Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

laur78
Subiect Autor

kit sport exterior

04 Apr 2012, 08:07

i-mi puteti da un link unde gasesc kit sport exterior original pt Cordoba?Aveam o carte de la seat cu imagini si coduri dar nu o mai gasesc!era in jur de 1000 e cu manopera cu tot parca :hi

andrei.27kim

Re: kit sport exterior

04 Apr 2012, 10:25

La fel am avut si eu o brosura cu accesoriile pentru Cordoba, dar mi-a "pierdut-o" un individ. Kitul aero pentru Cordoba e unul din cele mai rare kit'uri din gama seat, cu siguranta nu ai sa gasesti unu(complet) de vanzare pe net. Nou daca vrei sa-l comanzi de la reprezentanta, te va duce cu mult mai mult de 1000epuroi. Am trimis si eu un email la Porsche Bucuresti in care le ceream preturile, iar raspunsul lor m-a "cutremurat" :
- 6L5071061 – bara spate – pret client cu TVA inclus - 3003,67 RON
- 6L5071650 – eleron – pret client cu TVA inclus - 1044,40 RON
- 6L0071610 -praguri laterale - ~1000RON (pretul pentru praguri nu l-am mai cerut intrucat nu imi plac ca model, dar l-am aflat ulterior din cautari)

Preturile acestea mi-au fost furnizate prin 2009, deci e posibil sa se mai fi schimbat.

Nota: am inteles ca nu exista cod separat pentru prelungirea de bara fata si cea spate, acestea se comanda impreuna dupa codul care l-am postat. Termenul folosit, "bara" este impropriu, deoarece piesele ce vin in kit sunt doar prelungiri("fuste") care se ataseaza la barile originale.
Iti atasez 2 poze in care se observa acest lucru, sper sa nu se supere colegul Armadillo ca i-am folost pozele din topicul de prezentare
Imagine Imagine
In cazul in care vrei sa faci aceste modificari iti tinem pumnii si vrem si niste poze(before-after) sa ne clatim ochii :tongue
:hi
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan