Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

B71TKG
Subiect Autor

Display bord

04 Mai 2012, 23:54

Salut
Problema este ca la display-ul care arata km totali si km zilieri a inceput sa nu mai afiseze toate cifrele.
Intrebarea este:
1.Sa stricat display-ul?
2.Contact imperfect la bord?

Ideea este ca dispar din ce in ce mai multe.

Apreciez orice sfat.

Multumesc.
Seat Ibitza Black 1.2 12V 70CP

catalinutzu

Re: Display bord

06 Mai 2012, 11:49

dupa vaga mea parere,cred ca dispyul cam moare,dar exista posibilitatea de reparare,dai un search pe net si ai sa gasesti electronisti care repara asa ceva,dar nu este exclusa si posibilitatea de contact imperfect
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))

B71TKG
Subiect Autor

14 Mai 2012, 12:13

Salut,

Intrebare...stie cineva daca bordul are o mufa accesibila fara sa desfaci prea multe?
Ideea e ca dispaly-ul a revenit dar dupa o zi a inceput sa faca la fel sa nu se mai vada toate cifrele,
si parerea mea este ca trebuie sa fie de la un contact imperfect ceva...dar nu am idee unde sa caut..:(

Multumesc.
Seat Ibitza Black 1.2 12V 70CP

catalinutzu

14 Mai 2012, 12:16

B71TKG scrie:
Salut,

Intrebare...stie cineva daca bordul are o mufa accesibila fara sa desfaci prea multe?
Ideea e ca dispaly-ul a revenit dar dupa o zi a inceput sa faca la fel sa nu se mai vada toate cifrele,
si parerea mea este ca trebuie sa fie de la un contact imperfect ceva...dar nu am idee unde sa caut..:(

Multumesc.

da are dar este in spatele bordului,are mai exact 2 mufe pozitionate cam pe laterelele bordului
ma indoiesc sa ai pozibilitatea sa umbli la ele fara sa demontezi bordul,ma rog in princiupiu trebe sa desfaci doar instrumentele de bord(ceasurile),nu este o operatiune foarte grea,dar nici foarte simpla
si din mou ma cam indoiesc sa fie de la mufe,adica cine stie...ele oricum sunt bine''infipte''in soclul lor si au si cleme
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))