.9 tdi 135 cp, 310 Nm Upsolute
Imagine