Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Bamse
Moderator
Subiect Autor

Prin Grecia

22 Sep 2008, 08:12

am fost si eu intr-o vacanta prin Corfu...Paleokastritsa mai exact, si tot ceea ce pot spune si caracterizeaza cam toata vacanta asta, MAGNIFIC.......nu mai merg la noi la mare decat pt un weekend, sau daca vreau sa ma bronzez vreo 3 zile, mai mult no way.....oameni civilizati, servicii impecabile, lume serviabila, prietenoasa, trafic haotic, nu aglomeratie, peisaje superbe.......

am vizitat cam toata insula, avand in vedere ca am mers cu masina 500 km( cu precizarea ca insula de la un capat la altul sunt 50 km), e superb, sunt statiuni linistite, sunt statiuni nebune de tot(sidari, kavos- destrabalare asigurata).

am sa pun si cateva poze din puncte interesante ale insulei.....

calatoria a fost cu autocarul, am facut 23 de ore, pt o data viitoare as merge cu masina personala....ca si asa erau foarte multe masini cu numere de romania pe acolo.....si foarte multi romani.....din fericire civilizati( se pare ca suntem si civilizati in alte tari).....am sa revin.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

PapaGiorgio
D U D U

22 Sep 2008, 08:18

Welcome back! :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

Testosul

22 Sep 2008, 08:19

Asteptam poze si explicatiile lor :wink: , cat despre romani, asa este in afara tarii stim sa ne purtam, in tara suntem care mai de care mai smecheri.

Bamse
Moderator
Subiect Autor

22 Sep 2008, 09:48

o sa fie cam greu sa selectez cateva poze din cele 1300 cate am facut....
creca e cea mai pozata si filmata vacanta....1350 poze si vreo 4 casete video de 60 min.

am ramas uimit ca am umblat toata insula sa gasesc o benzinarie duminica deschisa.....am gasit una doar..si cand i-am zis ca la noi sunt non stop, mi-a facut semn ca sunt nebun.
se inchid pe la ora 9-10...depinde de trafic.

ce mi-a mai placut e faptul ca la ei, daca le lasi bacsis, sau daca nu le lasim e acelasi lucru.....ca le lasi 10 centi sau 3-4 euro....cam la fel, chiar iti multumesc pt orice ban in plus lasat....ce bine a fost ca nu am mai stat cu calculele cat sa ii las la barman.

a mai fost o faza extrema....am inchiriat un atv(25 euro o zi intreaga 8 seara pana la 9 seara a doua zi) si l-am parcat in fata hotelului...si am intrebat la receptie( de! ca tot romanu cu frica in oase) daca se fura din fata hotelului...ala se uita la mine stramb si ma intrebe ce e aia furat........

cand imi mai aduc aminte cate ceva mai spun...ca sunt multe.

bine v-am regasit.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube