Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

RyanTF
Subiect Autor

Re: Leutul meu rosu 1.4 16v

07 Apr 2012, 09:26

vroiam sa intreb pe roger daca gasesc asa ceva pe undeva pe ebay ca la noi in tzara nu exista asa ceva
la dezmembrari.....toate sunt mancate ,au gauri sau sunt rupte de tot

am fost si la piese auto sa intreb cat costa si mai zis ca nu se pate aduce separat doar cu toata galeria si costa putin rau 400 de lei =))) asa ca mam lasat pagubas deaia am si scos in evidentza poza aceea ....deci pana la urma ...

Cum cer la magazin un racor flexibil si doua coliere ce cat cum dc?

Multumesc!

RespecT!
Seat Leon 1.4 16v (75cp)

ciprian83
Zorro

07 Apr 2012, 09:31

the_hunter scrie:
asa am luat masina Ciprian...gaurica aia e gaura veche de la sistemul de prindere.meseriasul care a schimbat filtrul de polen,a fost foarte 'priceput' cand a remontat capacul....de nu l-a mai putut pune in prinderile originale si a dat alte gauri si a pus alte holsuruburi.cand o sa-l schimb eu filtrul de aer o sa vad daca nu pot sa-l pun in prinderea originala,sau eventual o sa schimb capacul acela.
mai,mai Ciprian,da ce siprit de observatie ai.... :yh

Mi-a intrat in sange microbul asta numit ;seat; nu-mi scapa nimic. :tongue
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004

HUNTER
HUNTER

07 Apr 2012, 09:38

asta e bine Ciprian.....de admirat asta :cheers
Ryan,la orice magazin pt piese dacia,ceri un racord flexibil pt galerie,si doua coliere pt acel racord.e flexibil,foarte usor de pus.doar ca,culoarea e prea deschisa si intra in contrast cu compartimentul admisiei si motor,asta daca tii la culoare.oricum si pe mine ma bate gandul sa-l vopsesc.....cu un marker :yh
multa bafta iti doresc,si sa-ti rezolvi treaba. :hi

Roger
Moderator

07 Apr 2012, 09:55

RyanTF scrie:
vroiam sa intreb pe roger daca gasesc asa ceva pe undeva pe ebay ca la noi in tzara nu exista asa ceva
la dezmembrari.....toate sunt mancate ,au gauri sau sunt rupte de tot

am fost si la piese auto sa intreb cat costa si mai zis ca nu se pate aduce separat doar cu toata galeria si costa putin rau 400 de lei =))) asa ca mam lasat pagubas deaia am si scos in evidentza poza aceea ....deci pana la urma ...!

Daca nu rezolvi cu cel de Dacie, incerc sa te ajut. Bine ar fi sa stii exact si ce cod are acel furtun

RyanTF
Subiect Autor

07 Apr 2012, 10:00

acm o sa rezolv mah duc direct la piese auto sa cer asa ceva sa vdm oricum de montat miam dat seama ca e usor ca doar sa strangi doua coliere oricine cred ca stie sa invarta suruburile :yah

Cat despre cod nu cred ca mai vad ca e facut praf =))) decat scociu mai tine din el cateva ramasitze
:cheers
Seat Leon 1.4 16v (75cp)

RyanTF
Subiect Autor

07 Apr 2012, 10:06

App mah cheama Adryan Ryan e de la sf lui adrian:D :yh :yah :bounce: :hi
Seat Leon 1.4 16v (75cp)

RyanTF
Subiect Autor

17 Noi 2012, 23:21

SI acum ca in sfrasit mia venit si mie telu de la garantie urmeaza sa mai sterg si eu praful pe aci ca de mult nu am ami adus nm nou .....

maine promit ca o sa fac poze si la tinuta de iarna ca am trecut si eu de mult dar nu am avut cu ce ....si noile imbunatatiri ce leam adus cu sprijinul unui coleg de pe forum si al altui coleg care ma sfatuit cum sa le montez ....Multumesc pe aceasta cale !!!!

si ca sa mentin suspansul maine o sa va spun si dece nu am mai intrat pe aici de mult timp....

