Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

amazon_a
Subiect Autor

Cumpar Seat Ibiza 1.9 TDI

01 Apr 2012, 09:25

Salutare,

abia mi-am creat acest user si sper sa am ocazia sa il folosesc cat mai mult timp :) . Caut (deja de aproape 3 luni) o Ibiza 1.9TDI 2009 (in fine......oct-nov 2008). Nu vreau super dotari dar VREAU o masina curata (fara km dati inapoi, fara urme de accident ”ascunse” in modul cel mai grosolan.....).
Stiu sigur ca voi, iubitorii (si utilizatorii) de Seat, aveti cateva ”ponturi” si ca printre si cu ajutorul vostru voi gasi o masinutza asa cum imi doresc.

Daca aveti ideea de ceva de vanzare.......astept cu bucurie un mesaj.

multam fain

panteraroz

Re: Cumpar Seat Ibiza 1.9 TDI

01 Apr 2012, 13:30

pe situl weltauto ai incercat? Sunt masini SH vandute de reprezentanta, uneori mai apar si oferte interesante.
Seat Leon 1.9 TDI TCM Turbo
Ex-Seat Cordoba 1.9 TDI

amazon_a
Subiect Autor

01 Apr 2012, 16:49

panteraroz scrie:
pe situl weltauto ai incercat? Sunt masini SH vandute de reprezentanta, uneori mai apar si oferte interesante.

ma tot uit de cand am inceput sa caut masinutza
am fost pana la Brasov dupa o ibiza frumusica....FOC insa desi masinutza era frumusica pe afara (benzina cu un consum destul de.......mare pentru mine) avea un interior obosit ca dracu.
Merci oricum........eu ma tot uit

panteraroz

01 Apr 2012, 17:06

Stiu cum e, Fabia am luat-o dupa 4 luni de cautari, Cordoba dupa 2 zile, am avut noroc pur si simplu de o masina si un proprietar super.
Daca ai timp si poti iti recomand si varianta strainatatii, in Belgia au scazut preturile la SH destul de mult datorita modificarilor recente din legislatie (taxe f mari la diesele + aplicarea lor functie de pretul de catalog al masinii indiferent de anul de fabricatie, mai exact platesc astia la un SH cat la una noua si nu le convine), probabil situatia este similara si in alte tari. O amica de ex. a luat de vreo luna o Mazda 3 cu cutie automata din 2007 sau 2008 cu 7000 euro.
Multa bafta!
Seat Leon 1.9 TDI TCM Turbo
Ex-Seat Cordoba 1.9 TDI

amazon_a
Subiect Autor

03 Apr 2012, 23:11

panteraroz scrie:
Stiu cum e, Fabia am luat-o dupa 4 luni de cautari, Cordoba dupa 2 zile, am avut noroc pur si simplu de o masina si un proprietar super.
Daca ai timp si poti iti recomand si varianta strainatatii, in Belgia au scazut preturile la SH destul de mult datorita modificarilor recente din legislatie (taxe f mari la diesele + aplicarea lor functie de pretul de catalog al masinii indiferent de anul de fabricatie, mai exact platesc astia la un SH cat la una noua si nu le convine), probabil situatia este similara si in alte tari. O amica de ex. a luat de vreo luna o Mazda 3 cu cutie automata din 2007 sau 2008 cu 7000 euro.
Multa bafta!

SUPERRRRR dezamagita.......IAR am verificat o Ibiza superba................dementiala.....insa BINEINTELES ca "modificata" .

ll_her

08 Apr 2012, 08:36

Poate mai faci un drum pana la Brasov :) sau ne putem intalnii la mijloc ... :D
VR 46

SEAT Altea 1.4 TSI 125 CP Stylance - Mar Blue
Imagine
&
SEAT Leon 1.6 TDI CR 105 CP Copa Edition - Estrella Silver
&
Ex - SEAT Ibiza 1.4 TDI 70CP Fresc - Crono Yellow