Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

mzldan
Subiect Autor

sfat

04 Apr 2012, 21:35

Salut
Acum cateva zile am achizitionat o Ibiza 1.4 85 cai second hand. Mi-a dat-o omu cu cauciucurile de iarna montate si a trebuit sa le pun pe cele de vara. Cu ocazia asta am vrut sa-mi regleze si unghiul de fuga (unul din cauciucurile de vara e tocit destul de mult intr-o parte) si testul n-a iesit cum trebuie. Mi-a dat omu o hartie, m-a trimis la service dupa care sa trec din nou pe la el sa mai faca testul o data. Acum, vad ca in cartea masinii apare ca service - ElvioServ SRL. Din cunostintele voastre, e bun, sunt seriosi oamenii sau nu?
Si inca o intrebare - am inteles ca bascula sau bratul amortizorului sau capul de bara ar fi de vina. Puteti sa-mi recomandati niste firme producatoare?
Multumesc

cornelius

Re: sfat

04 Apr 2012, 22:22

Salut,

Problema unghiului, apare in principal din cauza capului de bara sau a bieletei de directie.
In ceea ce priveste producatorii de asa ceva, grupul VAG merge pe mana celor de la LEMFORDER, insa calitativ ar mai fi SWAG, MOOG, SIDEM, etc.
:hi
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion

Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788

ImagineImagine