Stima!! :cheers :hi
Seat Leon 1.4 16v (75cp)

RyanTF
Subiect Autor

18 Noi 2012, 21:42

Asa cum am promis ier dar cam tarziu ....(de lipsa timpului )
imbunatatirile masini pe care le-am adus sunt ...

lampi in usile de pe spate

boxele si tweeterele pe spate facand acum setul compet de 8 si se aude bestial :oops:

si am pus ledur SMD in plafoniera

si problema este ca luminile in usa se aprin amadoua cand deschizi una din usi idiferent am facut si o poza ....dar nu mah deranjeaza ca si asa nu am niciun fel de lumina pe spat

Si pozele
Imagine

Imagine

trecerea la incaltamintea de iarna
:lol: scuzati mizeria...rezultatul cartierului care este in lucru + strada care a ramas in lucru si este numai noroi si etc ...
:roll:
Imagine
Seat Leon 1.4 16v (75cp)

RyanTF
Subiect Autor

18 Noi 2012, 21:48

Am si eu o intrebare

Cine poate sa mah ajute si pe mn si sa.mi spuna cum pot sa desfac si eu stalpul din stanga fatza si sa ajung la firele care duc la plafoniera ?

Multumesc anticipat !

Am observat ca pozele nu sunt chiar la claritate maxima o sa fac maine la exterior altele ... :hi
Seat Leon 1.4 16v (75cp)

ciprian83
Zorro

18 Noi 2012, 21:52

Pur si simplu tragi de el,are niste cleme. Grija mare cum tragi sa nu le rupi,tragi cu simt.
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004

RyanTF
Subiect Autor

18 Noi 2012, 22:03

OK multumesc frumos!!
Seat Leon 1.4 16v (75cp)

CristianACS

18 Noi 2012, 22:57

Ryan un sfat prietenesc - manerele de la usi reconditioneaza-le. Si pe a mea cea veche asa aratau si nu le suportam. Imi plac jantele de vara sa ai grija de ele... nu le tine in beci ca Tavi.
Seat Leon 1M Top Sport , ARL - 133kw
Ex: Seat Leon 1M Sport, ASV - 81kw

RyanTF
Subiect Autor

18 Noi 2012, 23:26

shtiu dar mah tot gandesc de ceva timp cum sa le fac sa arate mai bine ....si nu shtiu cu ce sa le racai ca sa ramana ca in zona in care este frecat...sa le pot vopsi perfect ....cat despre jante ....sunt in stare perfecta si au 2 ani si ceva km la bord dar nu au o zgarietura (sper ..nu l-am mai verificat :hi )

multumesc pt sfaturi ...!
Seat Leon 1.4 16v (75cp)

RyanTF
Subiect Autor

18 Noi 2012, 23:33

eu de doua saptamani m-am apucat sa o intretin iar si s-o iubesc iar ,,,,, masina a fost pusa la vanzare toata vara mi se pusese pata sa o schimb si optasem pentru un pasat break ...il shi gasisem pana la urma unu gri cu tot ce vroiam eu ....dar cand a fost sa fac schimbul ceva sa intamplat si am renuntzat ....asa ca acum mam apucat din nou s.o ingrijesc si sa o intretin asa cum merita ca doar e prima mea masina si e cea mai tare (parerea mea ) acum nu as mai da.o pe nimic ....si vreau sa o fac asa cum imi place si sa.mi pun toata imaginatia la contributie sa iasa ceva foarte tare ....si vad ca am gasit aici tot ajutorul de care am nevoie si pentru asta VA MULTUMESC!!
:cheers :hi :hi :hi :hi
Seat Leon 1.4 16v (75cp)

p1nking

19 Noi 2012, 15:07

Pentru manerele de la usi ai putea sa le reconditionezi cu Plasti Dip Spray. Asa o sa le reconditionez si eu in primavara ca sa pot desface fetele de usi si to manerul fiindca acum e prea frig.

Detalii Plasti Dip Spray:
Nu ataca materialele obisnuite
Dupa uscare este inodor si nu este daunator
Nu contine silicon, clor si sulf
Rezistent la intemperii si raze UV
Fara riscuri conform normelor de igiena alimentara

Plasti Dip? cauciucheaza, imbraca, protejeaza, confera aderenta, sigileaza, marcheaza si impiedica alunecarea. Produsul garanteaza o flexibilitate de pana la 300 ? 400%, chiar si in conditii extreme, cu temperaturi de la -34 pana la + 93 grade Celsius. Nu se faramiteaza si nu crapa, este rezistent la uzura, dar si la umiditate, acizi, saruri, baze. Plasti Dip? adera pe metal, lemn, sticla, piatra, cauciuc, beton, panza, funie, carbon, plastic armat cu fibra de sticla (GRP), tesaturi, vata de sticla si de aceea este ideal pentru aplicatii in automobilism, lucru manual, casnice, gradinarit, hobby, marina. Timp de uscare: 4 ore.
Seat Leon 1.9 SDI AQM - B 92 YGP
Leutzuu 1.9 SDI
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10